Лікування гіперактивного сечового міхура (полакіурії) в Черкасах
Гіперактивність сечового міхура – це урологічна патологія, під якою можуть ховатися інфекційні та неінфекційні захворювання сечовидільної системи. Профілактикою, діагностикою та лікуванням гіперактивного сечового міхура займається уролог. Записатися на прийом до уролога в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.
Причини гіперактивності сечового міхура (полакіурії)
Полакіурія – це вид порушення сечовиділення, за якого з'являються часті позиви на сечовипускання, але загальне добове виділення сечі при цьому зберігається в межах фізіологічної норми (до трьох літрів на добу). Полакіурія частіше трапляється у жінок, але може турбувати представників обох статей.
Часте сечовипускання без болю може мати інфекційну, нейрогенну, ендокринну та неопластичну природу. Причини гіперактивності сечового міхура:
- сечова інфекція;
- сечокам'яна хвороба;
- неврологічні захворювання (поліневрит, розсіяний склероз, постінсультний стан);
- ендокринні порушення (цукровий і нецукровий діабет);
- тривожний розлад;
- операції на сечовидільних шляхах;
- приймання лікарських препаратів (сечогінних засобів).
Причиною частого сечовипускання може бути підвищене споживання рідини, а також вживання напоїв, що мають сечогінні ефекти (кава, трав'яний чай), і стрес. Гіперреактивність сечового міхура в чоловіків може бути пов'язана зі звуженням сечовипускального каналу в разі простатиту, аденоми або раку простати.
Часті сечовипускання у жінки є нормою під час вагітності та пов'язані з тиском матки, що росте, на сечовий міхур. Часте сечовипускання у жінок вночі може бути пов'язане з ослабленням тазового м'язового дна.
Симптоми гіперактивного сечового міхура
Першою ознакою гіперрефлекторного сечового міхура бувають часті позиви в туалет. Повторні епізоди гіперактивності сечового міхура вимагають звернення до лікаря.
У разі полакіурії кількість сечовипускань перевищує вісім разів на день. Симптоми гіперрефлекторного сечового міхура:
- часті позиви до сечовипускання;
- мимовільне сечовипускання (нетримання сечі);
- позиви до сечовипускання відразу після спорожнення сечового міхура;
- імперативні позиви в туалет (позиви, які неможливо стримати);
- часте сечовипускання вночі.
Сечовипускання при полакіурії зазвичай відбувається малими порціями, сила позиву в туалет не відповідає наповненню сечового міхура. Часте сечовипускання у чоловіків може супроводжуватися розвитком еректильної дисфункції, якщо причиною частих позивів до туалету є урологічні захворювання (гострий і хронічний простатит, гідроцеле, варикоцеле).
Види та стадії частого сечовипускання
Різновидом гіперактивного сечового міхура є нейрогенний міхур. Нейрогенний сечовий міхур – це порушення сечовипускання, пов'язане із захворюваннями нервів, що забезпечують роботу сечового міхура. Нейрогенний міхур може бути наслідком інсульту, травми хребта, мієліту.
За наявністю нетримання сечі розрізняють суху (часті сечовипускання без нетримання) і мокру (часте сечовиділення, що супроводжується неможливістю утримати терміновий позив помочитися) форми захворювання. Залежно від тяжкості захворювання виділяють стадії гіперактивного сечового міхура:
- легку (8-10 сечовипускань за добу);
- середню (10-15 сечовипускань за добу);
- важку (понад 15 сечовипускань за добу).
Ніктурія (нічна полакіурія) – це прискорене сечовипускання вночі (регулярна необхідність вставати в туалет двічі за ніч і більше). Ніктурія може бути проявом простатиту, а також зустрічається за ниркової недостатності.
Діагностика гіперактивного сечового міхура в Черкасах
У разі появи проблем із сечовим міхуром необхідно записатися на консультацію уролога. Лікар вислухає скарги, проведе загальний огляд, за необхідності пропальпує простату.
Для визначення причини частого сечовипускання знадобляться додаткові обстеження. Діагностика гіперактивного сечового міхура включає:
- клінічні аналізи крові та сечі;
- біохімічний аналіз крові (С-реактивний білок, ниркові проби);
- бактеріологічне дослідження сечі;
- тести на ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом);
- УЗД сечостатевої системи;
- цистоскопія (інструментальний огляд сечового міхура за допомогою камери).
За допомогою ультразвукової діагностики можна виявити звуження сечових шляхів, камені в нирках і сечовому міхурі. Цистоскопія дає змогу визначити пухлини і запалення стінки сечового міхура. У разі полакіурії у жінок уролог також може призначити консультацію гінеколога.
Лікування гіперактивного сечового міхура в Черкасах
Лікування гіперактивності сечового міхура залежить від його причини. У разі інфекцій сечовидільних шляхів і ЗПСШ знадобиться антибактеріальне та протигрибкове лікування. Для зменшення частого сечовипускання уролог може призначити спазмолітичні та заспокійливі засоби.
Меатотомія в Черкасах
У разі полакіурії у чоловіків, пов'язаної з аномаліями будови уретри, уролог може призначити хірургічну меатотомію – розширення сечовипускального каналу. Показанням до меатотомії є звуження (стеноз) уретри.
Меатотомію в Черкасах проводять малоінвазивним радіохвильовим методом, перевагами якого є безболісність і низький ризик ускладнень (інфікування та кровотечі). Етапи меатотомії:
- Уролог обмежить операційну область за допомогою стерильних серветок.
- За допомогою шприца лікар введе місцевий знеболювальний препарат у ділянку статевого члена.
- Після настання анестетичного ефекту уролог дезінфікує головку статевого члена.
- За допомогою радіохвильового ножа уролог проводить розширення сечовипускального каналу.
- Після закінчення процедури лікар накладе на статевий член стерильну пов'язку.
Меатотомія проходить в амбулаторному режимі (без госпіталізації), через кілька годин після процедури можна повернутися додому. Тривалість операції з розширення уретри становить близько півгодини.
Реабілітація після меатотомії
Реабілітація після меатотомії триває до одного місяця. Протягом відновного періоду необхідно відмовитися від фізичних навантажень, сексуальних контактів, відвідування басейнів і саун та купання у відкритих водоймах. Уролог призначить повторні огляди для контролю за якістю загоєння.
Записатися на прийом до уролога і лікування полакіурії та подразненого сечового міхура в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації уролога можна також на сайті та за телефоном.
Название | Цена |
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря жіночого уролога за кордон | 400 грн |
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон | 350 грн |
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога після регламентованого періоду за кордон | 450 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря жіночого уролога | 400 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря жіночої уролога після регламентованого періоду | 450 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога | 400 грн |
Первинний прийом лікаря жіночої уролога без УЗД | 450 грн |
Первинний прийом лікаря-уролога | 450 грн |
Повторний прийом лікаря жіночої уролога | 400 грн |
Повторний прийом лікаря-уролога | 400 грн |
Вартість лікування гіперактивного сечового міхура (полакіурії) у Черкасах
Адреса: Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама