Logo
0 800 30 11 77

Лікування каменів у нирках (сечокам'яної хвороби) у Харкові

Уролітіаз (сечокам'яна хвороба) — це стан, за якого в сечовій системі організму (у нирках, сечоводах, сечовому міхурі або уретрі) утворюються сечові конкременти різних розмірів, форм і складу. Уролітіаз може спричиняти болі, запалення, порушення сечовипускання та інші ускладнення сечовидільної системи.

Причини сечокам'яної хвороби

Причини розвитку сечокам'яної хвороби до кінця не зрозумілі, немає єдиної теорії, що пояснює всі аспекти захворювання. Основною причиною утворення каменів у нирках вважається вроджене порушення обміну речовин, яке призводить до утворення нерозчинних солей, що формують ниркові камені. Сама по собі вроджена схильність до сечокам'яної хвороби не гарантує її розвиток, оскільки потрібні додаткові сприятливі фактори. Часті причини розвитку ниркових каменів:

 • зневоднення. Дисбаланс у складі сечі сприяє поступовому накопиченню мінеральних солей та інших речовин, що утворюють конкременти;
 • порушення обміну речовин — підвищення рівня кальцію, оксалатів, уратів або цистину в сечі;
 • генетична схильність;
 • дієта — високе споживання солі та тваринних білків, споживання їжі, багатої на оксалати (шпинат, шоколад, кава);
 • надмірна вага та ожиріння збільшують ризик розвитку уролітіазу;
 • медичні стани — гіперпаратиреоз, ниркові кислотозалежні порушення, інфекції сечовивідних шляхів;
 • лікарські препарати — діуретики, антиретровірусні препарати та деякі антибіотики.

Консультація уролога в Харкові допоможе визначити конкретні причини каменів у нирках, що впливають на розвиток уролітіазу.

Причини каменів у нирках

Причини каменів у нирках

Симптоми та види каменів у нирках

Симптоми сечокам'яної хвороби можуть варіюватися залежно від розміру, розташування і типу каменів у нирках. Симптоми каменів у нирках:

 • різкий, колючий, постійний або нападоподібний біль у поперековій ділянці з можливим поширенням донизу по боці живота і в ділянку паху;
 • домішки крові в сечі;
 • болісні та часті сечовипускання;
 • інтенсивні та болісні уретральні коліки, спричинені рухом каменів по сечовому шляху;
 • нудота, блювота і підвищення температури.

Вид каменів у нирках може бути визначений тільки за результатами лабораторних досліджень: УЗД нирок, КТ, рентген та інших процедур для точного визначення складу каменів і оцінки стану сечової системи.

Види каменів у нирках

Вид

Характеристика

Уратні

Конкременти жовтуватого або коричневого кольору. Небезпечні обструкцією, інфекцією і блокуванням сечових шляхів. Викликають пошкодження ниркової тканини. Лікування передбачає: медикаментозну терапію, руйнування каменів на дрібні фрагменти методом екстракорпоральної літотрипсії (ЕКЛ), хірургічне втручання у разі занадто великих утворень.

Оксалатні

Утворення чорно-сірого кольору, твердої шипуватої текстури, різних форм і розмірів. Їх не можна вивести з організму або медикаментозно розчинити. Можуть призвести до прогресування пошкодження нирок і зниження їхньої функції. Під час лікування застосовується контактна або дистанційна літотрипсія (руйнування конкрементів методом енергетичного впливу). У разі занадто великих утворень потрібне оперативне втручання.

Фосфатні

Камені світлої, м'якої та гладкої текстури. Можуть бути білими або світло-сірими. Здатні перешкоджати нормальному відтоку сечі, викликати обструкцію нирок і призвести до гострої ниркової недостатності. Легко піддаються медикаментозному розчиненню і руйнуванню ударно-хвильовим методом (літотрипсія).

Коралоподібні

Характеризується гіллястою і грубою структурою, що нагадує корали. Можуть спричинити структурне ушкодження нирок, включно з утворенням рубцевої тканини та зниженням ниркових функції. Високий ризик розвитку інфекційних ускладнень. Лікування вимагає індивідуального підходу. Застосовується фармакологічна терапія, лапароскопічна та ендоскопічна хірургія. У деяких випадках може знадобитися відкрита операція.

Цистинові

Являють собою округлі жовтувато-білі утворення м'якої і гладкої консистенції. Можуть бути генетично зумовленими. Здатні спровокувати обструкцію сечових шляхів і нирок, призвести до гострої ниркової недостатності. Потребують спеціального лікування, яке спрямоване на досягнення стійкої ремісії. Сформовані утворення видаляють методом дроблення (дистанційна літотрипсія).

Лікування сечокам'яної хвороби в Харкові

Лікування уролітіазу в Харкові включає широкий спектр методів залежно від типу каменів і конкретного стану пацієнта. Лікування ниркових каменів включає:

 • медикаментозну терапію (спрямована на розчинення і видалення каменів); 
 • літотрипсію (руйнування каменів за допомогою ультразвукових хвиль);
 • ендоскопічне видалення каменів;
 • хірургічне втручання.

Важливий аспект лікування каменів у нирках у Харкові — профілактика. Дієта в разі каменів у нирках і збільшення споживання рідини сприяють запобіганню утворенню каменів і підтримці здоров'я нирок.

Запис до лікарів медичного центру «ОН Клінік Харків» ведеться цілодобово. Щоб записатися до уролога, заповніть форму або зателефонуйте за вказаним на сайті номером телефону.

Репринцев Владислав Леонідович
Репринцев Владислав Леонідович
Лікар відділення урології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування каменів у нирках (сечокам'яної хвороби) у Харкові

Консультація жіночого уролога
ОНЛАЙН Консультація жіночого уролога
ОНЛАЙН Консультація жіночого уролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога
Первинний прийом лікаря-уролога
Повторний прийом лікаря-уролога

Лікарі відділення урології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-урологів у Харкові

Дуже уважні адміністратори, особливо хочеться відмітити Сусленкову А.Д. за уважність на професіоналізм підбора потрібного лікаря та процедур
Давід Берідзе , 22.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу подякувати Трубеко С.М. за дуже кваліфіковану допомогу. При звертанні щодо хронічних проблем Сергій Миколайович дуже уважно та системно провів обстеження т...
Олексій , 27.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Спасибі клініці Он клінік, після мого негативного відгуку, мені передзвонили і виправили ситуацію, записали на прийом до уролога. Був на прийомі Бальчунас І. В....
Арсеній , 13.04.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Був на прийомі у Кобзар Олега Володимировича , зробив УЗД і нічого не порекомендував, не пояснив, не допоміг взагалі. За що платити 800 грн? УЗД а де ж сама кон...
Арсеній , 30.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
хочу сказати велике дякую жіночому урологу Бальчунас Івану Вікторовичу, добрий та хороший лікар, приємний у спілкуванні, все доступно пояснює та підбирає кращу...
Яна , 20.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні відвідала лікаря Удовиченка Андрія Григоровича. Сподобалось відношення лікаря, вислухав уважно про проблеми, провів пальпацію хворих місць, порадив про...
Вікторія , 11.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велика подяка Удовиченко Андрію Григоровичу. Спостерігаюсь у нього декілька років . Рекомендую , дуже компетентрний та уважний лікар.
Микола , 26.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні з чоловіком були в клініці, доступні ціни на УЗД і консультацію лікаря, адекватне призначення лікування, не за всі гроші світу, все доступно.
Ольга , 09.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше