Правила безпечного орального сексу

Правила безпечного орального сексу
Читати 5 хвилин | Опубліковано: 18 March 2020 | Перегляди 235941
Багато людей займаються оральним сексом до (під час прелюдії) або замість статевого акту. Це не важливо, якщо ласки взаємні та приносять задоволення обом партнерам. Головне — оральний секс, як і традиційний, має бути безпечним.

Часто партнери забувають про це, вважаючи цей вид сексуальної активності безпечним для жіночого та чоловічого здоров'я.

Чи є ризики?

Ризики виникають під час будь-якої сексуальної активності, зокрема за орального сексу. Оральні ласки зазвичай практикують сексуально активні дорослі. Понад 85% сексуально активних дорослих віком від 18 до 44 років повідомили, що хоча б один раз у житті займалися оральним сексом з партнером. За даними опитування, проведеного в період з 2011 по 2015 роки, з'ясувалося, що 41% підлітків у віці 15-19 років також займалися оральним сексом.

За орального сексу не можна завагітніти. Це так. Однак у разі випадкового попадання сперми в область піхви жінка може завагітніти. Помилково вважати, що через оральну стимуляцію заднього проходу, пеніса чи піхви неможливо заразитися чи передати інфекції, що передаються статевим шляхом. Як правило, саме у такий спосіб реально познайомитися з гонореєю, сифілісом чи герпесом. Рідше через оральний секс передаються хламідіоз, гепатит (А, B, С), а також генітальні бородавки та лобкові воші.

Практично відсутня можливість зараження чи передачі ВІЛ. Однак деякі вчені в ході вивчення питання про передачу ВІЛ під час орального сексу дійшли протилежного висновку: якщо ВІЛ-інфікований партнер еякулює у роті партнера за сексом, існує дуже низька ймовірність зараження ВІЛ. Але вона все одно є, що однозначно потребує використання засобів захисту.

Лікар акушер-гінеколог медичного центру «ОН Клінік Суми» Ольга Яркова каже:

«Якщо партнер отримує оральні ласки, знижується ризик зараження різними інфекціями. Оскільки він менш схильний до впливу статевих органів, ніж той, що дає. Коли в ротовій порожнині в одного з партнерів є порізи або виразки, другий партнер може заразитися або стати переносником інфекції, що передається статевим шляхом (ІПСШ)».

Правила безпечного орального сексу

  • Дотримуйтесь чистоти тіла. Це важливо за занять будь-яким сексом (оральним, вагінальним чи анальним). Прийом душу чи ванни перед інтимом допоможе уникнути неприємних відчуттів під час оральної стимуляції статевих органів. Що стосується догляду за ротовою порожниною, перед оральними ласками небажано чистити зуби та використовувати зубну нитку. Це може призвести до кровотечі з ясен, що підвищує ризик зараження ІПСШ. Для свіжості дихання можна використовувати ополіскувачі для рота або воду з м'ятою.
  • Переходьте на здорове харчування, якщо хочете, щоб смак сперми, запах виділень зі статевих органів (піхви, пеніса) був приємним. Якість чоловічої сперми залежить від того, чим харчується чоловік.

Лікар-уролог медичного центру «ОН Клінік Дніпро» Сергій Глущенко каже:

«Продукти незначно впливають на смак і запах сперми. Її можуть погіршувати такі продукти, як м'ясо, цибуля, часник, броколі, зелень, спаржа, м'ясна та молочна продукція, покращувати — апельсини, ананаси, папайя, кориця та селера. Шкідливі звички (вживання спиртного, куріння) провокують появу неприємного запаху у всіх рідинах в організмі (слині, поті, спермі)».

  • Намагайтеся уникати агресивного чи глибокого проникнення під час орального сексу. Такі дії можуть спровокувати пошкодження не тільки м'яких тканин статевих органів, а й глотки, а також спричинити блювотний рефлекс.
  • Використовуйте бар'єрні засоби захисту за орального сексу. Найпростіші та найдоступніші — контрацептиви.
  • Не займайтеся оральним сексом, якщо в зоні геніталій партнера є виразки, кондиломи чи папіломи, інші нехарактерні утворення.
  • Перевіряйтеся на інфекції, що передаються статевим шляхом, згідно з рекомендаціями лікаря (уролога або гінеколога) і вимагайте того ж від статевого партнера. Інфіковані люди можуть не знати, що заражені. Більшість венеричних хвороб тривалий час розвиваються безсимптомно.

Лікар-уролог медичного центру «ОН Клінік Харків» Сергій Трубеко пояснює:

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, багато інфекцій, які передаються через секс, справді протікають безсимптомно або проявляються слабкими (незначними) ознаками. Це призводить до невчасного виявлення венеричних захворювань. Щороку частішають випадки інфікування статевими інфекціями, в середньому це близько 376 мільйонів випадків зараження гонореєю, хламідіозом і трихомоніазом».

Генітальним герпесом заражено понад 500 мільйонів чоловік, а ВПЛ — близько 290 мільйонів жінок. Як бачите, оральний секс зовсім не безневинний. Тому експериментуючи з оральними ласками, будьте обережними та дотримуйтесь елементарних правил, про які я розповіла.

Я думаю, що оральний секс, на відміну від вагінального, задіює всі органи чуттів: нюх, смак і дотик. Вигляд партнера повинен збуджувати, а дії та відчуття не викликати бридливість. Якщо щось пішло не так, обов'язково поговоріть з партнером про це. Це врятує від розчарування, травмування статевих органів та психологічних комплексів.

А як ви ставитеся до орального сексу?

Рейтинг статті:
4.16 з 5 на основі 25 оцінок
Автор: Наталія Павлова

Інші статті на тему

Схожі статті: