Секс & вік

Секс & вік
Читати 7 хвилин | Опубліковано: 26 June 2020 | Перегляди 8534
У кожної людини своя статева конституція, яка формується виходячи з віку, становлення особистості та сексуальності.

У цій статті поговоримо про те, що впливає на секс і чи можна займатися їм до кінця життя.

Вік

Існує стереотип: чим старша людина, тим менше вона хоче сексу. Сексом можна займатися в будь-якому віці, якщо обом партнерам він приносить задоволення. Сексопатологи та інші лікарі активно закликають людей похилого віку відкрито говорити про секс і стосунки.

Доктор Кетрін Барретт, засновниця Інституту OPAL (літні люди та сексуальність), каже, що попри стереотип, багато людей похилого віку продовжують вести активне сексуальне життя. Барретт вважає, що:

 • немає такого віку, після досягнення якого людина втрачає можливість заняття сексом;
 • чим старше ми стаємо, тим більшого значення набуває близькість;
 • у деяких людей може спостерігатися зниження лібідо або збільшення еректильної дисфункції, проте люди похилого віку не перестають бути сексуальними після досягнення того чи іншого віку.

Особисто я з цим погоджуюся. Багатьох із нас із різних причин не влаштовує наша сексуальність, особливо тоді, коли відбувається природне старіння нашого тіла. Однак американський сексопатолог Беттіна Арндт відносить цю думку до надуманої проблеми: людям у віці 70-80 років секс дає енергію, а отже і здоров'я, тому й не втрачає важливості в житті багатьох літніх пар.

Існує ще одна помилка, яку багато хто бере на віру. Ідеться про те, що з віком люди втрачають здатність до сексуальної поведінки. Опитування у Великій Британії показало, що це не так. Згідно з отриманими даними, 85% чоловіків віком 60-69 років повідомляють про свою сексуальну активність. Про неї ж говорить 60% чоловіків у віці 70-79 років і 32% — у віці 80 років і старше. Жінки виявилися менш сексуально активними з віком, але дослідження показують, що, як і чоловіки, багато жінок також хочуть продовжувати займатися сексом у міру дорослішання. Найцікавіше, вони продовжують стежити за своєю зовнішністю і тілом, намагаючись виглядати якомога сексуальніше для протилежної статі. Дослідження, проведені в США, також повідомляють про подібні рівні сексуальної активності в цих вікових групах.

До речі, чим менше у людей похилого віку сексу, тим більша ймовірність того, що у них виникнуть проблеми з психічним і фізичним здоров'ям. Це доведено вченими.

Цікаві й дані іншого дослідження, в якому вивчалося сексуальне життя 2577 чоловіків та 3195 жінок віком 50 років і старше. Виявлено, що:

 • чоловіки, які повідомляли про зниження сексуального потягу, стикалися з хронічними захворюваннями, що обмежують їхню повсякденну діяльність;
 • чоловіки та жінки, які говорили про зниження частоти сексуальних дій, пояснювали це погіршенням стану здоров'я.

Інакше кажучи, відсутність сексу пояснювалося не відсутністю бажання ним займатися, а здоров'ям. Найчастіше причина відмови від близькості — результат розвитку будь-якого захворювання на ранній стадії.

Лікар-уролог медичного центру «ОН Клінік Харків» Сергій Трубеко каже:

«Чим старша людина, тим більше у неї проблем зі здоров'ям через несвоєчасне звернення до лікаря. З роками люди збирають хвороби в букет і, звичайно, це відбивається на якості сексуального життя. Якщо хочете зберегти сексуальну активність після 40 років, слідкуйте за своїм здоров'ям, періодично відвідуйте уролога чи гінеколога».

Постільна витривалість

Ми впевнені, що вік додає лінощів, зокрема і в ліжку. Більшість людей думають, що чим старшим стаємо, тим рідше хочеться зайвих і довгих рухів тіла. Однак це не так, коли справа доходить до ліжка. Важливу роль відіграє сексуальна активність, лібідо і навіть фізичні параметри тіла. Наприклад, дослідження, проведене вченими з Університету Ерджієс у Туреччині, показало, що чоловіки з надмірною вагою витриваліші в ліжку, ніж ті, хто має вагу в нормі.

Як показує практика, найчастіше саме чоловіки шукають способи покращити свої сексуальні можливості (таблетками, спортом, секс-іграшками) та продовжити статевий акт. Хоча в сучасному світі жінки теж прагнуть отримання тривалих ласок.

Сексуальна дисфункція

Сексуальна дисфункція — одна з найпоширеніших проблем серед чоловіків і жінок у будь-якому віці, навіть якщо вам 25. Це може бути викликано фізичними проблемами та захворюваннями: захворюваннями серця, гормональним дисбалансом, психологічними проблемами (занепокоєнням, депресією, наслідками травми та навіть сексуального досвіду).

Лікар-гінеколог медичного центру «ОН Клінік Полтава» Вікторія Сахненко зазначає:

«Найчастіше обидві статі стикаються з больовими розладами, що заважає сексу незалежно від віку та призводить до небажання ним займатися. У жінок біль може бути спричинений сухістю піхви, вагінізмом (захворювання, що вражає м'язи піхви), інфекціями сечовивідних шляхів, гормональними змінами під час менопаузи та іншими станами. У чоловіків — хворобою Пейроні (фізичним ушкодженням статевого члена), простатитом, грибковими інфекціями, генітальним герпесом і дерматологічними захворюваннями».

Додам: якщо в одного з партнерів є ознаки або симптоми сексуальної дисфункції, зверніться до уролога або гінеколога. Існують різні методи лікування, які здатні розв’язати проблему. Вік тут ні до чого.

Втрата лібідо

Втрата лібідо (сексуального потягу) є поширеною проблемою, яка зачіпає багатьох чоловіків і жінок у певний момент їхнього життя або в певному віці. Це часто пов'язано з проблемами у відносинах, стресом або втомою, але може бути ознакою природного процесу в організмі, патології та навіть хвороби. Наприклад, внаслідок зниження рівня гормонів.

У кожного сексуальний потяг різний. Немає такого поняття як «нормальне» лібідо. Якщо немає бажання займатися сексом, не силуйте себе та партнера. Коли бажання не повертається і це впливає на стосунки, це привід звернутися до лікаря.

Лікар-гінеколог медичного центру «ОН Клінік Маріуполь» Наталія Пузако зазначає:

«Сексуальна активність залежить від віку, що пов'язано з гормонами і, насамперед, із тестостероном. Однак це не єдина причина, чому з роками наше лібідо засинає. Все списувати на гормони некоректно».

Знижене лібідо у жінок і чоловіків може бути результатом:

 • нудного сексу;
 • втрати сексуального потягу за станом здоров'я;
 • невирішених конфліктів і частих суперечок;
 • недостатнього спілкування;
 • відсутність довіри до партнера;
 • фізичних сексуальних проблем і сексуальної несумісності.

Що б не було — розв’язуйте проблему, якщо відчуваєте сексуальний дискомфорт.

Як вважаєте, до якого віку можна займатися сексом?

Рейтинг статті:
4 з 5 на основі 8 оцінок
Автор: Наталія Павлова