Logo
0 800 30 17 30

Лікування жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) в Одесі

Захворювання, що передаються статевим шляхом, можуть передаватися під час вагінального, анального, орального сексу. Інші шляхи поширення ЗПСШ:

 • побутове зараження ІПСШ (використання спільних предметів гігієни, рушників, мочалок);
 • під час вагітності та пологів від матері до дитини (сифіліс, хламідіоз, гонорея).

Збудниками захворювань, що передаються статевим шляхом, є віруси, бактерії, найпростіші, грибки, паразити. До бактеріальних інфекцій у жінок відносять гонорею, до вірусних — генітальний герпес, вірус папіломи людини, до жіночих грибкових інфекцій — кандидоз.

Ознаки зараження статевими інфекціями у жінок

Перші ознаки ЗПСШ у жінок виявляються по закінченню інкубаційного періоду статевої інфекції. Інкубаційний період статевих інфекцій триває від чотирьох днів до пів року залежно від типу захворювання. За сифілісу інкубаційний період може тривати три-чотири тижні, за гонореї — до двох тижнів, за герпесу — чотири-сім днів, за вірусі папіломи людини — до пів року. Трихомоніаз, гонорея можуть протікати безсимптомно, що ускладнює їх виявлення, тому рекомендується проходити профілактичні огляди у гінеколога щороку.

Виділення з уретри та піхви, біль під час і після сексу у жінок можуть вказувати на захворювання, що передаються статевим шляхом. Ознаки ЗПСШ у жінок:

 • біль в області статевих органів (може посилюватися під час сексу);
 • виділення з жіночих статевих органів (жовтуваті, зеленуваті, сирні, бурі, з домішкою гною, з рибним запахом);
 • запалення пахових лімфовузлів;
 • біль у нижній частині живота;
 • прискорене сечовипускання;
 • висипання і почервоніння на шкірі та слизових оболонках (висипання за ЗПСШ зазвичай з'являється в піхві);
 • вагінальна кровотеча;
 • набряк геніталій у жінок.

Симптоми можуть відрізнятися залежно від виду жіночих статевих інфекцій. За генітального герпесу можуть утворюватися бульбашки, заповнені сірою рідиною, на статевих органах. За ВПЛ з'являються нарости в області ануса і статевих органів (папіломи).

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Симптоми жіночих статевих інфекцій

За появи ознак венеричних захворювань слід звернутися до гінеколога для консультації, діагностики та призначення лікування. Проконсультуватися з жіночим гінекологом в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса».

Незалежно від того, чи проявилися у жінки симптоми венеричного захворювання, вона може передати інфекцію статевому партнеру. ЗПСШ у чоловіків проявляються по-іншому. За попадання інфекції, що передається статевим шляхом, у чоловіків може з'явитися свербіння і подразнення всередині члена, печіння під час сечовипускання і після еякуляції.

Ускладнення жіночих венеричних захворювань

Головна небезпека статевих інфекцій для жінок — розвиток ускладнень. До наслідків ЗПСШ у жінок належить:

 • безпліддя;
 • запалення в органах малого таза;
 • рак шийки матки.

Під час вагітності можливими ускладненнями венеричних хвороб є передача захворювання дитині, мертвонародження, передчасні пологи. За сифілісу і герпесу ризик зараження статевими інфекціями збільшується через загальне ослаблення імунітету.

Лікування хламідіозу у жінок в Одесі

Лікування хламідіозу проводиться за допомогою протизапальних, антибактеріальних та імуномодулювальних препаратів. Після завершення курсу антибіотиків гінеколог може призначити препарати, спрямовані на відновлення мікрофлори органів сечовидільної системи. Під час лікування хламідіозу рекомендується утриматися від статевих контактів.

Лікування уреаплазмозу у жінок в Одесі

Для лікування уреаплазмозу гінеколог складає індивідуальний план лікування. За уреаплазмозу призначають антибіотики та препарати для усунення запальних процесів і підвищення імунітету.

Лікування трихомоніазу у жінок в Одесі

На появу трихомоніазу можуть вказувати виділення з рибним запахом з піхви (колір виділень — жовтий або зелений), хворобливе сечовипускання у жінок. Для лікування трихомоніазу призначається курс медикаментозної терапії, що включає антибіотики та протизапальні препарати.

Лікування мікоплазмозу у жінок в Одесі

За мікоплазмозу часто трапляються збої в менструальному циклі, біль внизу живота у жінок. Для лікування мікоплазмозу призначаються антибіотики. Після завершення курсу гінеколог призначає препарати, що відновлюють мікрофлору і зміцнюють імунітет, ослаблений після антибактеріальної терапії.

Лікування генітального герпесу у жінок в Одесі

За генітального герпесу призначаються противірусні засоби у формі уколів, таблеток і мазей. Додатково гінеколог може направити на фізіопроцедури. Тривалість лікування залежить від вираженості інфекційного процесу.

Лікування гарднерельозу у жінок в Одесі

Лікування гарднерельозу (бактеріального вагінозу) проводиться за допомогою антибіотиків. Для призначення відповідного антибіотика під час здачі аналізу на жіночі статеві інфекції визначається чутливість збудника до різних препаратів. Пацієнтці призначається курс пробіотиків, спрямований на відновлення мікрофлори піхви.

Лікування вірусу папіломи у жінок в Одесі

Вірус папіломи людини — вірусна інфекція, що викликає кондиломи та папіломи у жінок. Передається за орального, вагінального, анального сексу, від матері до дитини під час пологів. Для лікування вірусу папіломи застосовують противірусні препарати та імуномодулятори. Папіломи та кондиломи висікаються радіохвильовим методом за допомогою апарату «Сургітрон».

Профілактика ЗПСШ у жінок

Профілактикою інфекцій, що передаються статевим шляхом, є запобігання зараження за допомогою бар'єрної контрацепції. Ефективним способом профілактики вірусу папіломи людини є вакцинація. Імунізація проводиться в три етапи: перша доза, друга — через місяць, третя — через пів року після першої дози. Щеплення робиться внутрішньом'язово (в область плеча).

Щоб виявити венеричні захворювання, рекомендується щорічно проходити профілактичні огляди у гінеколога. Для аналізу на жіночі статеві інфекції беруть мазки з уретри та піхви, сечу для визначення наявності збудника венеричного захворювання. За здачі аналізів на інфекції, що передаються статевим шляхом, визначається чутливість патогенних мікроорганізмів до антибіотиків для призначення ефективного лікування. Здати аналізи на ІПСШ у жінок в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса».

Отримати консультацію гінеколога, а також записатися на діагностику і лікування жіночих венеричних захворювань можна за попереднім записом, зателефонувавши за контактним номером або через форму запису на прийом.

Ющенко Тетяна Олександрівна
Ющенко Тетяна Олександрівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому гінекологів у Одесі

Відеокольпоскопія
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-гінекологів у Одесі

Все сподобалось, лікарі дуже приємні) Рекомендую цю клініку.
Яна , 23.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря-гінеколога Шляхтина Людмила Петрівна. Прийом пройшов у дуже комфортній обстановці. Компетентність, професіоналізм не викликали жодних н...
Наталія , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Проблеми, що накопичилися роками в організмі, дуже професійно з глибоким розумінням змогла розв'язати Шляхтіна Л.П. Глибокі знання організму людини дають упев...
Оксана , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
записала на консультацію дитину до Помельникової Ю.А. Такого негативу після прийому не відчувала ніколи. взагалі не слухала, постійно щось друкувала. я до прийо...
оксана , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сподобалось, співпрацівники вічливі
Гончарова Юлія , 16.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Багато років ходжу в цю клініку і на що не проміняю ❤️
Ангеліна , 13.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я дуже вдячна всьому персоналу клініки за доброзичливе та чуйне відношення до паціентів, а особливо вдячна чудовому гінекологу Ліліані Сербіній та її команді: о...
Тетяна , 06.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Помельнікова Ю.А. На консультації лікар на всі питання відповідає, при огляді пояснює. Рекомендую!
Юлія , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.