Видалення сірчаної пробки в Харкові

До отоларингологів часто звертаються пацієнти зі скаргами на зниження гостроти слуху. Однією з можливих причин є утворення сірчаної пробки у вусі. Органи слуху складаються з трьох відділів: зовнішнього, середнього і внутрішнього, і кожен з них має свій механізм захисту. Наприклад, залози зовнішнього слухового відділу виробляють спеціальний секрет з високим вмістом сірки. Він одночасно запобігає пересиханню проходу, захищає його від дрібних частинок пилу, а також створює середовище, несприятливе для розвитку патогенних мікроорганізмів, знижуючи ризик інфікування.

За нормальної секреції сірчана пробка не утворюється: змазка досить рідка, рівномірно розподіляється всередині каналу і природним чином видаляється з проходу. Цьому сприяє рух щелепних кісток за пережовування їжі: вони створюють необхідне зусилля і скорочення м'язових волокон, які буквально «виштовхують» сірку з вуха. Хвилеподібний рух створюють і мікроскопічні волоски - вії, проштовхуючи сірку.

Але в деяких випадках секрет твердне і утворює досить щільну сірчану пробку, яка частково або повністю перекриває слуховий прохід. Тому в разі зниження гостроти слуху необхідно записатися на прийом до ЛОРа. Для діагностики сірчаних пробок у вухах досить огляду зовнішньої частини слухового проходу за допомогою отоскопа - спеціального ЛОР-інструменту. Процедура швидка і безболісна і дозволяє точно встановити наявність проблеми.

Сірчана пробка у вусі

Утворенню сірчаних пробок сприяють такі чинники:

  • недотримання правил особистої гігієни. Незважаючи на механізми природного очищення слухового проходу, він потребує певного догляду. Але занадто часте очищення або використання невідповідних інструментів призводить до пошкодження залоз і порушує їх роботу. Як наслідок, сірка стає густою і щільною;
  • особливості будови слухового каналу. Утворенню сірчаних пробок можуть сприяти фізіологічні аномалії - наприклад, занадто вузький або звивистий прохід;
  • порушення обміну речовин. Крім сірки, до складу секрету входить холестерин. За порушень метаболізму його продукування збільшується, в'язкість сірки зростає, з'являються сірчані пробки у вухах;
  • несприятлива екологічна обстановка. Пильне або занадто сухе повітря змушує залози інтенсивно працювати. Внаслідок цього в проході скупчується велика кількість сірки.

Також факторами, що призводять до утворення сірчаних пробок, є носіння слухового апарату і часте використання внутрішньоканальних навушників. Деякі ЛОР-інфекції також провокують дану патологію, а пацієнти похилого віку стикаються з нею частіше.

Перші симптоми порушення нормальної роботи залоз - зниження слуху. Але в подальшому ознаки видозмінюються, у вухах з'являється шум і помірний біль (посилюється, якщо маса тисне на барабанну перетинку).

Як позбутися сірчаної пробки у вусі?

Пацієнту не потрібно самостійно думати про те, як позбутися сірчаної пробки у вусіЮ - цим завданням повинен займатися компетентний отоларинголог. Тільки в такому випадку можна гарантувати, що маса буде видалена повністю, а барабанна перетинка або шкіра в слуховому проході при цьому не постраждають. Особливо небезпечним може бути самостійне використання ватних паличок - вони тільки утрамбують відкладення і зрушать їх ближче до перетинки.

Тому якщо ви відчуваєте, що чуєте не так добре, як раніше, не з'ясовуйте, як позбутися сірчаної пробки, а запишіться на прийом до ЛОРа в медичний центр «ОН Клінік Харків Пушкінська».

Як видалити сірчану пробку, вирішує лікар після огляду пацієнта. Він може використовувати шприц Жане, іригатор або вакуум-аспіратор. Особливості процедури будуть залежати від обраної методики.

Але в будь-якому разі гарантується:

  • комфортне і безболісне видалення сірки;
  • повне відкриття слухового проходу;
  • швидке проведення процедури, що не вимагає попередньої підготовки.

По закінченню ЛОР проконсультує щодо профілактики утворення пробок і правильної гігієни зовнішньої частини вуха. Це допоможе запобігти рецидивам у майбутньому.

Записатися на прийом до отоларинголога для ефективного лікування ви можете прямо зараз.

Вартість прийому лікарів у Харкові

Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
370грн. / 352грн.
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон

Відгуки про отоларингологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама