Лікування лишаю в Одесі
Шкірний лишай — група дерматологічних патологій, які проявляються вузликовими утвореннями, що сверблять, вогнищевими плямами, які лущаться, і тканинним некрозом. Висип лишаю вражає шкірний покрив, обличчя, кінцівки, плечі, спину, геніталії, волосяну частину голови.
Вилікувати лишай в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Щоб записатися на прийом до дерматолога, заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за вказаним на сайті номером телефону.
Причини виникнення лишаю в людини
Викликають лишайний висип грибкові та вірусні збудники, генетичні, неврологічні та ендокринні порушення. Вірусний і грибковий лишай передається від інфікованої людини або тварини під час прямого тілесного контакту. Можна заразитися вдома, у громадських місцях, доторкнувшись до предметів і поверхонь, з якими контактували хворі. Патогени проникають в організм через мікрорани.
Інкубаційний період лишаю в середньому становить два тижні, але може варіюватися від 10 днів до трьох тижнів. Причини виникнення лишаю в людини:
- регулярні стреси;
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, патології щитоподібної залози);
- нестача вітамінів;
- недотримання правил особистої гігієни;
- ослаблений імунітет.
У групі ризику — літні люди, діти, пацієнти з онкологічними захворюваннями. Їхня імунна система ослаблена і не справляється з патогенами.
Симптоми лишаю
Симптоми лишаю на шкірі людини варіюються залежно від його типу. Загальні ознаки лишаю:
- поява червоних, рожевих, жовтувато-коричневих, бурих плям;
- лущення шкіри в місці ураження;
- свербіж шкіри, печіння;
- набряклість у зоні висипання;
- нагноєння вузликових утворень.
Якщо проявляється лишай на волосяній частині голови, у ділянці брів, на підборідді в чоловіків, починається випадання волосся. Причина — ураження волосяних фолікулів.
Види шкірного лишаю
Залежно від типу збудника виділяють кілька різновидів лишайного висипу. Вони відрізняються специфічними ознаками та характером перебігу хвороби.
Види лишаю у людини | |
Назва | Характеристика |
Оперізувальний лишай | Збудник — вірус герпесу, який передається від інфікованої людини здоровій. Початкова стадія лишаю супроводжується больовим синдромом, відчуттям «мурашок» на шкірі. Біль може виникати від дотику до тіла або бути постійним. Оперізувальний лишай на шкірі проявляється висипаннями, що складаються із заповнених рідиною пухирців. На місці розкритих пухирів формується кірка. Висип покриває тулуб з обох боків, локалізуючись у міжреберному просторі, рідше виникає на кінцівках, обличчі, геніталіях. Оперізувальний лишай у людини супроводжується високою температурою, головним болем, інтоксикацією. |
Стригучий лишай | Збудниками є грибки трихофітон і мікроспорум. Шкіра покривається червоними або рожевими плямами, що лущаться і мають чіткі межі. Волосся в зоні ураження ламається. Стригучий лишай свербить. Локалізується він на волосистій частині голови, обличчі, шиї, плечах. Належить до заразних видів лишаю. |
Точної причини червоного лишаю не виявлено. Лікарі класифікують його як алергічний лишай. Він не передається від хворої людини до здорової. Симптоми лишаю — червоні та фіолетові вузлики, які з часом об'єднуються в сверблячі лускаті плями. До зон ураження належать ноги, живіт, груди, нігті, слизові оболонки. | |
Рожевий лишай Жибера | Лишай Жибера називають ще пітиріаз рожевий. Точна причина його не встановлена. Медики припускають, що він має інфекційно-алергічну природу. Спочатку в зоні ураження формується велика світло-рожева пляма, схожа на медальйон. Через один-два тижні навколо неї з'являються дрібні папули. Усі вони лущаться і сверблять. |
Висівкоподібний лишай (різнобарвний, сонячний) | Різнобарвний лишай виникає при ураженні верхнього шару епідермісу дріжджовими грибками. Зона локалізації — шия, груди, спина, плечі. На шкірі виникають плями кавового, жовтувато-коричневого відтінку, які лущаться і сверблять. За появи білих плям лікарі діагностують у пацієнта сонячний лишай. |
Лускатий лишай (псоріаз) | Визначити лишай лускатого типу можна за наявністю на тілі потовщених червоних багатошарових бляшок. Він належить до неінфекційних аутоімунних захворювань. Лускатий лишай від людини до людини не передається. |
Є види лишаю, які розвиваються внаслідок генетичної схильності, гормонального дисбалансу, впливу на шкірні покриви хімічних подразників, на тлі аутоімунних розладів (ревматоїдного артриту, системного червоного вовчака). Вони не заразні і не передаються здоровим людям. Діагностика лишаю включає:
- візуальний огляд уражених ділянок через дерматоскоп;
- загальний аналіз крові;
- мікроскопію зіскрібка на наявність грибка.
дерматоскоп для діагностики лишаю в медичному центрі ОН Клінік Одеса
Займатися самолікуванням не рекомендується: якщо препарати підібрані неправильно, хвороба прогресуватиме, виникнуть ускладнення. Лікар після комплексного обстеження поставить діагноз і призначить лікарські засоби.
Лікування оперізувального лишаю в Одесі
Лікувати лишай оперізувального типу потрібно противірусними і протисудомними препаратами. Для зняття запалення призначають ін'єкції кортикостероїдів. Оскільки уражається нервова система, лікування лишаю супроводжується прийомом антидепресантів. Знімати свербіж шкіри допомагають місцеві анестетики (креми, спреї, гелі), ванни з колоїдного вівса.
Лікування стригучого лишаю в Одесі
Щоб вилікувати стригучий шкірний лишай на обличчі, голові, шиї та інших частинах тіла, призначають місцеві антигрибкові препарати у вигляді спреїв, кремів, мазей. У разі масштабного ураження необхідна системна протигрибкова терапія — прийом антимікотиків у таблетованій формі. Крім мазі від лишаю і таблеток, дерматологи прописують пацієнтам полівітамінні комплекси для зміцнення імунної системи.
Лікування червоного плоского лишаю в Одесі
Червоний плоский лишай на руці, нозі, животі, грудях лікують за допомогою протизапальних мазей і кремів з гідрокортизоном. Якщо до ураження приєдналася бактеріальна або грибкова інфекція, призначають антибактеріальні препарати або антимікотики. Для прискорення загоєння прописують ретиноїди, а для зняття свербежу й алергічної реакції — антигістаміни. Ураження слизової оболонки ротової порожнини лікують полосканнями з використанням препаратів, у складі яких немає спирту.
Лікування рожевого лишаю Жибера в Одесі
Позбутися рожевого лишаю допомагають мазі, спреї, креми на основі кортикостероїдів. Для боротьби зі сверблячкою на шкірі використовують пероральні антигістамінні лікарські засоби. Пацієнту слід уникати перебування на сонці, тому що рожевий лишай на нозі, руці, спині, животі під впливом ультрафіолетових променів швидко розростається.
Лікування різнобарвного (висівкоподібного) лишаю в Одесі
Позбутися від лишаю на тілі людини дають змогу місцеві та пероральні протигрибкові препарати. Щоб мінімізувати ризик рецидиву, дерматологи призначають пацієнтам щомісячний курс антимікотиків. Після лікування шкіра протягом кількох тижнів або місяців зберігає нерівномірний відтінок.
Записатися на консультацію дерматолога і лікування лишаю в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Вакцинація Гардасіл | 7800 грн |
Виклик лікаря дерматовенеролога додому | 1500 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога | 600 грн |
Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога | 650 грн |
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога | 600 грн |