Logo
0 800 30 11 77

Лікування аденоми простати в Харкові

Аденома простати - це доброякісна пухлина передміхурової залози, яка виникає в результаті природного розростання її тканин. Основною ознакою аденоми простати є проблеми з сечовипусканням (прискорене сечовипускання, нетримання сечі, часті позиви до спорожнення сечового міхура). До симптомів аденоми також належать відчуття печіння в сечівнику і каламутний колір сечі. У деяких випадках у сечі можуть з'являтися домішки крові.

За несвоєчасного звернення до лікаря наслідками аденоми простати можуть стати запалення сечовивідних шляхів, гостра затримка сечі та сечокам'яна хвороба. Лікування аденоми простати в домашніх умовах народними методами не рекомендується.

Причини розвитку аденоми простати

Причиною розвитку аденоми простати є гормональні зміни, які відбуваються в чоловічому організмі з віком. Після 40 років у чоловіків знижується рівень тестостерону (чоловічого статевого гормону) і підвищується рівень естрогенів (жіночих статевих гормонів). Одним з результатів гормональної перебудови чоловічого організму може стати зростання всередині простати доброякісної пухлини, яка здавлює сечовипускальний канал.

Крім вікових гормональних змін, причинами розвитку аденоми простати є надмірна вага, незбалансоване харчування і низький рівень фізичної активності. Спровокувати розвиток захворювання можуть також часті переохолодження організму і генетична схильність.

Виділяють три стадії аденоми простати:

 • компенсовану (початкову стадію аденоми простати), для якої характерно порушення сечовипускання в різному ступені, за повного спорожнення сечового міхура;
 • субкомпенсовану, під час якої з'являється залишкова сеча, що призводить до утворення сечових каменів і приєднання інфекції сечових шляхів;
 • декомпенсована, за якої виникає нетримання сечі та порушується функція нирок.

Методи лікування аденоми простати

Для діагностики аденоми передміхурової залози необхідно пройти консультацію уролога, яка включає фізикальний огляд і збір анамнезу. Для уточнення діагнозу аденоми простати лікар призначить проведення додаткових досліджень:

 • аналізів крові і сечі;
 • вазоактивного тесту;
 • доплерографії судин статевого члена;
 • комп'ютерної томографії (КТ);
 • магнітно-резонансної томографії (МРТ);
 • УЗД мошонки, нирок, сечового міхура;
 • трансректального ультразвукового дослідження (ТРУЗІ).

Після проведення комплексного обстеження у лікаря-уролога і постановки діагнозу лікар підбере для пацієнта найбільш оптимальні методи терапії. Лікування аденоми простати може включати медикаментозні методи лікування. До ліків від аденоми належать антибіотики, протизапальні препарати та спазмолітики. Крім того, лікар може призначити спеціальну дієту за аденоми простати.

Також поширене фізіотерапевтичне лікування аденоми простати, до методів якого належать:

 • лазеротерапія;
 • ЛОД-терапія (лікування локальним від'ємним тиском) за супутньої еректильної дисфункції;
 • магнітотерапія;
 • ударно-хвильова терапія.

За важкого перебігу аденоми простати може бути рекомендовано оперативне лікування. Хірургічне видалення передміхурової залози проводиться за ракових захворювань таза, зокрема й раку простати. У деяких випадках можливі рецидиви аденоми простати після операції. За рецидиву хвороби необхідне проведення повторної операції.

Щоб уникнути розвитку аденоми та її рецидиву, слід вести здоровий спосіб життя і виконувати рекомендації щодо запобігання захворювання. До заходів профілактики аденоми простати належать:

 • фізична активність;
 • контроль маси тіла;
 • повноцінне збалансоване харчування;
 • щорічні профілактичні огляди.

Для діагностики та лікування аденоми простати в медичному центрі «ОН Клінік Харків» зателефонуйте за вказаними на сайті телефонами або заповніть форму запису на прийом. Заявки на консультацію уролога приймаються цілодобово.

Операція з видалення аденоми простати

Операція аденоми простати (простатектомія) полягає у видаленні передміхурової залози. Під час проведення простатектомії передміхурова залоза видаляється малоінвазивним (без проведення надрізів) способом через сечівник. Видалення аденоми простати хірургічним шляхом показано за повторюваних скарг на порушення сечовипускання, запальні захворювання сечовивідних органів, нетримання сечі у чоловіків, а також за наявності ускладнень (сечокам'яної хвороби, розширення ниркових балій).

Специфічної профілактики аденоми простати немає. Для виявлення гіперплазії простати на ранніх стадіях і призначення медикаментозних препаратів усім чоловікам після 40 років необхідно щорічно проходити профілактичний огляд у уролога.

Репринцев Владислав Леонідович
Репринцев Владислав Леонідович
Лікар відділення урології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування аденоми простати у Харкові

Консультація жіночого уролога
ОНЛАЙН Консультація жіночого уролога
ОНЛАЙН Консультація жіночого уролога за кордон
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога
Первинний прийом лікаря-уролога
Повторний прийом лікаря-уролога

Лікарі відділення урології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-урологів у Харкові

Сьогодні з чоловіком були в клініці, доступні ціни на УЗД і консультацію лікаря, адекватне призначення лікування, не за всі гроші світу, все доступно.
Ольга , 09.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Мені сподобалося обслуговування та умови в цій клініці, але вчинили зі мною вкрай некрасиво. Не знаю, чим керувався лікар, коли виписував мені ліки, але в підсу...
Кирило , 30.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Сьогодні пройшла обстеження, дуже задоволена. Дівчата на рецепшені приємні, привітні. Лікарі та медичні сестри дуже уважні, кваліфіковані. Дякую персоналу ме...
Наталія , 25.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Все дуже подобається, дівчатка на реєстратурі привітні, підкажуть як краще зробити, дуже приємно за таку турботу та уважність до пацієнтів. Лікар також кваліфік...
Елла , 16.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня хочу залишити відгук за лікаря Войчу Богдан Дмитрович робив денервація полового органа . В мене вроджена чутливість головки і я ніколи не міг зайнят...
Віталій , 18.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Чудовий лікар!Професіоналізм та харизма на висоті😀
Ольга , 18.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікував разом з дружиною інфекцію, з наступним кроком - планування вагітності. Лікар зрозумів наші потреби та назначив аналізи та лікування. Без лишньої води,...
Антон , 14.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Попийте Омега-3 і вітамін Д і цистит, який загострюється 5-й раз за 2 місяці, минеться!) за 3 прийоми повторював одне й те саме: "Вітаміну Д бракує, от і пісочо...
Вероніка , 13.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше