Logo
0 800 30 11 77
Читати 10 хвилин

Чому в жінок пропадає лібідо?

Чому в жінок пропадає лібідо?
Читати 10 хвилин | Створено: 9 жовтня 2023 | Оновлено: 9 жовтня 2023 | 54043 54043
1. Що таке лібідо? 2. Чи відрізняється жіноче лібідо від чоловічого? 3. Чи можна виміряти лібідо? 4. Що означає нормальне лібідо у жінок? 5. Як зрозуміти, яке у тебе лібідо? 6. Чому у жінок може підвищуватись лібідо? 7. Що може впливати на зниження лібідо у жінок? 8. Які гормони регулюють лібідо у жінок? 9. Як менструальний цикл впливає лібідо? 10. Чому після пологів може бути знижене лібідо? 11. Чи може низьке лібідо бути пов'язане з негативним сексуальним досвідом? 12. Чи може лібідо зникнути назавжди? 13. Які аналізи слід здавати при зниженому лібідо у жінок? 14. До якого лікаря звертатись з низьким лібідо у жінок? 15. Як можна знизити жіноче лібідо? 16. Як жінці підвищити лібідо? 17. Чи існують продукти, які підвищують лібідо у жінок? 18. Чи можуть вітаміни підвищити лібідо у жінок? 19. Як фізична активність впливає на підтримку лібідо в жінок? 20. Як пов'язані жіноче лібідо та оргазм?
1

Що таке лібідо?

Лібідо — це термін, що використовується в психології та психоаналізі для позначення сексуального потягу та енергії людини. Воно може виражатися через фантазії, мрії, еротичні думки, почуття, а також інтерес і потребу сексуальної активності та інтимних відносин.

Зі зниженим лібідо регулярно стикається 14-19% чоловіків і близько 40% жінок у світі. Сексуальний потяг може змінюватися під впливом фізичних і психологічних факторів.

2

Чи відрізняється жіноче лібідо від чоловічого?

Головною відмінністю є циркадні ритми (біологічний годинник), які впливають на функціонування організму та статевий потяг. Наприклад, у чоловіка лібідо підвищується вранці (з шостої до дев'ятої ранку) та ввечері (з 19 до 22 години), у жінок – після 12 опівдні та вночі (після 22 години).

Рівень сексуального потягу у жінок може залежати від фази менструального циклу (через зміну гормонів), а у чоловіків є стабільним і циклічним. На підвищення лібідо у жінок можуть впливати емоційний зв'язок і близькість з партнером, у чоловіків — фізична привабливість.

Поставте своє питання Гінекологу
«ОН Клінік»

3

Чи можна виміряти лібідо?

Статевий потяг — це психологічний та емоційний стан, який не можна виміряти точно чи об'єктивно, як фізичні (температура, вага) чи біологічні (наприклад, рівень гормонів у крові) показники. Можливі методи оцінки сексуального бажання у жінок і чоловіків:

 • опитувальники та анкети. Містять серію питань щодо фантазій, бажань, досвіду та оцінок сексуальної задоволеності;
 • клінічні інтерв'ю. Зазвичай використовуються урологами, гінекологами, психологами та сексологами для глибшого розуміння бажань і проблем пацієнтів;
 • психофізіологічні методи. Можуть включати вимірювання сексуального збудження через електроенцефалограму (ЕЕГ) або плетизмографію кавернозних тіл (вимірювання кровопостачання статевого члена);
 • вимірювання фізичних показників. Використовується для більш об'єктивного розуміння сексуальної реакції в людини. Показники можуть включати оцінки серцевого ритму, артеріального тиску, електричної провідності шкіри, м'язового напруження, змін у розмірі та кровопостачання геніталій у відповідь на збудження.

Деякі люди ведуть щоденники своєї статевої активності та фантазій, у яких описують сексуальні переживання та дії протягом певного періоду часу (тижня, місяця чи року). Щоденник може бути корисним інструментом для самоаналізу та покращення розуміння власної сексуальності, а також факторів, що впливають на лібідо (наприклад, стресу, місячних).

4

Що означає нормальне лібідо у жінок?

Поняття «нормальне лібідо» не існує, статевий потяг варіюється в різних жінок. Чинники, що впливають на статевий потяг:

 • особисті (сексуальний досвід, стосунки з партнером);
 • фізичні (коливання гормонального фону, погане самопочуття, захворювання репродуктивних органів);
 • психологічні (стрес, емоційний стан);
 • соціокультурні (норми суспільства, належність до релігійної групи).

На думку Бредлі Анавальта, людина може мати потребу в сексі щодня, щотижня, щомісяця або рідше, що вважається нормальним явищем. За статистикою, у середньому дорослі старші, ніж 20 років, займаються сексом близько 80 разів на рік (кожні п'ять днів), у віці 60 років – 20 разів на рік (приблизно кожні 18 днів).

5

Як зрозуміти, яке у тебе лібідо?

Визначити тип лібідо допоможе самоаналіз бажань і фантазій, проведення досліджень (читання книг, перегляд фільмів), сексуальний досвід.

Типи сексуального потягу

Вид лібідо

Характеристика

Гіперсексуальність

Люди відчувають надмірні сексуальні бажання та потяг, які неможливо контролювати. При гіперсексуальності потреба в сексі чи мастурбації може виникати кілька разів на день.

Асексуальність (фригідність)

При фригідності у жінок інтерес до сексу постійно знижений або повністю відсутній, також можливі труднощі із досягненням сексуального задоволення.

Демісексуальність

Демісексуальні люди відчувають сексуальний потяг виключно до людей, з якими встановлений емоційний зв'язок.

Сапіосексуальність

При сапіосексуальності статевий потяг не залежить від статі чи зовнішності партнера, головну роль грають розумовий та емоційний інтелект.

Пансексуальність

Пансексуальні люди відчувають сексуальний потяг до людей незалежно від їхньої статі, гендерної ідентичності чи орієнтації.

6

Чому у жінок може підвищуватись лібідо?

Фізіологічно лібідо у жінок зазвичай підвищується у віці від 27 до 45 років і знижується після 50 через зменшення естрогену та настання менопаузи. Фактори, що впливають на підвищення лібідо, включають регулярну фізичну активність, збалансоване харчування, зменшення стресу та тривожності, емоційний зв'язок із партнером, а також почуття закоханості.

Підвищене лібідо зазвичай не є захворюванням і не потребує лікування, якщо не викликає занепокоєння та незручності. Причини патологічного статевого потягу:

 • ураження провідних шляхів головного мозку;
 • дисбаланс нейротрансмітерів (серотоніну, дофаміну та норадреналіну);
 • деменція (погіршення когнітивних функцій);
 • черепно-мозкова травма;
 • неконтрольована епілепсія;
 • біполярний розлад;
 • зловживання психоактивними речовинами.

Пошкодження лобової частки, мигдалевидного тіла чи префронтальної кори головного мозку може стати причиною занадто високого лібідо. Підвищений сексуальний потяг після укусу тварини може бути викликаний сказом.

7

Що може впливати на зниження лібідо у жінок?

Гормональний збій, спричинений зміною рівня статевих гормонів (естрогенів і тестостерону) під час місячних, вагітності, грудного вигодовування та менопаузи, впливає на лібідо. Інші причини зниженого лібідо у жінок:

 • вікові зміни організму;
 • неможливість досягнення оргазму;
 • фізичний чи психологічний стрес;
 • перенесена операція у зоні молочних залоз або геніталій;
 • злоякісна пухлина;
 • хронічні захворювання нирок (наприклад, недостатність);
 • неконтрольований діабет першого чи другого типів;
 • захворювання серця (ішемічна хвороба, недостатність);
 • гіперпролактинемія (високий пролактин);
 • ревматоїдний артрит;
 • гіпотиреоз (недостатня активність щитоподібної залози);
 • депресія чи підвищений рівень занепокоєння;
 • високий артеріальний тиск (гіпертонія);
 • головний біль і мігрені;
 • тривожні розлади (фобії, посттравматичний стресовий розлад);
 • надмірна вага чи ожиріння.

Знижене лібідо у жінок може бути побічним ефектом прийому антидепресантів, хіміотерапевтичних та антипсихотичних препаратів, ліків від високого артеріального тиску, судом або психозів. Впродовж кількох місяців після початку використання гормональної контрацепції (КОК, протизаплідних пластирів та імплантів, міні-пілі, внутрішньоматкової спіралі) у жінки також може зникнути лібідо.

Проблеми у відносинах з партнером (наприклад, відсутність довіри та емоційної близькості, конфлікти) також можуть вплинути на зниження лібідо. На статевий потяг можуть вплинути психологічні чинники: занижена самооцінка, негативний сексуальний досвід, перенесене фізичне чи сексуальне насильство.

Причиною відсутності збудження у жінки може бути біль під час і після сексу, спричинений сухістю піхви, дріжджовими інфекціями (наприклад, кандидозом), венеричними захворюваннями, кістами яєчників та ендометріозом. Лібідо може знизитись через велику кількість алкоголю, який знижує чутливість нервових закінчень, призводить до труднощів зі збудженням і досягненням оргазму.

8

Які гормони регулюють лібідо у жінок?

Гормони впливають на статевий потяг через взаємодію з нейротрансмітерами (наприклад, дофаміном і серотоніном), а також з центральною нервовою системою. Гормони, що регулюють лібідо:

 • естрогени. Відповідають за розвиток і функціонування жіночих статевих органів, підтримують здоров'я слизової оболонки піхви. Високий рівень естрогенів зазвичай сприяє збільшенню статевого потягу та підтримує здорову сексуальну функцію;
 • прогестерон. Впливає на циклічні зміни в організмі жінки (в різні фази менструального циклу), регулюючи сексуальний потяг;
 • тестостерон. У жінок гормон допомагає підтримувати бажання займатися сексом, відчуття збудження та чутливість ерогенних зон;
 • пролактин. Високий рівень гормону (наприклад, під час грудного вигодовування) може знижувати сексуальний потяг і впливати на досягнення жінкою оргазму;
 • окситоцин. Виробляється в гіпофізі та бере участь у посиленні зв'язку та довіри між партнерами, тому може збільшувати сексуальне задоволення.

При підозрі на гормональний збій потрібна консультація ендокринолога. Лікар вивчить сімейну історію пацієнта, проаналізує скарги, направить на аналізи та ультразвукову діагностику (для виключення цукрового діабету, порушення функції щитоподібної залози), за потреби підбере курс терапії.

Гормони, що регулюють лібідо у жінок

Гормони, що регулюють лібідо у жінок

9

Як менструальний цикл впливає лібідо?

Менструальний цикл впливає на статевий потяг жінок через зміни у рівнях гормонів і фізіологічні процеси (наприклад, підвищену чутливість грудей, зволоженість піхви).

Вплив менструального циклу на лібідо

Фаза циклу

Фізіологічні зміни

Статевий потяг

Фолікулярна фаза (1-14 день циклу)

На початку циклу рівень естрогенів підвищується, а нейротрансмітерів (серотоніну та допаміну) залишається стабільним. Деякі жінки можуть відчувати збільшення чутливості ерогенних зон.

Лібідо після місячних зазвичай є найбільш високим через стабільний настрій і високий естроген.

Овуляція (приблизно 14-15 день циклу)

Під час овуляції рівень естрогену зазвичай досягає максимального значення. Дослідження показують, що під час овуляції жінки можуть виділяти особливі хімічні сигнали (феромони), які збільшують сексуальне бажання партнерів за рахунок впливу на рівні тестостерону та кортизолу.

Підвищене сексуальне бажання та збудження.

Лютеальна фаза (15-28 день циклу)

Рівень прогестерону починає підвищуватися після овуляції, викликаючи розслаблення та спокій.

Лібідо може знижуватися чи залишатися незмінним.

Місячні (1-7 день циклу)

Під час менструації жінки можуть відчувати фізичні дискомфорт і втому.

Статевий потяг під час місячних може знижуватися або підвищуватися (у поодиноких випадках).

Дослідження підтверджують, що статевий потяг знижується при клімаксі. За статистикою, з низьким лібідо стикаються від 26,7% жінок під час пременопаузи і до 52,4% — при природній менопаузі.

10

Чому після пологів може бути знижене лібідо?

Під час вагітності та після пологів в організмі жінки відбуваються гормональні зміни (зниження естрогену та прогестерону, підвищення окситоцину), викликаючи зменшення сексуального потягу. Інші причини зниженого лібідо після пологів:

 • втома та сонливість (через недосипання);
 • зміна самооцінки та зниження впевненості у собі;
 • необхідність відновлення після пологів;
 • зміни у відносинах (наприклад, конфлікти після народження дитини).

Стрес, тривожність, післяпологова депресія та адаптація до материнства також можуть впливати на сексуальний настрій і бажання. Через сухість піхви або отримані під час пологів розриви статеві акти можуть бути болючими, що також впливає на лібідо.

11

Чи може низьке лібідо бути пов'язане з негативним сексуальним досвідом?

Низьке лібідо у жінок може бути пов'язане з сексуальним насильством і домаганнями, які можуть створити негативні асоціації з сексом, викликати страх і тривожність перед статевими актами. Через травматичні події також можуть виникати сексуальні дисфункції: диспареунія (біль під час статевого акту) або вагінізм (мимовільне скорочення м'язів піхви).

12

Чи може лібідо зникнути назавжди?

У більшості випадків лібідо не зникає назавжди, оскільки контролюється та регулюється гормонами та біологічно активними хімічними речовинами в організмі людини. Тривалу відсутність лібідо у жінок можуть спричинити захворювання психіки (наприклад, депресія), тривалий прийом медикаментів (зокрема хіміотерапія), а також патології, що супроводжуються гормональним збоєм (гіпотиреоз, гіперпролактинемія).

13

Які аналізи слід здавати при зниженому лібідо у жінок?

Перелік лабораторних аналізів підбирає лікар залежно від історії хвороби пацієнта та наявності інших скарг (наприклад, головного болю, випадання волосся, болісних статевих актів). Аналізи, які потрібно здати при зниженні лібідо у жінок, можуть включати:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • ліпідний профіль (загальний холестерин, тригліцериди, ліпопротеїни низької та високої щільності);
 • гормони щитоподібної залози (Т3 і Т4);
 • тести на статеві інфекції;
 • глюкозу та глікозильований гемоглобін;
 • печінкові проби та ферменти.

Також жінкам потрібно здати аналізи на статеві гормони: прогестерон, естроген, пролактин, загальний і вільний тестостерон, кортизол. Гормональні панелі допоможуть виключити захворювання, що впливають на статевий потяг (зокрема цукровий діабет, гіпотиреоз, гіперандрогенізм).

14

До якого лікаря звертатись з низьким лібідо у жінок?

Для перевірки лібідо у жінок і визначення причини його зниження необхідна консультація гінеколога чи ендокринолога. За винятком патологій репродуктивних органів і гормонального збою лікарі можуть направити на прийом до іншого вузькопрофільного фахівця (наприклад, до психолога, психіатра, ревматолога).

15

Як можна знизити жіноче лібідо?

Медичним показанням до зниження лібідо може бути компульсивна сексуальна поведінка (гіперсексуальність), яка супроводжується неможливістю контролювати бажання, фантазії та потребу у статевих актах. Способи зниження лібідо:

 • лікарські препарати, що зменшують рівень статевих гормонів (естрогену, прогестерону);
 • антидепресанти;
 • стабілізатори настрою.

Контролювати статевий потяг допомагає когнітивно-поведінкова терапія. Психотерапевтичні сеанси можуть бути індивідуальними, парними (з партнером), сімейними та груповими.

16

Як жінці підвищити лібідо?

За відсутності фізичної причини зниження сексуального бажання може бути показані консультації сексолога чи психолога задля вирішення проблем у відносинах. Інші способи підвищення статевого потягу:

 • керування стресом (за допомогою глибокого дихання, медитації, йоги);
 • регулярна фізична активність;
 • розмовна терапія з психотерапевтом;
 • відмова від вживання алкоголю;
 • використання вагінальної змазки (при сухості піхви);
 • вправи Кегеля (для зміцнення м'язів тазового дна);
 • збільшення тривалості прелюдій перед сексом.

Для підвищення лібідо у жінок можуть призначатися таблетки, пластирі, гелі, спреї, креми вагінальні або супозиторії з естрогеном. За наявності побічних ефектів від контрацептиву чи лікарського препарату слід звернутися до лікаря для вибору альтернативного засобу.

17

Чи існують продукти, які підвищують лібідо у жінок?

Існує кілька досліджень, що доводять позитивний вплив харчових продуктів на лібідо, оскільки статевий потяг залежить не тільки від фізичних, а й психологічних факторів (наприклад, настрою).

Продукти для підвищення лібідо у жінок

Продукт

Вплив на організм

Шоколад

Містить фенілетиламін, який стимулює вивільнення ендорфінів і серотоніну, піднімаючи настрій і позитивно впливаючи на сексуальний потяг.

Авокадо

Містить вітамін Е, який допомагає покращити кровообіг і сприяє покращенню загального фізичного стану, включаючи сексуальне здоров'я.

Горіхи та насіння

Волоські горіхи та мигдаль, а також насіння гарбуза та соняшника містять мікроелементи та жири, які сприяють здоров'ю статевої системи.

Морепродукти

Морепродукти (зокрема устриці) багаті на цинк, який відіграє важливу роль у виробництві тестостерону й естрогенів. Він також допомагає підтримувати здорову функцію статевої системи та покращує кровообіг.

Спеції

Гострі спеції (наприклад, червоний перець) можуть покращувати кровообіг і викликати виділення ендорфінів.

Банани

Містять вітамін B6, який допомагає регулювати рівні гормонів.

Мед

Багатий на вітаміни, мінерали та амінокислоти, допомагає підвищити рівень енергії завдяки швидкому засвоєнню вуглеводів. Також мед має заспокійливі властивості, що може викликати відчуття комфорту та сприяти розслабленню.

Часник

Має у складі аліцин, що є біологічно активною речовиною. Він допомагає розширити судини та покращити кровообіг, зокрема в області статевих органів, підвищуючи чутливість і покращуючи сексуальну функцію.

Мак

Містить алкалоїди, що стимулюють нервову систему. Він допомагає збільшити чутливість і стимулює лібідо.

Базилік

Багатий на антиоксиданти та есенціальні масла, які можуть стимулювати почуття (наприклад, радість, задоволення).

Дослідження показують, що на статевий потяг можуть вплинути трави: гінкго білоба, корінь маку, женьшень, Л-аргінін, клопогон кистевидний. Однак харчові добавки та препарати для підвищення лібідо у жінок повинні прийматися за призначенням лікаря (гінеколога, ендокринолога), оскільки можливі побічні ефекти та протипоказання.

18

Чи можуть вітаміни підвищити лібідо у жінок?

Вітаміни можуть сприяти здоровій сексуальній функції, проте не є способом підвищення лібідо у жінок. Мінерали та вітаміни, необхідні для підтримки сексуального здоров'я:

 • вітамін D. Сприяє підтримці здорового рівня тестостерону у жінок;
 • вітамін Е. Є антиоксидантом, покращує кровообіг і підтримує здоров'я судин (зокрема статевих органів);
 • фолієва кислота (вітамін B9). Допомагає підтримувати циркуляцію крові.

Зниження сексуального потягу може бути викликане дефіцитом заліза та анемією (малокровістю). На сексуальну функцію можуть впливати магній, цинк, вітамін С.

Мінерали та вітаміни для підтримки сексуального здоров'я

Мінерали та вітаміни для підтримки сексуального здоров'я

19

Як фізична активність впливає на підтримку лібідо в жінок?

Дослідження свідчать, що фізичні навантаження впливають на швидкість метаболізму (обміну речовин) і кровотоку, покращуючи фізичне та психічне здоров'я. Вплив фізичної активності на підтримку лібідо у жінок:

 • вироблення ендорфінів. Фізична активність сприяє виробленню природних «гормонів щастя», що піднімає настрій і покращує емоційний стан;
 • зменшення стресу. Регулярні фізичні тренування допомагають знизити рівень стресу та тривожності;
 • підвищення самооцінки. Фізична активність сприяє поліпшенню фізичної форми та впевненості у собі.

Фізична активність допомагає підтримувати здорову вагу та регулювати гормональний баланс (зокрема утримувати стабільний рівень тестостерону). Вправи також сприяють збільшенню фізичної сили та витривалості.

20

Як пов'язані жіноче лібідо та оргазм?

За статистикою, 10-15% жінок ніколи не отримували оргазму та більше половини незадоволені частотою отримання сексуальної насолоди від статевих актів. Проте дослідження підтверджують, якщо жінка не хоче сексу, ймовірність оргазму знижується.

У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.

Гінекологія в ОН Клінік Одеса

Чому в жінок пропадає лібідо? - Чабаненко Інга Гієвна
Чабаненко Інга Гієвна
ОН Клінік Одеса
вул. Мала Арнаутська, 56
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:30 - 19:30
Сб: 9:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 14:00
Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Чому в жінок пропадає лібідо?
Лікар-гінеколог. Вища категорія.
Чому в жінок пропадає лібідо?
Стаття перевірена: Сербіна Ліліана Вікторівна
Лікар акушер-гінеколог.

Консультація лікаря-гінеколога по причинам зниження жіночого лібідо

Інші статті на тему

Схожі статті:

Коментарі

Татяна  3 місяці тому
Доброго вечора, я знаю, що тестостерон є чоловічим статевим гормоном. Але як високий тестостерон у жінок впливає на лібідо?
Відповісти
Доброго вечора, високий рівень тестостерону у жінок може сприяти збільшенню сексуального бажання та підвищенню почуття збудження. Однак надлишок гормону може мати побічні ефекти: порушення менструального циклу та зміни у зовнішності та фізичному стані.
Оксана 8 місяців тому
Доброго дня, я сильно втомлююся на роботі, тому не хочу сексу. Підкажіть, чи фізична активність може допомогти? Які вправи потрібно робити, щоб покращити фізичний стан і підвищити лібідо?
Відповісти
Доброго дня, регулярні вправи сприяють покращенню кровообігу, підвищенню рівня енергії та зниженню стресу, що може позитивно впливати на сексуальний потяг. Для покращення фізичного стану та підтримки лібідо рекомендується включати у свою фізичну активність аеробні вправи (біг, плавання чи катання на велосипеді), а також силові тренування для зміцнення м'язів і підвищення загальної витривалості.
Іріна 9 місяців тому
Доброго дня, як взаємопов'язані лібідо та рак? Чому онкологія призводить до зниження статевого потягу?
Відповісти
Вітаю, хірургічні втручання, лікарська терапія та радіотерапія можуть викликати фізичну втому, біль і зміни в тілі, що може вплинути на бажання займатися сексом. Рак молочної залози, яєчників і матки також може бути пов'язаний з видаленням репродуктивних органів або застосуванням гормональних препаратів, що може призвести до зниження рівнів жіночих статевих гормонів і сексуального потягу.
Христина 9 місяців тому
Вітаю, раніше у мене не було проблем зі статевим потягом. Коли я відчула, що більше не хочу сексу, звернулася до гінеколога, який після діагностики поставив діагноз «ендометріоз». Як ендометріоз впливає на лібідо?
Відповісти
Доброго дня, при ендометріозі тканина внутрішнього шару матки починає рости за її межами, що може спричинити біль і дискомфорт. Крім фізичних симптомів, емоційні аспекти лікування ендометріозу (наприклад, стрес і тривожність) також можуть впливати на сексуальне бажання.
Інна 9 місяців тому
Доброго вечора, можете пояснити докладніше, чому під час місячних немає збудження? Заздалегідь дякую.
Відповісти
Доброго вечора, багато жінок можуть відчувати зниження сексуального потягу під час місячних через фізичні та емоційні фактори. Менструації супроводжуються фізичними симптомами (дискомфортом, болем у нижній частині живота), що може знижувати бажання займатися сексом. На лібідо також можуть впливати зміни рівнів гормонів та емоційний дискомфорт.
Варвара 9 місяців тому
Доброго дня, у мене немає статевого потягу, хоча я люблю свого молодого чоловіка. Була у гінеколога та ендокринолога, проблем зі здоров'ям у мене немає. Скажіть, який продукт збуджує жінку? І як слід організувати своє харчування?
Відповісти
Вітаю, немає певного продукту, який сильно збуджує всіх жінок, оскільки сексуальний потяг індивідуальний. Однак горіхи, омега-3 жирні кислоти (містяться в червоній рибі, насінні льону, авокадо), фрукти та овочі можуть сприяти загальному здоров'ю та покращенню сексуальної функції. Важливо підтримувати різноманітне та збалансоване харчування, а також стежити за рівнем стресу та фізичною активністю.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!
Підписуйтесь на наші соцмережі та вигравайте 1000 грн