Показання і підготовка до УЗД нирок

Тому саме з УЗД починається обстеження стану нирок. Інформативність і швидкість проведення процедури також є перевагами.
Ультразвукове обстеження нирок працює за тим самим принципом, що і для інших органів. Спрямований високочастотний звуковий сигнал з УЗ апарату відбивається від нирок. Прилад вловлює це відображення і переводить його у візуальну форму. За нею лікар робить висновок про стан нирок, оскільки характер відображених хвиль залежить від структури обстежуваних тканин і їх стану. За результатами УЗД можна встановити цілий ряд проблем із нирками:
До новоутворень нирок належать як доброякісні, наприклад, кісти, так і злоякісні, тобто ракові пухлини. При цьому ультразвукове дослідження нирок дозволяє зробити висновок про стан цього парного органу, ефективнысть його роботи, а також виявити аномалії розвитку.
Ультразвукове дослідження нирок призначає лікар, якщо у пацієнта є показання до проведення даного обстеження. У перелік показань для УЗД нирок входять:
Також УЗД нирок призначається для перевірки стану і функціональності органів після їх трансплантації, після проведення хірургічного втручання (як запобіжний контроль), а також для діагностики гострих або хронічних запальних процесів. Завдяки тому, що ультразвукове обстеження є неінвазивним і відносно безпечним, його за потреби можуть призначити вагітній жінці без побоювання зашкодити плоду. Якщо є показання, ультразвукове дослідження проводиться не тільки на нирках, а й на інших органах сечовидільної системи, наприклад, УЗД сечового міхура. Це дає можливість отримати більш повну картину про її стан.
Процедура проведення ультразвукового обстеження нирок неінвазивна, і вся підготовка до її проведення зводиться до дотримання простої дієти. За кілька днів до проведення процедури УЗД нирок для успішного діагностування потрібно відмовитися від продуктів, які викликають посилене газоутворення. Лікар-уролог, призначаючи процедуру, детально розпише дієту. Її мета - знизити газоутворення в кишечнику. Внаслідок цього показання апарату УЗД для нирок будуть повнішими та більш точними. Пацієнту призначається і питний режим. Також лікар, який призначає УЗД нирок, може призначити перерву в прийомі деяких медикаментів.
Заалом УЗД нирок і сечовидільної системи є сучасним, неінвазивним, нешкідливим і точним методом діагностики, до якого часто вдаються лікарі-урологи в процесі постановки правильного діагнозу.
Їсти перед процедурою не можна, щоб нирки на УЗД краще візуалізувалися, не заважало зайве скупчення газів і їжі в кишечнику. Для цього після останнього прийому їжі рекомендується прийняти активоване вугілля.
УЗД нирок за вагітності проводиться за наявності симптомів захворювання шлунково-кишкового тракту або якщо в анамнезі жінки були захворювання нирок. Перед плануванням вагітності проводиться УЗД нирок, оскільки в період виношування дитини робота на нирок збільшується.
Відмовитися від прийому їжі варто за 8 годин. За 30 хвилин до УЗД необхідно випити сорбент (активоване вугілля або сорбекс) для кращої візуалізації нирок.