Розтин фурункула в Харкові

Фурункул (чиряк) - це гостре гнійне запалення волосяного фолікула, сальної залози та підшкірної клітковини. Виникає патологія внаслідок активності патогенних мікроорганізмів: стафілокока або стрептокока, а її прогресування стає причиною утворення гнійного стрижня і некрозу прилеглих тканин. Відсутність її своєчасної діагностики та кваліфікованого лікування може викликати серйозні ускладнення: лімфангіт, флегмону, абсцес і бактеріємію, а циркуляція даних бактерій у крові нерідко призводить до утворення фурункулів на внутрішніх органах (печінка, легені тощо).

Наявність скупчення гною свідчить про необхідність хірургічного розтину фурункула. Даний метод лікування є найбільш результативним, а сучасні протоколи виконання процедури роблять її швидкою та безпечною. У відділенні хірургії медичного центру «ОН Клінік Харків» досвідчені лікарі під місцевим наркозом проведуть хірургічне втручання, а також призначать курс медикаментозної терапії, що дозволить не тільки видалити фурункул, але й попередити його повторну появу (фурункульоз).

Попри те, що основною причиною формування фурункула є діяльність патогенів, існують сприятливі фактори розвитку гнійного запалення:

 • травми шкіри;
 • зниження імунітету через дефіцит вітамінів, кахексію, стрес;
 • порушення метаболізму (цукровий діабет, ожиріння тощо);
 • наявність хронічного інфекційного процесу;
 • переохолодження організму тощо.

Зазвичай фурункул локалізується на волосистій частині шкіри, що піддається механічному тертю: передпліччя, задня сторона шиї, пахова область.

Який вигляд має фурункул?

На початковій стадії патології утворюється пустула, яка містить лейкоцити, патогени та фібрин. Стафілокок або стрептокок, мігруючи у волосяний фолікул, викликають його запалення, а в подальшому - утворення інфільтрату і некрозу. Некротичні зміни стають причиною скупчення гнійного ексудату, який згодом може самостійно вийти назовні разом із загиблим волосом.

Серед ознак розвитку гнійного запалення у волосяних цибулинах шкіри виділяють:

 • свербіння, поколювання і набряк (до 5 мм);
 • утворення конусоподібної центральній частині запалення (2-га доба);
 • поява точки некрозу в центральній частині запалення (3-4 доба);
 • сильне почервоніння шкіри;
 • яскраво виражені больові відчуття.

Нерідко на 3-7 добу відбувається мимовільний розтин вогнища інфекції, що супроводжується виходом гнійних мас, після чого рана заживає та рубцюється. Якщо ж цього не відбувається, то обов'язково слід звернутися по кваліфіковану допомогу до хірурга.

Як лікують фурункул?

Лікування фурункула зі сформованим гнійним вогнищем передбачає хірургічне втручання. Видалення фурункула, дренування гною та обробка тканин антисептичним розчином дозволяють попередити залучення сусідніх волосяних цибулин у патологічний процес і поширення інфекції. Нерідко хірургічні методи лікування доповнюються курсом прийому лікарських засобів (антибіотики, імуностимулятори тощо).

Як позбутися фурункула?

Тактика і склад терапії гнійно-запальних захворювань шкіри визначається виключно лікарем, згідно з поточною клінічною картиною здоров'я пацієнта. Самостійне видалення або застосування народних методів лікування фурункула може значно погіршити ситуацію і стати причиною серйозних ускладнень.

Щоб видалити фурункул у Харкові у відділенні хірургії нашого медичного центру або записатися на консультацію до лікаря, ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати нам за вказаними номерами телефону. Дзвінки приймаються цілодобово.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування фурункула у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257

ОН Клінік Харків Палац Спорту
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама