Logo
0 800 30 11 77
Іконка PC

Питання та відповіді стор. 152

Здрастуйте, лікарю. У мене питання з приводу безпліддя. Одружився пів року тому і відразу почали "працювати" над зачаттям дитини. Досі дружина не вагітна. Вона здала аналізи, і жодних проблем немає у неї. Скажіть, будь ласка, які обстеження мені потрібно пройти?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день, для початку Вам необхідно пройти повне обстеження. Насамперед скласти наступні аналізи: спермограма, бактеріальний посів сперми, загальний аналіз крові, сечі, аналіз на захворювання, що передаються статевим шляхом, обстежити гормональний фон (тестостерон, фолікулостимулювальний гормон, лютеїнозувальний гормон, пролактин, дигідротестостерон, естрадіол), гормони щитоподібної залози, аналіз на холестерин і ліпопротеїди крові. Пройти ультразвукове дослідження передміхурової залози і сім'яних пухирців. Після цього доктор вивчить всі ваші обстеження, зможе рекомендувати лікування для вас і вашої дружини. Виходячи з практики, дане лікування досить тривале, не менше за три місяціі.

Басенко Валентин Валентинович
Лікар-уролог. Вища категорія.
Здрастуйте, у чоловіка хронічне запалення передміхурової залози, ми плануємо вагітність. Яке обстеження необхідно пройти, щоб вилікувати запалення і завагітніти?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день. Вашому чоловікові обов'язково потрібно звернутися до уролога для повного обстеження, постановки діагнозу і лікування. Для початку необхідно здати наступні аналізи: спермограма, бактеріальний посів сперми, загальний аналіз крові, сечі, аналіз на захворювання, що передаються статевим шляхом, обстежити гормональний фон (тестостерон, фолікулостимулювальний гормон, лютеїнозувальний гормон, пролактин, дигідротестостерон, естрадіол). Також потрібно пройти ультразвукове дослідження передміхурової залози і сім'яних пухирців. Після цього доктор вивчить всі обстеження чоловіка, Ваші обстеження і зможе рекомендувати лікування.

Добрий день, лікарю! Уже місяць страждаю від втоми. Я висипаюся, добре їм (дотримуюся раціону здорової їжі), не перевтомлююся, але весь час у такому стані, ніби зараз втрачу свідомість, ще й кістки ломить. Алергія на деяку їжу стала проявлятися у подвійній формі (раніше періодами була кропив'янка), десь підчепила кон'юнктивіт. Відчуваю, що організм ослаблений, по-моєму, на мені навіть синці гірше гояться, ніж зазвичай. Підкажіть, будь ласка, що це може бути і які аналізи мені здати?
Відповідь: 06.07.2021

Втома, слабкість, зниження працездатності можуть бути проявом як захворювання, так і порушення нервової регуляції роботи органів людини, зниження імунітету організму, особливо в даний час (в умовах пандемії, вимушених карантинних обмежень). Для визначення обсягу необхідних обстежень, постановки точного діагнозу і складання плану лікування Вам краще звернутися на прийом лікаря-терапевта.

Гапонова Ірина Василівна
Лікар загальної практики - сімейний лікар. Вища категорія.
Добридень! Підкажіть, до якого фахівця звернутися? У мене два роки тому з'явилося відчуття незадоволеності вдихом, тобто я не з першого разу можу зітхнути на повні груди і мені постійно важко дихати. Обстежилася у багатьох фахівців, як у терапевта, пульмонолога, кардіолога - причину знайти не можуть. Нещодавно робила зміцнення сітківки ока, офтальмолог подивилася на лазері і сказала: "у вас погані судини". Може, причина в них?
Відповідь: 06.07.2021

Почуття незадоволеності вдихом може виникати за різних захворювань органів грудної клітини, хребта, центральної і периферичної нервової системи, рефлексної хвороби травної системи, захворювань судин. Для встановлення причини краще пройти комплексне обстеження. З урахуванням того, що ви вже обстежувалися у деяких фахівців, наразі вам бажано записатися на консультацію до невролога, який призначить необхідні обстеження судин і підбере відповідне лікування.

Гапонова Ірина Василівна
Лікар загальної практики - сімейний лікар. Вища категорія.
Вітаю! Мені 35 років, і я вагітна другою дитиною. Зараз термін 12 тижнів. Мене турбують часті головні болі, ще й досить сильні. Вчора прокинулася з головним болем, боліла весь день і всю ніч дуже сильно. У мене часто підвищується тиск, і під час обстеження мені сказали, що це після перенесеного стресу, хоча стресу не було. Забороняють будь-які ліки, крім гліцину, але він не допомагає. Підкажіть, які пройти обстеження або чим можна зняти головний біль у моєму становищі?
Відповідь: 06.07.2021

Головні болі можуть бути проявом багатьох захворювань або ускладненням фізіологічного перебігу вагітності. Для того, щоб купірувати головний біль, потрібно виявити причину (можливо, у вас були судинні захворювання до вагітності). З огляду на ранній термін вагітності багато препаратів можуть бути токсичні для вас. Тому необхідно звернутися до лікаря-невролога, який підбере для вас індивідуальну програму обстеження і лікування.

Гапонова Ірина Василівна
Лікар загальної практики - сімейний лікар. Вища категорія.
Вітаю! Близько 2-3 років мене мучить задишка. Мені двадцять років, виникає вона як днем, так і ввечері. Був у багатьох лікарів - нічого не знайшли, аналізи теж у нормі. Єдине, мене посилали на кардіограму, по ній було видно, що я курив, і лікар відправила мене на УЗД серця, але я так і не сходив. Ще підозрюю у себе остеохондроз. Читав, що задишка може бути і через остеохондроз. Як мені розібратися, чому у мене задишка, і як її вилікувати?
Відповідь: 06.07.2021

Задишка може бути пов'язана з різними захворюваннями серцево-судинної системи, дихальної системи, патологіями щитоподібної залози, патологіями глотки. Може турбувати і за наявності у людини остеохондрозу грудного відділу хребта, захворювань нервової системи. Для того, щоб задишку вилікувати, потрібно визначити її причину. А допомогти в цьому можуть тільки лікар-терапевт або невролог. Потрібно комплексне обстеження, яке дасть розуміння першопричини і коректний план лікування. Також варто сходити на УЗД серця, щоб виключити патології в цьому напрямку.

Гапонова Ірина Василівна
Лікар загальної практики - сімейний лікар. Вища категорія.
Добридень! Пару тижнів як відмовився від вживання алкоголю. Вживав протягом близько чотирьох років. Після відмови почало колоти серце навіть без навантажень. Які аналізи, процедури мені потрібно пройти, щоб з'ясувати причину болю?
Відповідь: 06.07.2021

Колючі болі в області серця можуть бути симптомом як захворювань серцево-судинної системи, так і остеохондрозу хребта (грудного відділу), обмінних порушень внаслідок тривалого прийому алкоголю, захворювань дихальної системи, щитоподібної залози, стравоходу, порушень нервової регуляції роботи серця. У зв'язку з цим, краще звернутися на прийом до лікаря-терапевта, який підбере необхідний обсяг лабораторних та інструментальних обстежень, а також направить на комплексні дослідження.

Гапонова Ірина Василівна
Лікар загальної практики - сімейний лікар. Вища категорія.
Добрий день. Після covid цукор у крові тримається в районі 10 вже більше місяця. Дієта не привела до зниження цукру. Дуже не хотілося б приймати постійно таблетки. Чи можна очікувати, що цукор при дієті почне все ж знижуватися? Що Ви рекомендуєте робити далі?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. У постковідном періоді можливе підвищення цукру крові до 12 ммоль/л, особливо, якщо для лікування використовувалися гормони, з подальшим очікуваним зниженням до норми. Рекомендовано дотримання дієти з контролем цукру крові до і після їжі через 2 год. Але бажано консультація лікаря-ендокринолога, дообстеження (аналізи, УЗД), щоб не пропустити грубі ендокринні порушення і розвиток їх ускладнень, так як Covid впливає на весь ендокринний фон.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог, дієтолог. Вища категорія.
Здрастуйте, у мене впродовж декількох років знизилася вага з 75 до 55 кг. Також турбує слабкість, постійна втома, часте сечовипускання, свербіж статевих органів, підкажіть, будь ласка, це може бути цукровий діабет? Дякую!
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Симптоми дуже схожі з проявами цукрового діабету. Але для підтвердження діагнозу необхідна консультація ендокринолога, дообстеження, аналіз крові і сечі на цукор, глікозильований гемоглобін. Бажано перевірити рівень деяких гормонів, так як діабет, як і інші порушення обміну речовин, може бути результатом гормонального дисбалансу.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог, дієтолог. Вища категорія.
Вітаю! Моїй доньці п'ять років тому був поставлений діагноз "гіперплазія надниркових залоз" у віці 14,5 років. З тих пір вона приймає гормональні контрацептиви для лікування. Лікар, у якого ми лікуємося, відмовляється скасовувати препарати, каже, що доведеться приймати все життя. Скажіть, будь ласка, чи можлива відмова від препаратів при цьому діагнозі? Які негативні наслідки для здоров'я це може спричинити?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Тривалість гормональної терапії і її необхідність залежить від того, як починалося захворювання, вираженості проявів і цілей лікування (наприклад, бажання завагітніти пацієнтки). Необхідно дообстеження: УЗД органів малого таза на певний день циклу і кілька гормонів наднирників у динаміці. Не виключений перехід з оральних контрацептивів на інші препарати або навіть скасування їх. Але це можна зробити тільки після збору анемнезу і здачі всіх необхідних дообстежень, оскільки різка відміна оральних контрацептивів може призвести до розвитку кровотечі.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог, дієтолог. Вища категорія.
Добридень! Скажіть, будь ласка, у мене чоловік хворіє на цукровий діабет 1 типу, діабет набутий. У нас двоє дітей, потрібні якісь обстеження для них у даному випадку?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Якщо діти народилися після виявлення діабету у батька, ризик становить близько 3%. Рекомендовано контролювати глюкозу крові 1 раз на 6-12 місяців, за статевого дозрівання - 1 раз на 3 місяці, консультація ендокринолога. Також можна здати аналіз крові на антитіла до острівцевого апарату підшлункової залози.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог, дієтолог. Вища категорія.
Добрий день. Мені двадцять років. Нещодавно проходив УЗД щитоподібної залози і здавав кров на гормони, мені сказали, що у мене щитоподібна залоза, як у 7-8 річної дитини. Скажіть, будь ласка, що це означає і які наслідки можуть бути?
Відповідь: 05.07.2021

Добрий день. Це може бути ознакою недостатності інших ендокринних органів. Для постановки точного діагнозу необхідне дообстеження гіпофіза і надниркових залоз щодо їхнього гормонального статусу. Наслідки недостатньої роботи щитоподібної залози можуть проявлятися в уповільненні обміну речовин, наборі ваги, погіршенні когнітивних функцій і підвищеннія ризику хвороб серця і судин.

Красовська Ірина Григорівна
Лікар-ендокринолог, дієтолог. Вища категорія.
Гарднерела: чому з'являється, як проявляється і як її позбутися
Оновлено: 23 червня 2026
122108 переглядів 122.1K
Які можуть бути наслідки та ускладнення аборту?
Оновлено: 23 червня 2026
363 перегляди 363
Чим полегшити свербіж шкіри в домашніх умовах?
Оновлено: 22 червня 2026
28206 переглядів 28.2K
Вагітність двійнятами: ознаки, типи, догляд та підготовка
Оновлено: 20 червня 2026
1048 переглядів 1K
Лікування анальної тріщини лазером — як підготуватися до операції та відновитися після неї?
Оновлено: 20 червня 2026
331937 переглядів 331.9K
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Підтвердіть номер телефону

Промокод прив'язаний до іншого номера телефону. Вкажіть замасковані 4 цифри номера телефону