Від чого з'являються прищі на спині та як з ними боротися?

Від чого з'являються прищі на спині та як з ними боротися?
Читати 5 хвилин | Опубліковано: 07 December 2021 | Перегляди 50601
Прищі на спині — це не лише косметичний дефект, а й ознака патологічного процесу в організмі. Тому до появи висипів необхідно ставитися серйозно та вчасно звертатися за медичною допомогою.

За своєчасної діагностики та дотримання рекомендацій лікаря прибрати прищі на спині можна швидко та ефективно.

Чому виникають прищі на спині?

Як правило, прищі на спині виникають внаслідок порушення нормального функціонування потових і сальних залоз. До появи висипань призводять різні чинники зовнішнього та внутрішнього характеру.

Зовнішні причини появи прищів на спині

Зовнішні причини підшкірних прищів на спині пов'язані з впливом факторів навколишнього середовища. Зокрема, до зовнішніх причин появи прищів на спині належать:

  • використання невідповідних косметичних засобів;
  • недостатня гігієна (нерегулярне миття) спини;
  • носіння синтетичного і надто вузького одягу, який вбирає в себе піт і бруд.

До зовнішніх причин прищів на спині також належить розпущене волосся, кінчики якого подразнюють шкіру, провокуючи надмірне вироблення шкірного сала. Викликати появу прищів може й загоряння без захисних засобів. Адже під дією сонячних променів потовщується роговий шар епідермісу, що призводить до накопичення шкірного сала та закупорювання пор.

Внутрішні причини появи прищів на спині

Внутрішні причини прищів на спині пов'язані з особливостями життєдіяльності організму. Серед внутрішніх причин висипань:

Крім того, до внутрішніх причин появи прищів на спині належать гормональні зміни в організмі. Так, гормональні прищі на спині у підлітків пов'язані з віковими особливостями розвитку.

Види прищів на спині

Прищі на спині можуть бути незапальними та запальними. До незапальних прищів належать закриті комедони (білі вугри) та відкриті комедони (чорні точки).

До запальних видів прищів на спині належать:

  • папули (щільні прищики рожевого кольору діаметром від одного до трьох мм);
  • пустули (невеликі скупчення гною у верхньому шарі епідермісу з білою головкою посередині);
  • вузли та кісти (глибокі підшкірні ущільнення діаметром до п'яти мм).

Виділяють чотири ступені розвитку прищів на спині. На першому та другому ступені прищів небагато. На третьому ступені розвитку прищів кількість висипань збільшується, на шкірі з'являється почервоніння та свербіння. На четвертому ступені патології переважають вузли та кісти, а шкіра стає поцяткованою ямками.

Бакне у жінок і чоловіків

Бакне — це акне на спині. До основних симптомів бакне належать:

  • підвищена жирність шкіри;
  • відкриті та закриті комедони на спині;
  • розширені пори;
  • червонувато-фіолетові плями від прищів на спині.

Прищі на спині у чоловіків з'являються внаслідок підвищеного рівня андрогенів (чоловічих статевих гормонів), а прищі на спині у дівчат виникають внаслідок зниженого рівня естрогенів (жіночих статевих гормонів). Крім того, прищі на спині у жінок можуть з'являтися під час вагітності та клімаксу.

Як вилікувати прищі на спині?

Лікування прищів на спині входить до компетенції дерматолога. Первинна консультація дерматолога включає огляд шкірних покривів і збирання анамнезу. За потреби лікар також проводить дерматоскопію (дослідження поверхневих уражень шкіри за допомогою спеціального приладу — дерматоскопа). Після діагностики дерматолог призначає індивідуальну схему лікування, яка може включати медикаментозну терапію, мезотерапію та використання спеціальних косметичних засобів. До лікарських засобів від прищів на спині належать бактерицидні та протиалергічні засоби, а також ретиноїди (похідні вітаміну А).

Метод плазмоліфтингу під час лікування вугрів на спині заснований на введенні тромбоцитарної маси крові пацієнта у проблемні ділянки шкіри. Процедура передбачає забір венозної крові пацієнта, виділення з неї багатої на тромбоцити плазми та подальше введення цієї плазми у проблемні ділянки шкіри спини. Тромбоцити крові активують процеси регенерації шкіри, а використання власної плазми пацієнта дозволяє мінімізувати можливі алергічні реакції.

Самостійне видавлювання вугрів на спині категорично протипоказане через ризик додаткової травматизації шкіри та її інфікування. Крім того, невдало видавлені комедони можуть призвести до появи шрамів від прищів на спині.

Заходи профілактики появи бакне

Щоб запобігти появі бакне, необхідно дотримуватися простих рекомендацій. До заходів профілактики бакне належать:

Крім того, для профілактики появи чорних точок на спині слід дотримуватися режиму сну та відпочинку. Також слід уникати перегріву та сонячних опіків спини.

Популярні питання

1. Чи можна робити масаж, якщо на спині прищі?

Якщо під час курсу масажу з'явилися прищі на шиї, плечах і спині, насамперед, слід поміняти масажний засіб, який може провокувати появу висипів. Якщо після заміни косметичного засобу висипання не пройшли, необхідно спершу вилікувати прищі на спині, а потім продовжувати курс масажу.

2. Через які продукти з'являються прищі на спині?

Висипання на спині можуть з'являтися через неправильне харчування, зокрема надмірне споживання жирних, смажених і копчених продуктів. Тому харчування за акне має бути правильним і збалансованим. З раціону слід виключити фастфуд, кондитерські вироби та газовані напої.

3. Про що свідчить поява прищів на спині?

Поява прищів на спині свідчить про порушення у роботі організму. Щоб вилікувати прищі на спині, необхідно визначити причину їхньої появи. А зробити це може лише лікар. Тому за виникнення висипання важливо не зволікати з відвідуванням дерматолога.

Рейтинг статті:
4.67 з 5 на основі 3 оцінок
Від чого з'являються прищі на спині та як з ними боротися?
Лікар-дерматовенеролог. Вища категорія. Стаж роботи 28 років. 

Задайте своє питання дерматологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: