Лікування тонзиліту в Харкові

Що таке тонзиліт? Тонзилітом називається запалення мигдалин, що виникає через вплив на них вірусів або бактерій. Хвороба супроводжується набряком тканин, гнійними вогнищами, сильним болем у горлі. У важких випадках мигдалини настільки збільшуються в розмірі, що повністю перекривають зів.

Першим симптомом тонзиліту є біль у горлі та почервоніння тканин. Але не завжди подібний ознака свідчить про дану патологію: дискомфорт може викликати ларингіт, фарингіт або інша ЛОР-інфекція. Для постановки правильного діагнозу і вироблення ефективного плану лікування необхідно записатися на прийом до отоларинголога.

ЛОРи виділяють дві форми патології:

 • гострий тонзиліт (або ангіна). Для захворювання характерний відносно невеликий інкубаційний період (до двох днів) і подальша різка поява симптомів. У хворого починається сильна лихоманка, плутається свідомість. Одночасно з цим з'являється біль у голові, горлі, м'язах, «ломить» суглоби. Стає складно ковтати. Необхідно якомога швидше здатися ЛОРа для початку лікування;
 • хронічний тонзиліт. Розвивається в разі неправильної терапії ангіни або за наявності інших хронічних захворювань, що знижують опірність організму до ЛОР-інфекцій. На відміну від гострої форми, патологія не супроводжується сильним болем (крім періодів загострення), але викликає стійке порушення роботи мигдалин і призводить до глибокого ураження тканин.

Швидке одужання можливе тільки в разі лікування у досвідченого отоларинголога.

Симптоми тонзиліту

Патологія викликається бактеріальними або вірусними збудниками на тлі:

 • загального або місцевого переохолодження;
 • зниження імунного захисту (наприклад, після операції або травми);
 • тривалого психоемоційного напруження;
 • гормональних збоїв або хронічних хвороб.

Після потрапляння збудника в організм симптоми проявляються через 2-4 дні:

 • з'являється біль або першіння в горлі, які поступово посилюються і стаю особливо гострими за ковтання, прийомів їжі;
 • відчувається загальна слабкість;
 • знижується працездатність;
 • виникає головний біль;
 • набрякають мигдалики, небо і язичок, у разі гнійної форми хвороби - на них з'являються біло-сірий наліт;
 • підвищується температура.

Людина відчуває загальні симптоми інтоксикації через активний розвиток мікроорганізмів. Можуть з'явитися м'язові болі, запаморочення, нудота. З подібними симптомами пацієнт стикається і за загострення хронічного тонзиліту. Хвороба переходить в гостру фазу на тлі загального ослаблення захисних сил організму: наприклад, внаслідок авітамінозу. За виявлення описаних симптомів необхідно звернутися до ЛОРа.

Часто трапляється тонзиліт під час вагітності. Патологія не є небезпечною для плода, але потрібно проявити обережність за вибору медикаментів. Тому важливо лікуватися у компетентного і досвідченого отоларинголога.

Як проходить лікування тонзиліту?

За болю в горлі необхідно записатися на прийом до отоларинголога. Лікар огляне пацієнта, призначить необхідні для постановки діагнозу аналізи та обстеження. Залежно від їх результатів і загального самопочуття хворого ЛОР вирішує, як лікувати тонзиліт.

Терапія медикаментозна. Підбираються протимікробні засоби та антибіотики для придушення збудників. Також проводиться симптоматичне лікування: збивається температура, знімається біль у горлі. Для цього використовуються жарознижувальні препарати, пластинки для розсмоктування та інші засоби.

Хворим рекомендовано дотримуватися постільного режиму, виключити з дієти продукти, що додатково подразнюють слизову оболонку: гостру і копчену їжу, хліб грубого помелу, волокнисті овочі та фрукти. Лікування контролюється ЛОРом. За потреби він змінює дозування медикаментів. Це необхідно для швидкого відновлення пацієнтів і їх повного одужання. Надалі потрібна профілактика тонзиліту. Рекомендується пропити курс імуномодуляторів, уникати переохолодження, повноцінно відпочивати та правильно харчуватися.

Пройти лікування від тонзиліту можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків Пушкінська». Тут працюють компетентні отоларингологи з великим досвідом. Лікарі проводять сучасну і точну діагностику, пропонують ефективне лікування. Записатися на прийом можна прямо зараз.

Вартість лікування тонзиліту у Харкові

Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Харків

Відгуки про отоларингологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама