Logo
0 800 30 11 77

Видалення поліпів у носі (поліпектомія) у Харкові

Видалення поліпів у носі (поліпектомія) у Харкові: ціни — від 550 грн.

Поліп — це патологічне доброякісне утворення на слизовій оболонці. У низці випадків може перероджуватися в злоякісний процес, тому важливо своєчасно звернутися до лікаря і почати лікування.

Пройти діагностику й видалити поліпи в носі в Харкові можна у відділенні отоларингології медичного центру «ОН Клінік Харків». Запис на прийом до ЛОРа ведеться цілодобово.

Причини поліпів у носі

Ускладнені гострі інфекції носа можуть спричинити тривале запалення слизової оболонки, ушкоджуючи тканини та стимулюючи надлишковий ріст клітин. При хронічному запаленні слизова оболонка потовщується, що призводить до утворення поліпів (захисна реакція організму на постійне подразнення). Інші причини поліпів у носі:

  • деякі хронічні ЛОР-захворювання, що часто рецидивують;
  • імунні мутації;
  • алергічні захворювання (наприклад, риніт).

Рідше поліпи виникають на тлі повного уявного благополуччя при викривленні носової перегородки. У разі підозри на появу поліпів у ніздрі необхідна консультація отоларинголога.

Симптоми поліпів у носі

Поліпи в носі — це новоутворення, які зазвичай мають краплеподібну форму. У міру збільшення вони нагадують виноградні грона, які можуть мати сірий, рожевий або жовтий колір. Зазвичай поліпи виникають зі слизової оболонки решітчастої та гайморових (верхньощелепних) пазух носа. У рідкісних випадках у пацієнта можуть розвинутися поліпи слизової оболонки перегородки носа.

Як виглядають поліпи в носі

Як виглядають поліпи в носі

За невеликого розміру поліпи протікають безсимптомно або мають неяскраво виражені ознаки, що ускладнює їх діагностику на ранній стадії. Перші ознаки з'являються в міру зростання новоутворення в порожнині носа. Можливі симптоми поліпів у носі:

  • болісні розпираючі відчуття в ділянці обличчя і зубів;
  • закладеність носа або нежить;
  • ознаки алергії (наприклад, чхання);
  • першіння в горлі, кашель;
  • стікання слизу по задній стінці горла;
  • відчуття стиснення в ділянці чола і носа;
  • порушення сну (наприклад, апное);
  • неприємний присмак у роті;
  • порушення сприйняття смаку та нюху;
  • утруднене носове дихання;
  • свербіж і печіння в ділянці носа.

Головний біль при поліпах, які пацієнти можуть називати «наростами в носі», може з'являтися через механічний тиск новоутворень на кровоносні судини та нервові закінчення в ділянці носових ходів. Носові кровотечі при поліпах виникають через пошкодження судин у слизовій.

За поліпів у пазусі носа може порушуватися нормальна циркуляція повітря і відтік слизу, що створює сприятливі умови для розмноження бактерій. У результаті розвивається запалення, з'являються гнійні виділення, які можуть стікати в горло, спричиняючи неприємний запах із ротової порожнини (особливо вранці).

Виражене хропіння за поліпів у носоглотці виникає через блокування повітряного потоку, що призводить до вібрації тканин дихальних шляхів під час сну. Може розвинутися гугнявість голосу, оскільки поліпи заважають нормальному проходженню звуку через носову порожнину, змінюючи його тембр і роблячи голос менш резонансним.

Поліпи в носі небезпечні, оскільки можуть призвести до утруднення носового дихання, збільшення ризику інфекцій носових пазух через порушення нормального відтоку слизу. У рідкісних випадках, у разі збільшення новоутворень у розмірах, можлива деформація структури носа.

Діагностика поліпів у носі в Харкові

На первинній консультації отоларинголог аналізує симптоми і час їхньої появи, збирає анамнез пацієнта, запитуючи про алергії, перенесені інфекційні захворювання та операції. Діагностика поліпів у носі включає:

  • фізикальний огляд. Лікар проводить візуальний огляд і пальпацію носа і навколоносових м'яких тканин, щоб визначити зовнішні ознаки захворювання, включно з набряком, болючістю, звуженням носових ходів або зміною структури носа. Також оцінюється наявність симптомів (наприклад, утрудненого носового дихання або патологічних виділень), які можуть вказувати на поліпи в носі;
  • ендоскопічне обстеження носа. Отоларинголог уважно оглядає внутрішню поверхню носової порожнини за допомогою спеціального приладу — ендоскопа, який акуратно вводиться в носові ходи пацієнта. Дослідження дає змогу точно визначити наявність і розмір поліпів, їхнє точне місце розташування, ступінь закупорки носових ходів і оцінити стан слизової оболонки;
  • комп'ютерну томографію придаткових пазух носа. КТ допомагає отримати високоякісні знімки внутрішніх структур носа і навколоносових пазух. Дослідження дає змогу точно визначити поширення поліпів, їхній вплив на навколишні тканини та наявність ускладнень, включно із запаленням або інфекцією в придаткових пазухах. КТ допомагає оцінити розмір і розташування поліпів, їхню взаємодію з іншими анатомічними структурами, що важливо для планування обсягу та визначення виду хірургічного втручання.

Отоларинголог може призначити лабораторні аналізи. Мазки з носа допоможуть виявити патогенні мікроорганізми (бактерії або гриби), вказуючи на інфекційне запалення слизової. Клінічний аналіз крові та рівень С-реактивного білка дають змогу визначити наявність запального процесу. Тести на алергію допомагають виявити алергічні реакції, які можуть посилювати перебіг хронічного запалення і сприяти утворенню поліпів. Обсяг інструментальних і лабораторних досліджень визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Підготовка до видалення поліпів у носі

Напередодні оперативного втручання обов'язкова консультація отоларинголога. Підготовка до видалення поліпів у носі включає:

  • комп'ютерну томографію придаткових пазух носа;
  • відмову від куріння за три тижні до операції (за можливості);
  • корекцію схем прийому медикаментозних препаратів (за 10 днів до видалення поліпа необхідно припинити вживання антикоагулянтів після узгодження з кардіологом);
  • припинення прийому їжі за 12 годин до оперативного втручання.

Напередодні операції призначають лабораторні дослідження, включно з клінічним аналізом крові та загальним аналізом сечі, аналізами на групу крові та резус-фактор, тестами на гепатити В і С, сифіліс, вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), рівень глюкози у венозній крові. Також перед операцією пацієнта направляють на коагулограму (аналіз на згортання крові) для оцінки ризиків кровотечі під час операції та ймовірності появи тромбів після хірургічного втручання.

Перед видаленням поліпів у носі призначають електрокардіографію для оцінки роботи серця і виявлення можливих порушень, включно з аритмією або ішемією. ЕКГ важливе, оскільки операція й анестезія можуть створити додаткове навантаження на серце, особливо у пацієнтів із хронічними серцевими захворюваннями.

Дослідження перед операцією необхідні для виключення відносних або абсолютних протипоказань до оперативного втручання. Протипоказання до поліпектомії включають важкі ниркові та серцево-судинні захворювання, онкологію, важку форму епілепсії та неконтрольовану бронхіальну астму. Видалення поліпів у носі в жінок не проводять у період менструації та під час вагітності.

У разі виявлення ознак інфекційних захворювань ЛОР направляє пацієнта на прийом до інфекціоніста, симптомів алергії — до алерголога. За високої концентрації глюкози в крові може знадобитися консультація ендокринолога.

Хірургічне лікування поліпів у носі в Харкові

Медикаментозного універсального лікування, яке допоможе позбутися поліпів у носі, не існує. Лікар може призначити знеболювальні, протизапальні, антибактеріальні препарати для полегшення больового синдрому та усунення інфекції. Однак для видалення поліпів у носі призначається операція, під час якої патологічні розростання слизової оболонки висікаються.

Операція спрямована на висічення новоутворень і переривання запальних процесів носа. Методи видалення поліпів у носі в медичному центрі «ОН Клінік Харків»:

Під час операції використовується назальний ендоскоп — тонка трубка з підсвічуванням і лінзами. Тип хірургічного втручання (етмоїдотомія або гайморотомія), техніка проведення і перебіг операції залежать від локалізації та розміру поліпів.

Під час ендоскопічного видалення поліпів у носі використовують техніку операції, що дає змогу звести до мінімуму пошкодження тканин і скоротити відновлювальний період. Операція характеризується низьким ризиком ускладнень, які можуть включати сльозотечу, втрату нюху, кровотечі та порушення зору.

Для видалення поліпів у носі вводиться анестетик, тип якого (наркоз, місцева анестезія) визначається індивідуально. Етапи поліпектомії:

  1. Обробка операційного поля. Лікар обробляє шкірні покриви в ділянці носа антисептичним засобом для запобігання потрапляння в рану патогенних мікроорганізмів.
  2. Анестезія. Для знеболювання і зменшення дискомфорту під час процедури пацієнту вводять анестетик.
  3. Ендоскопічний огляд. Лікар вводить ендоскоп через носовий хід, акуратно просуває його до патологічного утворення. Ендоскоп дає змогу лікарю оцінити розмір новоутворення і стан навколишніх тканин під багаторазовим збільшенням.
  4. Відділення поліпа. За допомогою мікроінструментів лікар акуратно відокремлює утворення від слизової носа з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин.
  5. Видалення новоутворення. Після відділення новоутворення від тканин лікар використовує щипці або аспірацію для його вилучення з носового ходу. Висічення поліпа може відбуватися шляхом обертання і плавного вилучення патологічного утворення через носовий прохід.
  6. Повторний огляд носових пазух. Після видалення поліпа лікар повторно оглядає носові ходи, щоб переконатися в повному очищенні слизових і відсутності новоутворень. У разі необхідності може бути проведена промивка носових пазух (для їх очищення).

Операція з видалення поліпів у носі зазвичай триває протягом однієї-двох годин, тривалість хірургічного втручання залежить від кількості, локалізації та розмірів патологічного утворення. Поліпектомія не вимагає тривалого перебування пацієнта в медичному центрі, за відсутності ускладнень пацієнта виписують наступного дня.

Реабілітація після поліпектомії в носі

Відновлення після висічення поліпів триває протягом одного місяця. Реабілітація після видалення поліпів у носі включає:

  • носіння спеціальних тампонів у носі (зазвичай протягом трьох-п'яти днів);
  • обмеження фізичних навантажень на два тижні;
  • захист обличчя від інтенсивного сонячного випромінювання;
  • утримання від вживання алкогольних напоїв;
  • відмова від відвідування лазень, саун і соляріїв;
  • обмеження тиску або тертя на область хірургічного втручання;
  • утримання від купання в громадських басейнах і відкритих водоймах;
  • протирецидивну терапію.

Промивання носа сольовим розчином після гайморотомії та етмоїдотомії важливе для підтримання чистоти носових ходів і запобігання скупченню слизу, кірок і часток, які можуть уповільнити загоєння. Сольовий розчин зволожує слизову оболонку, знижуючи її подразнення, і сприяє м'якому видаленню можливих залишків (згустків крові, слизу, частинок уражених тканин), зменшуючи ризик інфекції. Регулярне промивання допомагає запобігти застою слизу і підтримати вільне носове дихання в процесі відновлення.

Лікар після операції індивідуально призначає медикаментозне лікування. Для запобігання інфекції після видалення поліпів у носі лікар може призначити антибактеріальні препарати, оскільки операція створює відкриті ділянки на слизовій оболонці, вразливі для патогенних бактерій. Також отоларинголог визначає дати контрольних оглядів протягом місяця для перевірки загоєння тканин.

Якщо тримається висока температура, кровотеча або виражений носовий біль, важливо прийти на повторну консультацію ЛОРа. Лікар проведе огляд для виключення ускладнень або рецидиву після операції та визначить подальшу тактику лікування.

Записатися на консультацію до отоларинголога і видалення поліпів у носі в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість видалення поліпів у носі можна також на сайті або за телефоном у наших операторів.

Сокольцов Андрій Олегович
Сокольцов Андрій Олегович
Лікар відділення отоларингології

Отоларингологи в Харкові «ОН Клінік»

Відгуки про отоларингологів у Харкові

Був у лікаря-лора Павлено Тетяни Сергіївни. Лікар мені дуже сподобалася, до мене була чуйна та уважна. Дякую!
Володимир , 15.01.2025. Показати відгук
Оцінка:
Спасибо большое Колесник Анне Анатольевне за быстрый и правильно поставленый диагноз и эффективное лечение
Екатерина , 13.01.2025. Показати відгук
Оцінка:
Я хочу виразити Андрію Віталійовичу подяку і низький уклін!!! Цей лікар за один прийом знайшов причину мого кашлю і вилікував ! Я три місяці їздила по лікарях ,...
Наталія , 30.12.2024. Показати відгук
Оцінка:
Сьогодні була на прийомі у лікаря-ЛОРа Юліани Костянтинівни Лизогуб. Оглядали ніс після видалення гемангіоми. Прийом сподобався.
Ірина , 25.10.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалася лікар Колісник,швидко, професійно ввічливо надала допомогу.Щіро раджу. Дякую
Анжела , 14.10.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже хороший лікар,уважний,допоміг мені,а потім і моїй мамі.
Тетяна , 06.10.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже грамотний та досвідчений лікар. Комфортна консультація, процедура була безболісна та акуратна. Раджу Павленко Тетяну Сергіївну!
Alina , 06.08.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Прекрасний лікар! Тільки позитивне враження! Все на вищому рівні!!!!!
Володимир , 06.08.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість прийому отоларингологів у Харкові

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
Розширена консультація отоларинголога із проведенням ендоскопічного дослідження
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Отоларинголог у Харкові за адресою:

Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Левада
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.