Як розв'язати проблему передчасної еякуляції?

Як розв'язати проблему передчасної еякуляції?
Читати 10 хвилин | Опубліковано: 18 February 2021 | Перегляди 64018
Передчасна еякуляція трапляється у 30% чоловіків будь-якого віку в усьому світі. Але статистика не зовсім точна: багато чоловіків приховують проблему і не звертаються до лікаря, вважаючи передчасну еякулцію чимось ганебним.

Передчасне сім'явиверження може призвести до конфліктів з партнером, зниження самооцінки, тривоги та зациклення на тривалості сексу - це може скоротити статевий акт ще більше. Що таке раннє сім'явиверження, як його уникнути і як лікувати, розбираємо в цій статті.

Що таке раннє сім'явиверження?

Поки не існує чіткого визначення передчасного сім'явиверження. Найпоширеніший опис - еякуляція, яка сталася дуже рано, переважно до або незабаром після проникнення в сексуального партнера. В американському керівництві зі статистики та діагностики психічних розладів пишуть інакше: це регулярна або періодично повторювана еякуляція з мінімальною сексуальною стимуляцією статевого члена.

Межі між нормою і патологією дуже тонкі, тому передчасну еякуляцію не можна безумовно назвати синдромом або хворобою, але водночас це і не нормальний стан. Але більшість авторів схиляються до того, що це патологія. У будь-якому випадку чоловікові рекомендується звернутися за допомогою хірурга-уролога і не чекати, поки проблема мине сама.

Передчасна еякуляція може бути як самостійним захворюванням, так і симптомом інших патологій. Як окрема хвороба раннє сім'явиверження має власні причини, симптоми та лікування. Як ознака інших патологій, раннє сім'явиверження з'являється за варикоцеле, простатиту та еректильної дисфункції.

Раннє сім'явиверження буває у чоловіків з психічними розладами: атиповою депресією, ананкастним розладом особистості, генералізованим тривожним розладом і астенією. При цьому причинно-наслідковий зв'язок іноді обертається навпаки, наприклад, передчасна еякуляція може привести до депресії або тривоги.

Що вважається раннім сім'явипорскуванням?

Більшість дослідників вважають, що передчасна еякуляція - це статевий акт, який триває менше, ніж одну хвилину. При цьому неважливо, це проникнення в партнера або мастурбація. У будь-якому випадку, за статевої дисфункції еякуляція настає впродовж хвилини після початку сексуальної стимуляції пеніса.

Не завжди раннє сім'явиверження - це сексуальна дисфункція. Передчасна еякуляція вважається розладом, якщо чоловік еякулює занадто рано регулярно. Якщо це сталося вперше, але при цьому попередній сексуальний досвід був задовільним, це не патологія.

Наприклад, у чоловіка є постійний сексуальний партнер і швидке сім'явиверження відбувається постійно - це порушення. Якщо за регулярного сексу передчасна еякуляція сталася вперше, то поки це не можна назвати сексуальною дисфункцією, але слід звернути увагу на тривалість наступних статевих актів. Якщо і надалі тривалість сексу не перевищуватиме хвилину, слід звернутися до лікаря.

У разі, коли після першої ранньої еякуляції тривалість статевого акту повернулася в межі норми (у кожної пари є своя звична норма), турбуватися не потрібно. Можливо, чоловік просто втомився або недавно пережив психоемоційний стрес.

Чому виникає раннє сім'явиверження?

До кінця так і невідомо, які причини призводять до неконтрольованого сім'явиверження. Більшість дослідників поділяють причини швидкого сім'явиверження на дві групи - психологічні та соматичні.

Психологічні чинники швидкого сім'явиверження у чоловіків:

 • страхи та фобії;
 • низька самооцінка;
 • незадоволеність сімейним життям;
 • депресія;
 • тривога;
 • страх сексуальних відносин;
 • занепокоєння з приводу свого тіла;
 • недовіра до партнера;
 • стрес, наприклад, пов'язаний з фінансовими труднощами або соціальним становищем.

Проблему передчасної еякуляції можуть викликати психологічні причини, які бувають більш глибокими, ніж звичайний стрес. Внутрішньоособистісні конфлікти, закріплені страхи з підліткового віку або розлад особистості можуть призвести до тривожного очікування сексуальної невдачі, коли чоловік, ще не почавши статевий акт, вже заздалегідь боїться не задовольнити партнерку, відчути провину за свою "нездатність" або виявитися слабким в її очах.

Фізичні та соматичні фактори раннього сім'явиверження:

 • порушення гормонального балансу, наприклад, сильна активність щитоподібної залози;
 • патології периферичної нервової системи;
 • дисбаланс нейромедіаторів у головному мозку;
 • уретрит або простатит;
 • вроджені особливості організму, наприклад, гіперчутливість голівки члена.

З віком у чоловіків може порушитися ерекція - вона стає менш тривалою. Чоловіки, які турбуються через тривалу ерекцію, можуть вибудувати у себе модель стрімкої еякуляції, тобто налаштувати себе на швидке сім'явиверження до того, як пройде ерекція.

Як розв'язати проблему раннього сім'явиверження?

Багато чоловіків через те, що соромляться звернутися до лікаря, намагаються розв'язати проблему швидкого сім'явиверження самостійно. Часто вони вважають, що зробити це краще самостійно, ніж розповісти комусь ще про свою сексуальну дисфункцію і попросити допомоги.

В інтернеті є величезна кількість шахраїв, які вводять їх в оману, наприклад, пропонують їм таблетки від передчасного сім'явиверження або препарати, що затримують сім'явиверження з сумнівним активною речовиною або невивченим механізмом дії. У кращому випадку чоловік купить "пустушку" або вітаміни, у гіршому - лікарські засоби, які впливають на роботу серцево-судинної системи. Такі препарати можуть викликати серйозні побічні ефекти, наприклад, сильну тахікардію або підвищення артеріального тиску.

Найкращий спосіб збільшити тривалість сексу - звернутися до лікаря за консультацією і лікуванням. Для багатьох чоловіків поділитися такою проблемою означає визнати себе "недієздатним". Але сила проявляється якраз у тому, щоб визнати свою проблему і розв'язати її за допомогою професіоналів.

Методи лікування передчасної еякуляції

Основний метод лікування передчасної еякуляції - поєднання поведінкової терапії та медикаментів, призначених лікарем. Лікування передчасного сім'явиверження починається після того, як лікар зібрав анамнез і результати досліджень. Консервативну терапію призначають за вторинного передчасного сім'явиверження, коли рання еякуляція обумовлена ​​придбаними чинниками - психологічними або соматичними, наприклад, запаленням передміхурової залози.

Психологічна терапія полягає в тому, щоб усвідомити та опрацювати емоції, які призводять до раннього сім'явиверження. Завдання терапевта - виявити психологічні фактори сексуальної дисфункції та допомогти чоловікові виправити їх. Найкраще звернутися до сімейного психотерапевта і пропрацювати міжособистісні конфлікти зі своїм партнером.

Поведінкова терапія полягає в зміні звичної моделі поведінки чоловіка. Завдання лікаря - заспокоїти пацієнта, пояснити йому причини та механізми передчасного сім'явиверження і навчити його методам затримки еякуляції, наприклад, методу "стоп і старт" і методу "здавлювання". "Стоп і старт" - це метод припинення сексуальної стимуляції статевого члена під час мастурбації на піку сексуального збудження. Метод "здавлювання" - коли чоловік відчуває швидкий оргазм, йому потрібно злегка здавити пеніс на 10-20 секунд в місці, де стовбур члена переходить у голівку.

Лікар може призначити лікарські засоби, які продовжують статевий акт. Ці препарати належать до групи антидепресантів і змінюють баланс нейрохімічних речовин у головному мозку. Крім того, існують спеціальні мазі та креми, які наносять на голівку статевого члена: це знижує її чутливість і дозволяє продовжити час статевого акту. Проте важливо розуміти, що ліки та засоби для зовнішнього нанесення - це лише тимчасовий спосіб уникнути симптомів, але не усунення причини сексуального розладу.

Лікування передчасної еякуляції за допомогою селективної нейротомії

Лікування малоінвазивною хірургією в урології призначають за первинної передчасної еякуляції, коли раннє сім'явиверження обумовлено вродженими чинниками організму або в разі, коли консервативна терапія виявилася неефективною.

Хірургічне лікування раннього сім'явиверження в Харкові проводять методом селективної пенильної денервації. Суть операції в тому, що чоловікові виконують нейротомію гілок спинного нерва статевого члена, тобто видаляють деякі нервові закінчення - це знижує чутливість головки пеніса. При цьому часткова денервація статевого члена у віддалені терміни після операції може викликати розлад ерекції у 25,9% чоловіків.

Як проводиться селективна нейротомія

Мікрохірургічну селективну нейротомію призначає лікар за первинної передчасної еякуляції і за вторинної, якщо консервативні способи лікування чоловікові не допомогли. Селективна нейротомія проводиться під загальною анестезією - пацієнт впродовж усієї операції знаходиться під наркозом. В середньому операція триває від однієї до двох годин.

Підготуватися до селективної нейротомії просто: увечері перед операцією і в день операції не їсти, за дві години до операції не пити. У процесі операції чоловікові виконують денервацію тканин статевого члена: на пенісі робиться невеликий розріз, потім хірурги видаляють частину нервових закінчень, які іннервують голівку члена, внаслідок чого вона стає менш чутливою. Після операції пацієнт залишається в стаціонарі два дні під наглядом лікарів.

Перед пенільною денервацією чоловікові слід здати наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові;
 • аналіз сечі;
 • дослідження групи крові та резус-фактору;
 • малий пакет біохімічних аналізів;
 • коагулограму;
 • сумарну кількість антитіл до сифілісу;
 • антитіла до ВІЛ;
 • вірус гепатиту В і С;
 • електрокардіограму;
 • ІФА на наявність IgG і COVID.

Якщо ви виявили у себе симптоми передчасної еякуляції, зверніться по допомогу до лікаря. Уролог визначить вид раннього сім'явиверження і призначить лікування. Необов'язково робити операцію, в більшості випадків досить навчитися поведінковим методам затримки оргазму і приймати ліки за призначенням лікаря.

Популярні питання

1. Як боротися з раннім сім'явипорскуванням у домашніх умовах

Лікування раннього сім'явиверження можна проводити в домашніх умовах. Попередньо лікар повинен навчити пацієнта поведінковим методикам, завдяки яким чоловік зможе продовжувати статевий акт.

Існують вправи від передчасного сім'явиверження. Рання еякуляція може бути викликана слабкими м'язами тазового дна. Це характерно для чоловіків, які ведуть сидячий спосіб життя. Зміцнити м'язи тазового дна допомагають вправи Кегеля. Під час кожного сечовипускання пробуйте зупиняти сечу на пів дороги: спочатку утримуйте її на три секунди, потім відпускайте на три секунди. Повторюйте цей цикл 10 разів за кожного сечовипускання хоча б тричі на день.

2. Як позбутися раннього сім'явиверження в домашніх умовах

Передчасну еякуляцію усувають поступово і тільки після консультації лікаря, який визначає вид раннього сім'явиверження і призначає лікування. Позбутися передчасної еякуляції в домашніх умовах просто так не можна, оскільки всі наявні підручні засоби мають короткочасний ефект і за часом обмежуються кількома статевими актами. Саму ж причину сексуального порушення допомагає визначити та вилікувати лікар.

3. Чи можна якось стримувати раннє сім'явиверження?

Передчасну еякуляцію можна стримувати, використовуючи один або одночасно два презервативи. Крім того, існують презервативи, які містять місцеві анестетики, наприклад, бензокаїн, який знижує чутливість головки статевого члена і продовжує секс. Анестетики - це лікарські засоби, які можуть викликати побічні ефекти або алергічну реакцію. Перед використанням презерватива з місцевим анестетиком спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо у чоловіка є постійний сексуальний партнер, і він не користується презервативами, йому може допомогти мастурбація за кілька годин до передбачуваного статевого акту. Мастурбація частково продовжує секс.

Рейтинг статті:
4.43 з 5 на основі 7 оцінок
Як розв'язати проблему передчасної еякуляції?
Лікар-хірург. Доктор медичних наук. Вища категорія. Стаж роботи 26 років.

Задайте своє питання хірургу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: