Лікування чоловічих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) у Черкасах

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), — бактеріальні та вірусні хвороби, що проникають в організм в результаті незахищених статевих актів. Статеві інфекції також можуть передаватися побутовим шляхом за використання предметів гігієни зараженої людини (рушник, спідня білизна, мочалка).

Існує кілька видів статевих інфекцій, що відрізняються залежно від збудників венеричних захворювань:

 • бактеріальні (сифіліс, мікоплазмоз, гонорея, уреаплазмоз, хламідіоз);
 • грибкові (кандидоз);
 • вірусні (генітальний герпес, вірус папіломи, контагіозний молюск, вірус імунодефіциту людини);
 • паразитарні (лобковий педикульоз, трихомоніаз).

Деякі статеві інфекції протікають безсимптомно, але все одно завдають шкоди організму. Тому чоловікам потрібно проходити регулярне обстеження у лікаря-уролога і раз на рік здавати аналізи на наявність ЗПСШ. Після випадкових незахищених статевих контактів також необхідно обов'язково здати аналізи на наявність венеричних захворювань.

Симптоми зараження венеричними хворобами у чоловіків

Ознаки чоловічих статевих інфекцій з'являються не відразу. Інкубаційний період венеричних хвороб становить від декількох днів до декількох років, залежно від збудника хвороби. Найбільш характерні симптоми ЗПСШ у чоловіків:

 • свербіж у паху;
 • висип на тулубі, руках або ногах;
 • біль у промежині;
 • біль під час сечовипускання і статевого акту;
 • виразки на члені;
 • біль внизу живота;
 • набряк члена і яєчок;
 • підвищення температури;
 • запалені лімфовузли в паху;
 • поява новоутворень на геніталіях (кондиломи та папіломи у чоловіків);
 • почервоніння головки члена;
 • виділення зі статевого члена.

Симптоми венеричних захворювань можуть виявлятися не тільки в області статевих органів, а й в порожнині рота. Іноді статеві інфекції не мають яскраво виражених симптомів, проходять у прихованій формі. Людина може навіть не підозрювати про зараження ЗПСШ. Поставити діагноз можна тільки на підставі аналізів, які виявляють збудника інфекції та допомагають урологу призначити правильне лікування.

Ускладнення чоловічих статевих інфекцій

Невиявлені венеричні захворювання переходять у хронічну форму і можуть призвести до тяжких наслідків для здоров'я. До ускладнень статевих інфекцій у чоловіків належать:

 • безпліддя;
 • цистит (запалення сечового міхура);
 • зниження лібідо;
 • простатит (запалення простати);
 • зниження потенції;
 • орхіт (запалення яєчок).

Рання діагностика статевих інфекцій знижує ризик появи ускладнень і передачі венеричних захворювань статевим партнерам.

Лікування гарднерельозу у чоловіків у Черкасах

Гарднерельоз — венеричне захворювання, збудником якого є гарднерела. Гарднерела належить до умовно-патогенних мікроорганізмів. У невеликій кількості не завдає шкоди організму. Лікування необхідно тільки за появи симптомів. До симптомів гарднерельозу належить поява гнійних виділень з уретри з неприємним рибним запахом, біль у промежині.

Гарднерельоз у чоловіків лікується за допомогою антибактеріальних препаратів, які повинен призначати тільки лікар-уролог після визначення тяжкості захворювання та проведення аналізів на чутливість до антибіотиків. Під час лікування рекомендується утриматися від статевих контактів. Ліки від ЗПСШ повинні приймати обидва партнера.

Лікування хламідіозу у чоловіків у Черкасах

Хламідіоз — одне з найпоширеніших ЗПСШ, що викликається бактерією хламідія. Часто хламідіоз проходить безсимптомно або має наступні ознаки: біль під час сечовипускання, виділення з члена, біль і набряк яєчок.

Хламідіоз у чоловіків лікується за допомогою антибіотиків. Через кілька днів після прийому препаратів симптоми зникають. Після курсу прийому антибіотиків необхідно здати повторні аналізи на наявність ЗПСШ.

Лікування цитомегаловірусу у чоловіків у Черкасах

Цитомегаловірус — вірусне венеричне захворювання, різновид герпетичної інфекції. Найчастіше протікає безсимптомно, тому існує небезпека переходу в хронічну форму. Цитомегаловірус може проявлятися у вигляді ознак, схожих на ГРВІ: підвищення температури, біль у м'язах, втома, збільшення лімфатичних вузлів. Також цитомегаловірус у чоловіків проявляється у вигляді запалення уретри та яєчок.

За відсутності симптомів цитомегаловірус не потребує лікування, імунна система ефективно протистоїть вірусу і справляється з ним. Якщо виник важкий перебіг цитомегаловірусу, необхідно лікування противірусними препаратами, які повинен призначати тільки лікар-уролог. Самостійне вживання ліків може завдати шкоди вашому здоров'ю і призвести до ускладнень.

Лікування генітального герпесу у чоловіків у Черкасах

Генітальний герпес — статева інфекція, що викликається вірусом простого герпесу. Може протікати безсимптомно і виявлятися через роки після інфікування за ослаблення імунітету. До симптомів герпесу належить поява виразок на статевих органах, свербіж у промежині.

Лікування герпесу у чоловіків включає прийом противірусних препаратів і застосування мазей для полегшення симптомів.

Лікування уреаплазмозу у чоловіків у Черкасах

Уреаплазмоз — венерична хвороба, збудниками якої є мікроорганізми уреаплазми. Може проходити безсимптомно або проявлятися у вигляді болю під час сечовипускання і виділень з уретри.

Уреаплазмоз у чоловіків лікується антибактеріальними препаратами. Лікування призначається одночасно обом партнерам після проведення аналізів на чутливість до антибіотиків.

Лікування вірусу папіломи у чоловіків у Черкасах

Вірус папіломи людини (ВПЛ) — одне з найпоширеніших ЗПСШ. Найчастіше не має симптомів та імунітет справляється з вірусом, він знаходиться в організмі, але не завдає шкоди. Хронічна форма ВПЛ може призводити до появи наростів на члені (гострих папілом і кондилом). У важких випадках новоутворення перероджуються в злоякісні та вимагають негайного лікування.

Вірус папіломи не лікується і залишається в організмі довічно. Здорова імунна система без проблем справляється з ВПЛ. За появи новоутворень на члені проводиться їх видалення малоінвазивними методами.

Лікування мікоплазмозу у чоловіків у Черкасах

Мікоплазмоз — венеричне захворювання, що викликається збудником мікоплазмою. Статева інфекція у чоловіків проявляється у вигляді болів під час статевого акту і при сечовипусканні, виділень з члена білого або жовтого кольору.

Урогенітальний мікоплазмоз лікується за допомогою антибіотиків. Необхідне обстеження і лікування обох партнерів. Під час лікування необхідно утриматися від сексуальних контактів.

Лікування трихомоніазу у чоловіків у Черкасах

Трихомоніаз — статева інфекція, що викликається трихомонадами. Трихомоніаз у чоловіків протікає безсимптомно або має наступні ознаки: печіння в уретрі, біль під час статевого акту і під час сім'явиверження, виділення зі статевого члена білого кольору.

Трихомоніаз лікується за допомогою антибіотиків. Препарати та тривалість лікування визначає уролог.

Щоб знизити ризик зараження венеричними захворюваннями, рекомендується дотримуватися профілактичних заходів:

 • уникати незахищених статевих актів;
 • використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни;
 • регулярно проходити обстеження в уролога;
 • раз на рік здавати аналізи на наявність прихованих ЗПСШ;
 • перевірятися за появи нових статевих партнерів.

Записатися на консультацію до уролога і на лікування захворювань, що передаються статевим шляхом, в Черкасах в «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Тичук В'ячеслав Петрович
Тичук В'ячеслав Петрович
Лікар відділення урології

Вартість прийому лікарів у Черкасах

Первинний прийом лікаря-уролога
Первинний прийом лікаря жіночої уролога без УЗД
Повторний прийом лікаря-уролога
Повторний прийом лікаря жіночої уролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря жіночого уролога
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря жіночого уролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон

Лікарі відділення урології ОН Клінік Черкаси

Відгуки про урологів ОН Клінік у Черкасах

Часто обслуговуюсь в даній клініці,єдине що обурює і дуже сильно- час який призначається представником кол- центру відрізняється від часу самої клініки . Приходиш на один час,і дізнаєшся що тебе прийме лікар через годину,бо так в них написано..не розумію...
Віталіна , 28.11.2022. Показати відгук
Оцінка:

Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43

ОН Клінік Черкаси
Приймаємо: Пн -Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама