Logo
0 800 30 11 77

Септопластика (вирівнювання носової перегородки) в Харкові

Септопластика — це операція з вирівнювання викривленої носової перегородки та усунення порушень дихання. Середня довжина перегородки, що розділяє внутрішню частину носа на два носові ходи, становить близько семи сантиметрів. У разі викривлення перегородки може деформуватися ніс і порушитися носове дихання. Під час септопластики перегородка носа переміщається в анатомічно правильне положення, а кісткова і хрящова тканини видаляються.

Септопластика — це не пластична операція. Септопластика відрізняється від ринопластики, оскільки включає відновлення функціональності та корекцію внутрішніх тканин носа. Ринопластика проводиться для зміни зовнішнього вигляду носа і являє собою процедуру косметичної хірургії.

Септопластика в Харкові проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Запис на прийом до отоларинголога ведеться цілодобово.

Причини викривлення носової перегородки

Патологія діагностується, коли перегородка зміщується щодо свого природного анатомічного положення. Причини викривлення носової перегородки:

 • вроджені анатомічні аномалії;
 • природне зміщення (перегородка може деформуватися без зовнішнього впливу);
 • травми (наприклад, родові, побутові або отримані внаслідок аварій).

До групи підвищеного ризику входять шанувальники контактних і екстремальних видів спорту. У міру старіння організму патологія може стати більш вираженою.

Симптоми викривлення носової перегородки

У більшості випадків зміщення перегородки протікає безсимптомно, тому деякі пацієнти не підозрюють про її деформацію. Симптоми викривлення носової перегородки:

 • закупорка однієї або обох ніздрів (наслідком є утруднення дихання). Закладеність носа може бути циклічною (ніздрі блокуються по черзі);
 • біль у обличчі;
 • головні болі;
 • апное уві сні (наслідок блокування повітряних потоків);
 • дискомфорт (відчуття підвищеного тиску) в ділянці носа, що посилюється під час фізичних навантажень;
 • гучне дихання під час сну (однією з причин симптому є набряк тканин носа);
 • зміна форми носа.

У разі викривленої перегородки можуть виникати порушення сну і сухість у ротовій порожнині. Перелік ускладнень також включає носові кровотечі (результат пересушеності слизової оболонки) і хронічний синусит (запалення носових пазух).

Діагностика викривлення перегородки носа в Харкові

Первинне обстеження пацієнта проводить ЛОР. Діагностика викривлення носової перегородки включає:

 • збір анамнезу;
 • огляд носа за допомогою ендоскопа і назального дзеркала. Дзеркало являє собою інструмент, що дає змогу розширити ніздрі, оцінити стан внутрішньої частини носа, форму перегородки і розміри носових ходів;
 • рентген черепа;
 • комп'ютерну томографію носоглотки.

Перед візитом до лікаря можна провести самодіагностику. Слід затиснути пальцем одну з ніздрів, зробити вдих через ніс і звернути увагу на наявність або відсутність перешкод для проходження повітря. Потім потрібно затиснути другу ніздрю і повторити тест, який може вказати на одностороннє або двостороннє викривлення носової перегородки.

Показання до септопластики (операції на перегородку носа)

Септопластику проводять для відновлення природної анатомічної форми викривленої перегородки носа. Інші показання до септопластики (операції на перегородку носа) включають:

 • постійну закладеність носа;
 • часті носові кровотечі;
 • вимушене дихання через рот (характеризується підвищеним ризиком розвитку інфекцій носових пазух);
 • поліпи в носі;
 • хронічний синусит;
 • хропіння;
 • мігрені, хронічні лицьові болі.

Операція з вирівнювання перегородки в носі протипоказана в період вагітності та під час менструацій у жінок, неконтрольованій бронхіальній астмі, епілепсії, важких захворюваннях нирок, серця і судин. Протипоказання до септопластики також включають васкуліт, злоякісні пухлини і важкі форми перфорації носової перегородки.

Підготовка до септопластики в Харкові

Обов'язковий етап підготовки до корекції перегородки носа — надання отоларингологу інформації про використовувані лікарські засоби, а також про алергію на медикаменти. Підготовка до операції при викривленні носової перегородки включає:

 • огляд, пальпацію носової перегородки;
 • проходження діагностичних процедур (зокрема електрокардіограми) і здачу аналізів;
 • припинення прийому коагулянтів і протизапальних препаратів (за 14 днів до операції);
 • відмова від алкоголю і куріння (за два тижні до септопластики).

Також необхідно утриматися від прийому їжі за 12 годин до операції з вирівнювання перегородки носа. Обмеження, що стосуються питного режиму, рекомендується уточнити у лікаря.

Аналізи перед септопластикою в Харкові

Перед септопластикою слід здати загальний аналіз крові. Інші аналізи перед септопластикою:

 • коагулограма (проводиться для оцінки згортання крові);
 • аналізи на ВІЛ, сифіліс, гепатити B і C;
 • тест на глюкозу (дає змогу визначити рівень цукру в крові, підвищення якого може вказувати на цукровий діабет);
 • аналізи на резус-фактор і групу крові.

Дані про резус-фактор і групу крові потрібні для ситуацій, коли виникає необхідність у переливанні крові. У разі виявлення ознак інфекційних захворювань може знадобитися консультація інфектолога.

Етапи септопластики в Харкові

Септопластика робиться під загальною анестезією. Хід операції на перегородку носа (септопластики):

 1. Розріз слизової оболонки і хряща.
 2. Видалення або корекція положення вигнутих хрящів.
 3. Накладення саморозсмоктувальних швів і внутрішньоносових сплінтів.

Септопластика в середньому триває від однієї до двох годин. Пацієнт спостерігається в стаціонарі протягом 24 годин.

Ендоскопічна септопластика (корекція носової перегородки) в Харкові

Під час ендоскопічної (закритої) септопластики носової перегородки в операційне поле через невеликі отвори вводиться ендоскоп із мініатюрною камерою для контролю маніпуляцій. Ендоскопічна септопластика характеризується низьким рівнем травматичності. Використовувана техніка також дає змогу скоротити період відновлення після септопластики.

Перевагами септопластики є нормалізація носового дихання, усунення викривлення перегородки носа, проблем зі сном і зниження ризику виникнення інфекційних хвороб носових пазух. Після закритої септопластики не залишається шрамів.

Реабілітація після септопластики

Набряки, кров'янисті виділення, біль, закладеність носа, а також тиск навколо очей, чола, щік і верхніх зубів є природними наслідками септопластики. Післяопераційні симптоми зазвичай зникають протягом кількох діб. Особливості реабілітації після септопластики:

 • виключення механічних впливів на ніс;
 • приймання анальгетиків (у разі сильного болю в післяопераційний період) і антибіотиків (у разі підвищеного ризику бактеріальних інфекцій після септопластики) за призначенням лікаря;
 • відмова від приймання ванни або душу (протягом доби після операції);
 • видалення внутрішньоносових сплінтів (на 7-10-й день);
 • уникнення інтенсивних фізичних навантажень, сякання і чхання із закритим ротом (протягом двох тижнів);
 • сон на спині з піднятою головою;
 • носіння одягу, який застібається спереду, а не надягається через голову;
 • уникнення перебування на відкритому сонці в спекотну погоду.

Тривалість періоду реабілітації після септопластики становить близько одного місяця. У разі неконтрольованої носової кровотечі, високої температури, ознобу, скутості шиї, затьмарення свідомості або сильного болю після септопластики, що не зменшується під час приймання ліків, слід невідкладно проконсультуватися з ЛОР-хірургом. Рецидиви закладеності носа і супутніх симптомів, що виникають після завершення відновного періоду, є показаннями для повторної септопластики.

Записатися на консультацію отоларинголога і септопластику в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Ціну септопластики також можна уточнити за телефоном або на сайті медичного центру.

Капленко Андрій Віталійович
Капленко Андрій Віталійович
Лікар відділення отоларингології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість септопластики (вирівнювання носової перегородки) у Харкові

Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон
Розширена консультація отоларинголога із проведенням ендоскопічного дослідження

Лікарі відділення отоларингології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-отоларингологів у Харкові

Рекомендую лікаря-отоларинголога Павленко Тетяну Сергіївну, відповіла на всі мої питання, доступно пояснила, що потрібно робити далі, пояснювала доступною мовою...
Наталія , 26.06.2024. Показати відгук
Оцінка:
Була на прийомі у лікаря Горшеніна. Відношення, як до пацієнта, добре, все доступно і зрозуміло. І взагалі в самому центрі "ОН Клінік" все добре, всі ввічливі т...
Ірина , 28.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже уважний лікар, дуже мені допоміг, рекомендую.
Тетяна , 07.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була сьогодні на консультації у Павленко Тетяни Сергіївни, дуже уважна,вислухала,оглянула, дуже допомогла,рекомендую!
Тетяна , 07.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Рекомендую лікаря отоларінголога Колісник Ганну Анатоліївну! Уважне професійне обстеження та призначенні ліки , а головне - проблема, з якою я жила практично вс...
Оксана , 14.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Відвідую цю клініку не вперше, дуже задоволена обслуговуванням, персоналом на ресепшені. Відвідувала лікаря Горшеніна Володимира Олеговича (ЛОР). Лікар дуже ув...
Надія , 26.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на консультації у лікаря-отоларинголога Павленко Тетяни Сергіївни. Лікар все доступно пояснила і призначила план лікування. Під час прийому була проведена...
Яна , 14.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
ЛОР Горшенін Володимир Олегович, чудовий лікар! Все розжовує, появнює, не робить різьких маніпуляцій. Позбавили мене дизкомфорту в ухах. Назначили лікування!...
Олена , 01.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше