Logo
0 800 30 11 77

Як зняти набряк ніг?

Як зняти набряк ніг?
Читати 10 хвилин | Створено: 15 березня 2019 | Оновлено: 29 травня 2024 | 176930 176930
За статистикою, набряки ніг часто розвиваються у вагітних жінок і літніх людей, старших за 65 років. Набряки щиколотки виникають через накопичення рідини або запалення в тканинах, травми або на фоні захворювання.

Що таке набряк?

У нормі обмін рідини в організмі регулюється балансом між капілярним фільтраційним тиском, осмотичним тиском крові та лімфатичною системою, що видаляє надлишкову рідину з тканин і повертає її в кровотік. Набряк — патологічний стан, який відбувається при порушенні балансу між фільтрацією та поглинанням рідини в капілярах, збої у функціонуванні лімфатичної системи.

Який вигляд має набряк ніг?

Поставте своє питання Терапевту
«ОН Клінік»

Набряк ніг проявляється збільшенням об'єму тканин, особливо в зоні гомілок, щиколоток і ступень. Шкіра може виглядати блідою або червоною, натягнутою та блискучою, а при натисканні на набряклі ділянки може виникати ямка, яка повільно зникає. За сильно набряклих ніг ускладнюється ходьба, людина не може довго стояти через біль і відчуття здавлювання в зоні ступень.

Якщо опухли ноги біля кісточки, ступні або щиколотки, необхідна консультація терапевта. Лікар проаналізує симптоми, збере анамнез, проведе фізикальний огляд і призначить лабораторні аналізи або інструментальні дослідження для визначення причини одностороннього або двостороннього набряку ніг. За результатами дослідження лікар підбере ліки від набряків ніг.

Набряк ноги

Набряк ноги

Чому набрякають ноги?

Гравітація може сприяти набрякам ніг, особливо під час тривалого стояння або сидіння, оскільки вона створює додатковий тиск на вени нижніх кінцівок, ускладнюючи повернення крові до серця. У результаті кров застоюється, що призводить до припухлості в ногах. Інші причини набряклості ніг:

 • гостра серцева або ниркова недостатність;
 • пошкодження міокарда (наприклад, кардіоміопатія);
 • захворювання печінки (в тому числі цироз);
 • хронічна венозна недостатність;
 • тромбоз глибоких вен або тромбофлебіт;
 • ожиріння або надмірна маса тіла;
 • захворювання суглобів (наприклад, подагра або остеоартрит);
 • перикардит (запалення тканинної оболонки серця);
 • нефротичний синдром (ураження фільтрувальних кровоносних судин нирок);
 • легенева гіпертензія;
 • вагітність (особливо в другому-третьому триместрах);
 • травми гомілкостопа (наприклад, перелом, розтягнення, розрив сухожиль, забій);
 • кіста Бейкера;
 • бурсит колінного суглоба;
 • аутоімунні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит);
 • патології щитоподібної залози.

Причиною набряку ніг може бути лімфедема — захворювання, що виникає через порушення відтоку лімфи, що призводить до її накопичення в тканинах кінцівок, унаслідок чого вони поступово збільшуються в об'ємі. Ноги наливаються через тривале або безконтрольне приймання знеболювальних, ліків від високого кров'яного тиску, цукрового діабету, хіміотерапії, антидепресантів.

Набрякають ноги внизу біля кісточок через надмірне споживання солі, що призводить до затримки рідини в організмі шляхом збільшення осмотичного тиску. У результаті організм утримує більше води в тканинах, що призводить до набряків і червоних плям на ногах.

За варикозу набряки можуть виникати через порушений кровотік у пошкоджених венах, що призводить до скупчення крові та рідини в тканинах ніг. Причиною набряку ніг у чоловіків і жінок можуть бути важкі алергічні реакції, інфекційні захворювання та пошкодження шкірних покривів (наприклад, опіки).

Гормональні порушення можуть призвести до набряків через затримку рідини в організмі, що виникає через зміни у функціонуванні нирок та осмотичний тиск. Тому набряк однієї ноги нижче коліна або в ділянці гомілкостопа може виникнути під час менструації, вагітності або в разі приймання гормональних препаратів.

Лімфа з ноги тече завдяки скороченням м'язів, які діють як насоси. Лімфатичний набряк ніг виникає через порушення в лімфатичній системі, яка не може ефективно видаляти зайву рідину з тканин. Це може статися через хірургічні втручання, інфекції, травми або вроджені патології лімфатичної системи.

Методи лікування набряклості ніг

Ліки від набряків ніг призначить терапевт або вузькопрофільний фахівець (наприклад, ендокринолог, кардіолог, гастроентеролог, флеболог). Таблетки від набряків ніг підбираються залежно від діагнозу та загального стану здоров'я пацієнта. Наприклад, лікар може призначити вазоконстриктори або сечогінні таблетки при набряках ніг.

Методи лікування набряків за різних патологій

Захворювання

Лікування

Серцева недостатність

Діуретики, компресійні панчохи, обмеження солі в раціоні, підняття ніг під час сну

Варикозне розширення вен

Компресійні панчохи, фізичні вправи, уникнення довгого стояння або сидіння, хірургічне лікування

Хронічна ниркова недостатність

Діаліз, діуретики, обмеження споживання рідини та солі, підтримання нормального кров'яного тиску

Лімфедема

Компресійні панчохи або бандажі, лімфодренаж ручний, вправи для стимуляції лімфатичного потоку

Онкологічне захворювання

Хіміотерапія, променева терапія, хірургічне втручання, лікування симптомів набряку (діуретики, компресійні панчохи)

Захворювання суглобів

Фізіотерапія, протизапальні препарати, немедикаментозні методи (наприклад, фізична активність)

Легочная гипертензия

Лекарства для снижения давления в легких, кислородная терапия, физическая реабилитация

Аутоімунні захворювання

Засоби для контролю запалення та імунної реакції, фізіотерапія, зміна способу життя

Патології щитовидної залози

Замісна терапія гормонами щитоподібної залози, хірургічне лікування в деяких випадках, дієта

Як зняти набряк ніг у домашніх умовах?

Зняти набряк ніг, спричинений патологіями внутрішніх органів (наприклад, печінки, нирок, щитоподібної залози) в домашніх умовах можна за допомогою препаратів, призначених лікарем. Зняти набряки ніг народними засобами (наприклад, настоями, розтираннями, відварами) зазвичай не можна, оскільки вони діють тільки на шкірні покриви, не впливаючи на причину набряклості.

Швидко зняти набряк ніг у домашніх умовах можна, якщо до появи припухлості призвели тривале стояння або перебування в одній позі, надлишкова маса тіла або незбалансоване харчування. Нижче детально описані основні способи, які допоможуть зняти набряки ніг.

Скористайтеся методом R.I.C.E.

Метод R.I.C.E. — це спосіб, який застосовують, якщо болить і набрякає нога внаслідок травми або ушкодження (наприклад, удару, тріщини, перелому або розтягнення). Метод R.I.C.E. для зняття набряку ніг:

 • Rest (спокій). Відпочинок дає змогу уникнути подальшого ушкодження та прискорити відновлення пошкодженої тканини.
 • Ice (лід). Застосування холоду звужує судини та знижує проникність капілярів, що допомагає запобігти «витоку» рідини в тканини та зменшити набряклість. Також зменшення температури знижує швидкість хімічних реакцій, включно із запальними процесами, що дає змогу зменшити больові відчуття після травми.
 • Compression (компресія або здавлювання). Компресійна пов'язка чинить тиск на судини, здавлюючи їх і зменшуючи проникність капілярів. У результаті рідина не потрапляє в навколишні тканини, а повертається в кровоносну систему, що дає змогу зняти набряк за вивиху ноги.
 • Elevation (підйом). Підняття пошкодженої кінцівки вище рівня серця допомагає прискорити відтік зайвої рідини з тканин завдяки дії гравітації.

Метод R.I.C.E. допомагає швидко зняти набряк ніг без використання лікарських препаратів. Частота застосування методу залежить від типу травми, ступеня та локалізації ушкодження, а також від реакції організму.

Загалом, рекомендується слідувати методу R.I.C.E. одразу після отримання травми та протягом перших 48 годин. Лід зазвичай можна застосовувати протягом 15-20 хвилин кожні дві-три години. Спокій і підйом пошкодженої кінцівки рекомендується зберігати якомога довше протягом перших двох-чотирьох днів після травми, щоб пришвидшити процес одужання.

Тримайте ноги вище рівня серця

Підняття нижніх кінцівок вище рівня серця допоможе зняти набряк ніг після тривалого сидіння або стояння, під час вагітності та під час приймання лікарських препаратів, від яких пухнуть ноги. Принцип дії утримання ніг вище рівня серця:

 • зниження тиску у венах. Гравітація створює силу, яка допомагає крові протікати по венах назад до серця. Коли ноги піднімаються, знижується гідростатичний тиск у венах нижніх кінцівок, що полегшує зворотний потік крові до серцевого м'яза та зменшує тиск у венах;
 • збільшення відтоку лімфи. Лімфатична система, яка не має центрального насоса, залежить від руху м'язів і зміни тиску в тканинах для ефективного видалення відходів і зайвої рідини. Підняття нижніх кінцівок прискорює відтік лімфи і допомагає від набряків ніг.

Завдяки зниженню тиску у венах і поліпшенню відтоку лімфи з тканин, підняття ніг вище рівня серця допомагає зменшити набряклість і дискомфорт, пов'язані з набуханням і збільшенням тканин у розмірах. Для поліпшення кровообігу утримувати ноги в піднятому положенні можна протягом 15-30 хвилин.

Пийте більше води

За даними національних академій наук, інженерії та медицини США, жінкам потрібно споживати 2.7 л. води на день, чоловікам — 3.7 л. Близько 20% рідини людина отримує з їжею, 80% — з напоями. Користь води для зменшення набряклості ніг:

 • підтримання нормального рівня гідратації. Коли організм отримує достатню кількість води, він може підтримувати оптимальний рівень гідратації тканин. Це допомагає запобігти затримці рідини в організмі, яка може призвести до набряків однієї або обох ніг;
 • стимуляція утворення сечі. При збільшеному споживанні води нирки починають працювати ефективніше, що сприяє збільшенню об'єму сечі та виведенню надлишкової рідини з організму. У результаті знижується накопичення рідини в тканинах, що допомагає позбутися набряку ніг;
 • поліпшення циркуляції. Вода є важливою складовою крові, тому хороша гідратація допомагає підтримувати оптимальну в'язкість крові. Це сприяє кращій циркуляції, що допомагає зменшити застій крові в нижніх кінцівках і запобігти розвитку набряків лівої та правої ноги.

Вода відіграє важливу роль у розрідженні лімфи, що сприяє її швидкому руху через лімфатичну систему і виведенню надлишкової рідини з тканин. Від набряків можна пити негазовану воду, споживання солодких, кофеїновмісних та алкогольних напоїв потрібно звести до мінімуму, оскільки вони затримують рідину в організмі.

Прийміть сольову ванну

Тепла вода з сіллю допомагає розширити кровоносні судини і поліпшити кровообіг, знижуючи застій крові в ногах і зменшуючи набряки ніг у літніх і молодих людей. Користь сольових ванн за набряків ніг:

 • осмотичний ефект. Сольова ванна створює оточення з вищою концентрацією солі, ніж у тканинах шкіри, що призводить до виведення надлишкової рідини з тканин у воду, що може прибрати набряки на ногах;
 • розслаблення м'язів. Сіль допомагає розслабити напружені м'язи, що може сприяти поліпшенню лімфатичного дренажу і відтоку рідини з тканин;
 • зменшення запалення. Сіль має антибактеріальні та протизапальні властивості, що допомагає зменшити запалення, яке часто є причиною набряку.

Перед тим, як робити сольові ванни, якщо набрякають ноги, важливо переконатися у відсутності на шкірних покривах ушкоджень (порізів, опіків, відкритих ран) і алергічної реакції на сіль. Робити сольові ванни, коли опухли ноги, можна протягом 15-30 хвилин.

Зробіть масаж ніг

Легке й обережне масажування нижніх кінцівок допомагає активувати лімфатичну систему, стимулюючи відтік лімфи з тканин. У результаті відбувається видалення надлишкової рідини і токсинів, зменшується набряклість і поліпшується загальний стан шкірних покривів.

Масаж сприяє збільшенню кровотоку в тканинах ніг, що допомагає знизити застій крові та поліпшити живлення тканин. Масажування також допомагає розслабити напружені м'язи та зняти стрес.

Більше рухайтеся

Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб США рекомендує ходити у швидкому темпі мінімум 150 хвилин на тиждень. Ходьба дає змогу стимулювати кровообіг і лімфатичний дренаж, поліпшити кровообіг, зменшити напруженість м'язів.

Зменшіть споживання солі

Дослідження підтверджують, що споживання солі у великих кількостях підвищує ризик появи набряків (особливо у чоловіків похилого віку). Часте споживання продуктів з великою кількістю натрію може призвести до затримки води в тканинах, що збільшує об'єм рідини в організмі і може сприяти розвитку набряків.

Для зменшення споживання солі рекомендується замінити її на інші спеції та трави. Також важливо уважно читати етикетки на упаковках продуктів і вибирати продукти з нижчим вмістом натрію.

Збільште споживання продуктів, багатих на калій і магній

Калій і магній — мінерали, які відіграють ключову роль у підтримці нормального водного балансу в організмі. Вони допомагають регулювати кількість рідини всередині та поза клітинами, забезпечуючи оптимальне функціонування тканин. Споживання калію і магнію може сприяти поліпшенню виведення надлишкової рідини з організму через сечу, а також зниженню натрію, який призводить до затримки води і розвитку набряків.

Приймайте медичні препарати від набряків

Лікувати набряки ніг медикаментозно можна тільки за допомогою лікарських препаратів, призначених лікарем. Препарати від набряків підбираються індивідуально залежно від причини набряклості або пастозності тканин — стану, що супроводжується блідістю і зменшенням еластичності шкірних покривів. Основні ліки від набряків:

 • діуретики. Діють на нирки, стимулюючи виведення надлишкової рідини з організму через сечу. Сечогінні трави та засоби зменшують об'єм крові та рідини в судинах, що допомагає від набряків ніг;
 • вазоконстриктори. Звужують кровоносні судини, що зменшує проникнення рідини з кровоносних судин у навколишні тканини. Засоби допомагають від набряків, призначаються в разі алергічних реакцій або запальних процесів.

Лікар також може призначити препарати, що нормалізують кровообіг. Лікарські засоби покращують кровообіг і лімфатичний дренаж, що допомагає зменшити застій крові та набряклість у ногах. Протинабрякові препарати для ніг часто містять компоненти, що сприяють зміцненню судинних стінок і поліпшенню мікроциркуляції в тканинах.

Глікозиди допомагають зменшити набряки ніг, покращуючи серцеву функцію. Вони посилюють скорочення серця, збільшуючи його ефективність у перекачуванні крові, що зменшує її застій і запобігає накопиченню рідини в ногах.

Мазі від набряків ніг знижують набряклість за рахунок поліпшення циркуляції крові та зменшення запалення в тканинах. Вони часто містять активні інгредієнти (наприклад, гепарин, екстракт каштана або ментол), які сприяють зниженню припухлості щиколоток і полегшенню дискомфорту.

Використовуйте компресійні панчохи

Компресійні панчохи допомагають зняти набряк після операції на нозі або отримання травми, за патологій судин (наприклад, венозної недостатності, варикозу, тромбозу глибоких вен, лімфедеми). Користь компресійного трикотажу для зменшення набряклості:

 • тиск. Компресійні панчохи створюють тиск, який поступово зменшується від щиколоток до стегон. Сильний тиск у нижній частині ноги допомагає «проштовхувати» кров і лімфу вгору, покращуючи їхній рух до серця;
 • запобігання застою крові. За рахунок стиснення вен компресійні панчохи зменшують їхній об'єм, що прискорює венозний кровотік;
 • зниження проникнення рідини в тканини. Компресійні панчохи зменшують тиск у капілярах і запобігають проникненню надлишкової рідини з кровоносних судин у навколишні тканини;
 • підтримка венозних клапанів. Компресія допомагає венозним клапанам більш ефективно функціонувати, запобігаючи зворотному току крові та сприяючи її руху в правильному напрямку — назад до серця.

Деякі компресійні панчохи мають охолоджувальні або протизапальні властивості, що допомагає зменшити запалення і біль. Підібрати відповідний тип компресійного трикотажу і визначити частоту носіння панчіх допоможе лікар.

Займайтеся фізичною активністю

Дорослим від 18 до 65 років потрібно приділяти фізичній помірній активності від 150 до 300 хвилин на тиждень. Користь фізичної активності для зменшення набряків:

 • зменшення стагнації (застою). Регулярна фізична активність допомагає запобігти стагнації крові та лімфи в нижніх кінцівках, що сприяє зменшенню набряклості та поліпшенню загального стану ніг;
 • підтримання здорової ваги. Фізична активність допомагає підтримувати здорову вагу тіла, що може зменшити навантаження на ноги;
 • підвищення частоти серцевих скорочень. Фізичне навантаження стимулює серце до ефективнішої роботи, збільшуючи частоту серцевих скорочень, що призводить до поліпшення кровообігу та зменшення набряків;
 • поліпшення обміну речовин. Підвищений обмін речовин допомагає поліпшити функціонування лімфатичної системи, що сприяє швидкому відтоку рідини з тканин;
 • підтримання гнучкості та сили м'язів. Зміцнені та гнучкі м'язи краще справляються з дренажем і циркуляцією, що допомагає запобігти застою крові та набрякам гомілковостопного суглоба.

Під час фізичної активності працюючі м'язи стискають навколишні судини, що допомагає проштовхувати кров і лімфу назад до серця. Впоратися з набряками правої та лівої ноги допоможуть плавання, йога, вправи на гнучкість і зміцнення м'язів.

Як зняти набряк ніг при серцевій недостатності?

Серцеві набряки виникають через нездатність серцевого м'яза перекачувати кров з достатньою силою та швидкістю. У результаті розвивається застій крові у венах, що підвищує тиск у капілярах, змушуючи рідину просочуватися в навколишні тканини та спричиняючи серцеві набряки, особливо в ногах (у ділянці щиколоток і ступень).

Зняти набряки ніг за серцевої недостатності допоможе підняття нижніх кінцівок вище за рівень серця, носіння компресійного трикотажу й обмеження споживання солі. За рахунок стимуляції нирок для виведення надлишку рідини з організму, зниження об'єму циркулюючої крові та тиску на кровоносні судини зменшити набряклість при проблемах із серцем допоможуть діуретики. Народні засоби від набряків ніг за серцевої недостатності зазвичай неефективні, оскільки трав'яні настої та розтирання не можуть вплинути на кровообіг і відтік лімфи.

Як зняти набряк ніг у літньої людини?

У літніх людей набряки часто виникають через погіршення роботи серця і нирок, порушення венозної системи, що призводить до затримки рідини в організмі. З віком кровоносні судини і венозні клапани можуть слабшати, спричиняючи застій крові і появу припухлості ступень, щиколоток і пальців на нозі.

Зняти набряк ніг у літньої людини в домашніх умовах допоможе застосування методу R.I.C.E., споживання достатньої кількості рідини і регулярна фізична активність. Мазь від набряків ніг у літніх людей допомагає знизити набряклість завдяки своїй охолоджувальній і протизапальній дії, а також поліпшити мікроциркуляцію і лімфатичний дренаж у ділянці ніг.

Як зняти набряк ніг під час вагітності?

Під час вагітності ноги часто набрякають через збільшення об'єму крові та рідини в організмі, а також через підвищення тиску матки на вени в зоні таза та ніг. Рекомендації для зменшення набряків під час вагітності:

 • скорочення споживання солі;
 • обмеження кофеїну;
 • підтримання питного режиму;
 • носіння вільного та зручного одягу;
 • обмеження впливу інтенсивного сонячного випромінювання;
 • регулярні прогулянки на свіжому повітрі;
 • відмова від інтенсивної фізичної активності;
 • сон на лівому боці;
 • масаж нижніх кінцівок;
 • носіння компресійного трикотажу.

Для зменшення набряків рекомендується регулярно піднімати ноги вище за рівень серця (один-два рази на день хоча б на декілька хвилин), носити зручне взуття й уникати тривалого стояння або сидіння. Корисно робити легкі вправи, ходити та займатися плаванням.

У раціон харчування потрібно включити продукти з високим вмістом калію. Для зменшення набряків під час вагітності корисно їсти картоплю, бобові, шпинат, буряк, моркву, лосось, гранат, апельсин і маракуйю.

Як зняти набряк ніг після травми?

Набряки після травми ноги виникають через пошкодження судин, тканин і порушення функціонування лімфатичної системи, що призводить до виділення рідини в навколишні тканини. Травмовані судини можуть пропускати рідину в міжклітинний простір, спричиняючи набряклість. Крім того, запальні процеси також сприяють накопиченню рідини в тканинах.

Зняти набряк ніг після травми допоможе метод R.I.C.E., що передбачає відпочинок, прикладання холодних компресів, здавлювання та підняття пошкодженої кінцівки. Також потрібно підтримувати питний режим і обмежити споживання солі.

Чи можна запобігти набрякам ніг?

Набряклості ніг можна запобігти за допомогою виконання простих рекомендацій. Профілактика набряків нижніх кінцівок:

 • регулярна фізична активність;
 • часта зміна положення тіла;
 • перерви кожні одну-дві години під час роботи за комп'ютером;
 • підтримання питного режиму;
 • збалансоване харчування;
 • обмежене споживання солі, цукру та трансжирів;
 • використання компресійних панчіх.

Також важливо контролювати перебіг хронічних захворювань, не допускаючи їхнього загострення. Наприклад, запобігти та зняти набряки ніг за цукрового діабету допоможе контроль рівня глюкози в крові.

У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.

Ендокринологія в ОН Клінік Харків Палац Спорту

Як зняти набряк ніг? - Орлова Олена Миколаївна
Орлова Олена Миколаївна
ОН Клінік Харків Палац Спорту
пр. Героїв Харкова, 257
м. Палац Спорту
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:00 - 18:00
Сб: 8:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 14:00

Популярні питання

1. Чому набрякає одна нога?

Односторонній набряк може бути спричинений венозним застоєм у разі тромбозу глибоких вен, злоякісними пухлинами, інфекцією, травмою або лімфедемою. Синдром Мея-Тернера може спричиняти набряк однієї ноги через порушення лімфатичного дренажу, що відбувається внаслідок аномалій у розвитку або порушень функціонування лімфатичної системи.

2. Через скільки минає пухлина після удару ноги?

Припухлість тканин під час удару ноги залежить від ступеня й точного місця ушкодження (наприклад, у ділянці стегна, коліна, щиколотки або ступні). За незначних ударів пухлина може зберігатися 7-10 днів, за важких — до трьох-чотирьох тижнів.

3. Скільки тримається набряк після зняття гіпсу?

Носіння гіпсової пов'язки або лангети може призвести до застою рідини. Набряк після зняття гіпсу може зберігатися до кількох тижнів через здавлювання тканин і судин, що призводить до порушення кровообігу і лімфатичного дренажу в ділянці. Після зняття гіпсу тканини починають активно відновлюватися завдяки нормалізації кровотоку. У результаті відбувається регенерація тканин, зменшується набряк, відновлюється сила в м'язах і суглобах.

4. Через скільки спадає набряк після перелому ноги?

Час, необхідний для зменшення набряку після перелому ноги, може варіюватися залежно від серйозності та типу ушкодження, загального стану пацієнта і вжитих заходів для прискорення одужання. Зазвичай набряк починає спадати через кілька днів після перелому, оскільки активується процес загоєння кістки. Однак у деяких випадках для повного відновлення нормального об'єму ноги може знадобитися один-два місяці (наприклад, за наявності ускладненого перелому).

5. Скільки живуть з набряками ніг при онкології?

Набряки при онкологічних захворюваннях можуть виникати через здавлення лімфатичних судин пухлиною, застою крові, спричиненого стисканням судин новоутворенням або метастазами, а також через запалення або токсичний вплив хіміотерапії на тканини та судини. Тривалість життя при онкології залежить від типу пухлини, ступеня злоякісного процесу і наявності метастазів.

6. Скільки живуть з набряками ніг?

Набряки ніг зазвичай не впливають на тривалість життя, оскільки вони рідко є самостійним захворюванням. Найчастіше набряки виникають унаслідок інших захворювань (наприклад, серцевої та ниркової недостатності, варикозного розширення вен). При контролі основної патології з набряками ніг можна жити довго.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 4 оцінок
Як зняти набряк ніг?
Лікар-терапевт, ендокринолог. Вища категорія.
Як зняти набряк ніг?
Стаття перевірена: Сазонов Максим Євгенович
Лікар-хірург, ендокринолог. Перша категорія.

Інші статті на тему

Схожі статті:

Коментарі

Ірина 1 тиждень тому
Добрий вечір, три роки тому мені діагностували лімфедему. Я намагалася не пропускати прийом лікарських препаратів і виконувати всі рекомендації лікаря, однак у мене це виходило не завжди. Днями ситуація погіршилася, почала текти рідина з ніг, що робити, як лікувати?
Відповісти
Добрий вечір, витікання рідини з ніг у разі лімфедеми може відбуватися через недостатність лімфатичної системи, що призводить до накопичення і застою лімфи в тканинах. Це може призвести до пошкодження судин і шкіри, що полегшує вихід рідини з тканин. У разі витоку рідини необхідно звернутися до лікаря, курс терапії може включати збільшення дозування лікарських препаратів, застосування компресійного трикотажу, виконання ручного лімфодренажу і вжиття заходів для захисту шкіри від пошкоджень.
Валерій 2 тижні тому
Доброго дня, на вихідних я грав у футбол, впав і підвернув ногу. Я був у лікаря, перелому або тріщини немає, лікар каже, що в мене звичайний забій. Однак майже одразу опухла нога в районі щиколотки. Чому так сталося і що мені робити?
Відповісти
Добрий день, припухлість ноги в ділянці щиколотки після удару зумовлена травмуванням м'яких тканин і запаленням, що виникло. Навіть без перелому або тріщини травма може викликати набряк через пошкодження судин і переміщення рідини в навколишні тканини. Для зняття набряку рекомендується прикласти холод, підняти ногу вище рівня серця і дотримуватися рекомендацій лікаря (наприклад, щодо нанесення на пошкоджену кінцівку мазі або крему).
Алла 2 тижні тому
Добрий день, у мене третій триместр вагітності (32 тиждень), уся вагітність до цього проходила легко, дискомфорту, болю в спині і навіть токсикозу не було. Однак три дні тому я помітила припухлість шкіри в ділянці ніг. Чому набрякають ноги внизу біля кісточок, що робити з набряками під час вагітності?
Відповісти
Вітаю, набряки внизу біля кісточок часто пов'язані з недостатньою циркуляцією крові та лімфи в ділянці нижніх кінцівок. Для зняття набряків під час вагітності в третьому триместрі рекомендується підтримувати активний спосіб життя, включно з регулярними прогулянками і вправами для ніг, уникати тривалого стояння або сидіння, носити зручне взуття і використовувати компресійні панчохи. Важливо контролювати споживання солі та звернутися за консультацією до лікаря, який може порекомендувати додаткові заходи для зняття набряків і забезпечення здоров'я матері та дитини.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.

Не пропустіть оновлення від нас!

Обмінюємо email на корисну інформацію про ваше здоров’я. Нас читають понад 100 000 користувачів щомісяця. Приєднуйтесь і ви!
Підписуйтесь на наші соцмережі та вигравайте 1000 грн