Розтин карбункула в Харкові

Карбункул є гнійно-некротичним захворюванням, яке виникає у волосяних фолікулах, сальних залозах і прилеглих до них тканинах. Він супроводжується утворенням вогнища відмерлих тканин, а згодом і виразки у внутрішніх шарах шкіри. Дана патологія може стати причиною великого ураження шкірних покривів, а відсутність її своєчасного кваліфікованого лікування викликає серйозні ускладнення, аж до сепсису. Видалення карбункула хірургічним способом є найбільш ефективним методом лікування, здатним не тільки позбавити від патології, але і запобігти її рецидиву.

Розтин карбункула у відділенні хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків» проводиться лікарями з великим досвідом у діагностиці та лікуванні гострих запальних захворювань шкіри. Наші хірурги виконують всі лікувальні маніпуляції в стерильних умовах, під місцевою анестезією швидко і безпечно видаляють вогнище запалення, зупиняючи розвиток інфекційного процесу.

Основною причиною виникнення патології є золотистий стафілокок або стрептокок, які викликають появу карбункула (переважно одиночного) на задній стороні шиї, на спині, лопатках, попереку або сідницях.

Існує ряд факторів, що провокують утворення карбункула, а саме:

  • проникнення патогенних мікроорганізмів через травми шкіри;
  • хронічні запальні захворювання травного тракту;
  • дисфункція печінки та нирок;
  • метаболічні порушення (цукровий діабет, ожиріння тощо);
  • авітаміноз, кахексія та ін.

Що таке карбункул?

На початковій стадії карбункул є запаленою ділянкою епідермісу, яка згодом значно збільшується в розмірах. У товщі тканин шкіри утворюється скупчення елементів кератиноцитів (клітини епідермісу), крові та лімфи - запальний інфільтрат. Його наявність стає причиною порушення локального кровообігу, що призводить до некрозу і нагноєння тканин. Небезпека даного процесу полягає у високій імовірності поширення інфекційного процесу на навколишні фасцію та м'язи.

Ознаками формування карбункула є:

  • різкий біль під час торкання;
  • червоний відтінок шкіри навколо інфільтрату;
  • набряк шкіри.

Надалі над вогнищем запалення шкіра стає тонкою і утворюються отвори для виділення гною, на місці яких згодом можуть формуватися виразки.

Крім локальних ознак, наявність карбункула нерідко супроводжується підвищенням температури тіла, нудотою та головним болем.

Як лікують карбункул?

Лікування карбункула передбачає комплексний підхід, але наявність гнійних виділень свідчить про необхідність його розтину, дренування, а також промивання утвореної порожнини розчином антисептика. Після закінчення процедури на рану накладається пов'язка. Тривалість періоду відновлення після хірургічного втручання залежить від загального стану здоров'я пацієнта. Нерідко загоєння рани після видалення карбункула займає близько 2-3 тижнів, протягом яких можуть бути призначені антибіотикотерапія і фізіотерапевтичні процедури.

Щоб записатися на прийом до хірурга в «ОН Клінік Харків», залиште заявку на сайті медичного центру або зателефонуйте нам за вказаними номерами телефону.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування карбункула у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257

ОН Клінік Харків Палац Спорту
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама