Logo
0 800 30 17 30

Лікування фобій (тривожно-фобічних розладів) в Одесі

Тривожно-фобічний розлад — це стан, у якому пацієнт відчуває непереборний страх і тривогу в певних ситуаціях або під час зіткнення з певними об'єктами. Фобії супроводжуються панікою, прискореним серцебиттям і утрудненим диханням.

У медичному центрі «ОН Клінік Одеса» психіатри займаються діагностикою та лікуванням тривожно-фобічного неврозу. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Причини тривожно-фобічного розладу

Страх і фобія відрізняються механізмом виникнення і впливом на життя. Страх — це емоція, яка з'являється в реальній або передбачуваній ситуації. Емоція є захисною реакцією організму на загрозливі умови. Фобія — це чітко сформована та хронічна тривожність, яка супроводжується нереалістичним відчуттям небезпеки. Причини тривожно-фобічного розладу:

  • травматичний досвід;
  • генетична схильність;
  • набута поведінка;
  • індивідуальна будова головного мозку.

Фобії можуть бути викликані фіксацією на негативних подіях, заниженою самооцінкою або впливом стресових ситуацій. Надмірне акцентування на особистісних якостях також може викликати тривожно-фобічний розлад (підвищена відповідальність, тривожність, самокопання).

Види тривожно-фобічних розладів

Класифікація розладів визначається залежно від причин, ступеня вираженості, характеру і тривалості фобій. Види фобій:

  • специфічні (ізольовані) фобії. Нав'язливий страх пов'язаний із певною ситуацією, об'єктом, наприклад, хворобою, відвідуванням лікаря, видом крові, висотою і темрявою. Специфічні фобії можуть розвиватися в дитинстві або підлітковому віці;
  • соціальні фобії. Розлад виражається в страху взаємодії з людьми. Соціофобія проявляється острахом суспільства, помилковим відчуттям спостереження;
  • агорафобія. Проявляється боязню відкритого простору, людних місць і великих приміщень;
  • неуточнені тривожно-фобічні розлади. Фобії неуточненого типу не відповідають критеріям інших видів фобій і тривожних розладів.

Також виділяється постуральний фобічний розлад, за якого пацієнт відчуває страх перед запамороченням, падіннями, можливістю втратити контроль над собою. Обсесивно-фобічний розлад проявляється нав'язливими страхами і думками, наприклад, страхом хвороб, відкритих або закритих просторів.

Категорії фобій пов'язані з острахом тварин, навколишнього середовища, медичних процедур, ситуацій. Окремим типом є тільки агорафобія (страх відкритих просторів), стан може мати різні тригери.

Список фобій

Назва

Визначення

Ніктофобія

Фобія темряви

Трипофобія

Фобія отворів

Ентомофобія

Фобія комах

Батофобія

Фобія глибини

Акрофобія

Фобія висоти

Антропофобія

Боязнь людей

Арахнофобія

Фобія павуків

Гемофобія

Боязнь крові

Фобії, пов'язані зі страхом людей, можуть проявлятися в конкретних ситуаціях, наприклад, під час великого скупчення людей або бесід. Фобії глибини або висоти можуть бути набуті через травматичний досвід.

Симптоми фобій (нав'язливих страхів)

Симптоми тривожності за фобій можуть проявлятися на фізичному та психологічному рівні. Симптоми тривожно-фобічного розладу:

  • панічний страх;
  • відчуття небезпеки;
  • тремтіння в тілі;
  • деперсоналізація (відчуття відчуженості від власного тіла);
  • почастішання серцебиття;
  • відчуття жару й ознобу;
  • нудота, біль у животі;
  • утруднене дихання;
  • запаморочення і непритомність.

Тривожно-фобічний розлад може бути пов'язаний з панічними атаками. Також фобії можуть ускладнюватися іншими тривожними розладами, наприклад, обсесивно-компульсивним розладом (ОКР), біполярним розладом, депресією.

Діагностика тривожно-фобічних розладів в Одесі

Діагностика тривожно-фобічного розладу включає збір анамнезу і візуальний огляд психіатра. Лікар дізнається у пацієнта про відомі йому фобії, симптоми, що виникають, спосіб життя, травмувальні події.

Лікування фобій (нав'язливих страхів) в Одесі

Лікування нав'язливих страхів охоплює психотерапію і приймання медикаментозних препаратів. Лікування тривожного стану залежить від типу фобії та тяжкості симптомів. Психотерапія дає змогу позбутися фобій шляхом контролю над реакціями і думками. Лікар може призначити когнітивно-поведінкову терапію для лікування синдрому тривоги. Також методом терапії є зміна реакції на об'єкт страху.

Для лікування сильної тривоги лікар може призначити антидепресанти та транквілізатори. Лікування фізичних симптомів стану тривожності, наприклад, прискореного серцебиття і гіпертонії, може включати прийом бета-блокаторів.

Записатися на консультацію психіатра і лікування тривожно-фобічного розладу в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Чимбер Дмитро Сергійович
Чимбер Дмитро Сергійович
Лікар відділення психотерапії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Лікарі відділення психотерапії ОН Клінік Одеса

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.