Видалення атероми в Харкові

Максимально ефективним способом лікування атероми є її видалення. Сучасна медицина передбачає виконання даної процедури малоінвазивним методом, що дозволяє мінімізувати травмування прилеглих тканин, знижує ризик виникнення кровотечі та ймовірність розвитку ускладнень, характеризується коротким періодом відновлення.

Хірурги медичного центру «ОН Клінік Харків» мають великий досвід проведення малоінвазивних хірургічних операцій, що гарантує позбавлення від патології і відсутність шрамів і рубців після втручання.

Причини виникнення атероми

Атерома або епітеліальна кіста - це пухлина сальної залози доброякісної природи. Вона складається з капсули з рідиною всередині, не викликає хворобливих відчуттів і часто локалізована за вухом, на обличчі, на волосистій частині голови, в пахвових западинах або на зовнішніх статевих органах, що обумовлено наявністю сальних залоз у цих зонах.

Атерома може бути наступних типів:

 • трихолемальна кіста;
 • ретенційна кіста (вторинна атерома);
 • епідермальна кіста;
 • множинна стеатоцістома.

Основною причиною виникнення атероми є дисфункція процесу відтоку сального секрету або закупорка сальних залоз шкіри. У місці закупореної протоки утворюється порожнина, в якій накопичується секреторна рідина, внаслідок чого відбувається або ущільнення оболонки новоутворення і вона капсулюється, або приєднана інфекція викликає нагноєння вмісту капсули.

Капсулована кіста не створює дискомфорту і не викликає появу характерних клінічних симптомів, а наявність інфекції в порожнині кісти супроводжується болем, почервонінням шкіри і підвищенням температури тіла. Надалі процес запалення призводить до прориву епідермісу, виділення гною і утворення виразки на ураженій ділянці шкіри.

Факторами, що викликають порушення нормального виведення залозистого секрету, є:

 • зміни товщини епідермісу внаслідок запальних захворювань шкіри;
 • метаболічні захворювання (ожиріння, цукровий діабет);
 • анатомічні особливості будови сального каналу;
 • перебудова гормонального фону;
 • травми шкіри;
 • косметичні засоби і ін.

Як видалити атерому?

Основними клінічними ознаками атероми є наявність на утворень розширених проток сальних залоз і капілярів. Оскільки існує ймовірність розвитку запального процесу і подальших ускладнень (флегмона, абсцес) діагностика і лікування проводиться виключно хірургом. Консервативних методів терапії атероми не існує, чи потрібно видаляти атерому і яким способом виконувати її видалення, визначає лікар на основі даних анамнезу пацієнта.

У відділенні хірургії «ОН ​​Клінік Харків» видалення атероми проводиться амбулаторно і під місцевою анестезією. Під час процедури стінки капсули відокремлюються від навколишніх тканин, після чого вона витягується - вилущування капсули. У ситуації, якщо лікар виявить наявність процесу нагноєння всередині капсули, буде проведено дренування її вмісту. Надалі капсула також витягується і призначається курс прийому антибіотиків.

Скільки заживає атерома?

Період відновлення після хірургічної процедури залежить від стадії захворювання, наявності запального процесу, а також від поточного стану здоров'я пацієнта. Зазвичай шви знімаються на 7 день після операції. Зміст області видалення атероми в сухості в перші 2 доби та місцеве застосування призначених антисептиків дозволяють прискорити процес загоєння рани, попередити розвиток небажаних післяопераційних ефектів.

Щоб записатися на консультацію до хірурга або видалити атерому в Харкові, звертайтеся до нас за телефоном або заповнюйте заявку на сайті. Запис проводиться цілодобово.

Вовк Валерій Анатолійович
Вовк Валерій Анатолійович
Лікар відділення хірургії

Вартість лікування атероми у Харкові

Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Харкові

Чудовий лікар, уважний і кваліфікований. Дуже вдячна Вам!
Валентина , 20.07.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257

ОН Клінік Харків Палац Спорту
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама