УЗД молочних залоз - для чого і як часто робити

УЗД молочних залоз - для чого і як часто робити
Читати 5 хвилин | Опубліковано: 21 April 2021 | Перегляди 4181
Ультразвукова діагностика - метод візуалізації внутрішніх органів, за якого на обстежувані органи подаються звуки високої частоти, вони відбиваються від тканин тіла і повертаються назад.

Частота хвиль, що повернулися, залежить від структури тканин. Одержаний сигнал візуалізується на екрані. Лікар розшифровує зображення, що дозволяє йому судити про стан досліджуваних органів.

За допомогою УЗД перевіряють стан багатьох органів і систем, зокрема молочних залоз. Вчасно проведена діагностика дозволяє попередити розвиток багатьох захворювань.

Що дивляться на УЗД молочних залоз

За допомогою УЗД молочних залоз вдається виявити наявність новоутворень, а також уточнити розмір і структуру жирового і залозистого компонента молочної залози.

Також УЗД використовується для контролю взяття біопсії за визначення злоякісності утворення. Часто ультразвукова діагностика може замінити рентгенографію молочних залоз завдяки ефективності та безпеки.

Показання до УЗД молочних залоз

Основні показання до проведення УЗД молочних залоз:

  • біль, огрубіння тканин грудей, наявність затверділих ділянок, виявлених жінкою під час самодіагностики або лікарем під час огляду і пальпації;
  • безболісні, але видимі зміни форми, розмірів і стану шкіри грудних залоз;
  • діагностика новоутворень, які були виявлені як самостійно, так і під час первинного обстеження грудних залоз;
  • виділення із сосків;
  • збільшення розмірів лімфатичних вузлів над ключицями або під пахвами;
  • діагностика стану грудних залоз після травм або запалень;
  • контроль стану під час лікування дисгормональних захворювань молочних залоз;
  • діагностика стану молочних залоз під час вагітності або її планування.

Також УЗД грудних залоз проводиться і чоловікам, якщо є скарги на їх стан. Грудні залози є і в чоловіків, тому трапляються і їх захворювання, які можуть виявлятися через ущільнення, асиметрію та інші ознаки.

Також показання до проведення УЗД молочних залоз є проведення пластичної операції зі збільшення грудей. Жінкам рекомендується проходити ультразвукове обстеження для того, щоб оцінити стан силіконових протезів.

В який день менструального циклу проходити УЗД молочних залоз

Якщо з'явилися скарги на стан молочних залоз, УЗД проводиться якомога швидше, і чекати певного періоду менструального циклу необхідності немає. Якщо ж ультразвукове обстеження має на меті профілактику мастопатії, то для отримання найбільш об'єктивної і точної картини оптимально проводити УЗД молочних залоз на 4-8 день менструального циклу. У тому випадку, якщо жінка перебуває в менопаузі, ультразвукове обстеження молочних залоз проводиться в будь-який час з однаковою ефективністю. Це стосується і жінок, які приймають гормональні контрацептиви.

Як часто проходити УЗД молочних залоз

На проведення ультразвукової діагностики молочних залоз пацієнтку може направити її лікар-мамолог, терапевт або онколог, якщо в цьому є необхідність. УЗД робиться так часто, як потрібно для точної постановки діагнозу. Крім того, УЗД молочних залоз не має протипоказань, тому його призначають і матерям у період лактації, і вагітним жінкам. Те, що проведення УЗД не вимагає підготовки, теж є суттєвою перевагою процедури. При цьому деякі форми онкологічних захворювань ультразвукове обстеження молочних залоз НЕ виявляє, тому іноді його недостатньо, і лікар призначає проведення мамографії. Однак УЗД молочних залоз є дуже корисною діагностичною процедурою завдяки інформативності, швидкості отримання результатів і неінвазивності.

Популярні питання

1. Чи можна робити УЗД молочних залоз під час менструації?

З метою профілактики УЗД молочних залоз проводять після закінчення менструації, але якщо цикл у жінки нерегулярний, то процедура проводиться в будь-який час, незалежно від дня циклу.

2. Скільки за часом роблять УЗД молочних залоз?

Тривалість проведення УЗД молочних залоз не більш як пів години. Результати діагностики видаються в день дослідження. Іноді процес інтерпретації лікарем-сонологом може займати пару днів.

3. Чи можна за УЗД молочних залоз діагностувати рак?

Результат УЗД молочних залоз вказує тільки на наявність або відсутність новоутворень і однорідність структури. Для встановлення діагнозу необхідні додаткові дослідження молочних залоз на характер виявлених утворень (біопсія і гістологічне дослідження).

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
УЗД молочних залоз - для чого і як часто робити
Лікар ультразвукової діагностики (УЗД). Досвід роботи 4 роки.

Задайте своє питання узд
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: