Logo
0 800 30 17 30

Лікування бактеріального вагінозу в Одесі

Бактеріальний вагіноз – захворювання, пов'язане з порушенням вагінальної мікрофлори. У нормі в ній переважають лактобактерії, що виробляють молочну кислоту, яка сприяє підтримці кислого середовища, відлущуванню відмерлих клітин епітелію, вивільненню глікогену для живлення корисних бактерій.

При порушенні мікрофлори піхви кількість лактобактерій різко зменшується, рівень кислотності знижується, що сприяє швидкому розмноженню хвороботворних мікроорганізмів. У результаті розвивається баквагіноз (дисбактеріоз піхви).

Пройти діагностику та лікування бактеріального вагінозу в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Причини баквагінозу у дорослих і дітей

Причинами бактеріального вагінозу є бактерії-анаероби (мікоплазма, гарднерела, превотелла). Фактори, що сприяють порушенню піхвової мікрофлори та розвитку баквагінозу:

 • шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем, наркотичними речовинами);
 • антибіотикотерапія;
 • недостатня гігієна інтимної зони;
 • запальне захворювання шийки матки (цервіцит);
 • гормональна терапія;
 • використання внутрішньоматкової спіралі;
 • стрес;
 • ендокринні порушення (захворювання щитоподібної залози, яєчників);
 • запальні патології сечостатевої системи (уретрит, цистит, аднексит).

До факторів ризику належать незахищені статеві акти. Бактеріальний вагіноз не передається чоловікам, оскільки гарднерела не типова для чоловічої мікрофлори. Під час статевого акту бактерія потрапляє на слизову оболонку пеніса, але протягом двох-трьох діб пригнічується імунітетом.

За ослабленої імунної системи гарднерела може прожити в організмі чоловіка довше. Він стане носієм патологічного мікроорганізму і під час незахищеного статевого акту може заразити свою партнерку.

Симптоми бактеріального вагінозу в дорослих і дітей

Основна ознака бактеріального вагінозу – виділення з піхви зеленуватого або сіро-білого кольору. Секрет має рідку консистенцію і різкий неприємний «рибний» запах. Інтенсивність виділень може посилюватися перед місячними. Інші симптоми бактеріального вагінозу:

 • біль під час статевого акту;
 • печіння під час сечовипускання;
 • порушення менструального циклу (триваліші та рясніші місячні);
 • свербіж статевих органів.

Захворювання також може протікати безсимптомно, що підвищує ризик розвитку хронічного бактеріального вагінозу (через відсутність лікування). Патологія рецидивує мінімум один-три рази на рік у безсимптомній формі або з характерною клінічною картиною.

Діагностика вагінозу у дорослих і дітей в Одесі

На первинній консультації гінеколог вивчає скарги та анамнез пацієнтки. Для виключення запального процесу в матці та придатках лікар проводить огляд внутрішніх органів через гінекологічне дзеркало. Методи лабораторної діагностики бактеріального вагінозу:

 • мікроскопія вагінального мазка;
 • бактеріологічний посів на гарднерелу;
 • полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) для виключення інших захворювань зі схожою симптоматикою (уреаплазмозу, мікоплазмозу, трихомоніазу, хламідіозу, гонореї).

Завдяки мікроскопії вагінального мазка також можна діагностувати цитолітичний вагіноз, спричинений надмірним зростанням не патологічної флори, а лактобактерій. На наявність захворювання вказує цитоліз у мазку (руйнування епітеліальних клітин).

Діагностика бактеріального вагінозу у дітей також передбачає огляд на гінекологічному кріслі. У дівчаток, які не почали статеве життя, лікар бере мазок на бактеріальний вагіноз за допомогою тонкого зонда через отвір у дівочій пліві.

Фізикальне обстеження матки і придатків проводиться через анальний прохід. У разі підозри на супутні запальні захворювання статевої сфери призначають УЗД органів малого таза.

Лікування баквагінозу у дорослих в Одесі

Для лікування гострого і хронічного рецидивуючого бактеріального вагінозу гінеколог призначає пацієнтці системну і місцеву антибактеріальну терапію. Курс лікування включає прийом пероральних антибіотиків у формі таблеток і використання вагінальних супозиторіїв, що містять антибіотики. Допоміжні лікарські засоби в разі бактеріального вагінозу (гарднерельозу):

 • місцеві антисептики для інтимної гігієни;
 • пробіотики для відновлення вагінальної мікрофлори;
 • антигістаміни для зняття сильного свербежу в ділянці статевих органів.

Для лікування цитолітичного вагінозу лікар може призначити вагінальні супозиторії з содою. Також можна робити спринцювання піхви водним розчином харчової соди, частоту і періодичність якого визначає лікар.

Лікування вагінозу у дітей в Одесі

Бактеріальний вагіноз у дівчинки, яка не почала статеве життя, лікується за допомогою пероральних антибіотиків у комплексі з пробіотиками, що сприяють відновленню мікрофлори піхви. Для зняття сильного свербіння і набряклості вульви за баквагінозу в дитини дитячий гінеколог може призначити антигістамінні у формі таблеток або крему місцевого впливу.

Записатися на консультацію гінеколога і лікування бактеріального вагінозу в дорослих і дітей в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Ющенко Тетяна Олександрівна
Ющенко Тетяна Олександрівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування бактеріального вагінозу у Одесі

Відеокольпоскопія
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога за кордон
ОНЛАЙН Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон
ОНЛАЙН-Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН-Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-гінекологів у Одесі

Все сподобалось, лікарі дуже приємні) Рекомендую цю клініку.
Яна , 23.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря-гінеколога Шляхтина Людмила Петрівна. Прийом пройшов у дуже комфортній обстановці. Компетентність, професіоналізм не викликали жодних н...
Наталія , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Проблеми, що накопичилися роками в організмі, дуже професійно з глибоким розумінням змогла розв'язати Шляхтіна Л.П. Глибокі знання організму людини дають упев...
Оксана , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
записала на консультацію дитину до Помельникової Ю.А. Такого негативу після прийому не відчувала ніколи. взагалі не слухала, постійно щось друкувала. я до прийо...
оксана , 20.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сподобалось, співпрацівники вічливі
Гончарова Юлія , 16.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Багато років ходжу в цю клініку і на що не проміняю ❤️
Ангеліна , 13.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я дуже вдячна всьому персоналу клініки за доброзичливе та чуйне відношення до паціентів, а особливо вдячна чудовому гінекологу Ліліані Сербіній та її команді: о...
Тетяна , 06.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Помельнікова Ю.А. На консультації лікар на всі питання відповідає, при огляді пояснює. Рекомендую!
Юлія , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.