Чому з'являються білі плями на тілі після засмаги?

Спочатку людину турбує свербіж, лущення невеликих ділянок шкіри, а вже після тривалого перебування на сонці — з’являються білі плями на руках, ногах або грудній клітині. Найчастіше білі плями на шкірі — це прояв того, що в організмі є грибкова інфекція. Так проявляє себе висівковий лишай, його ще називають кольоровим.
Під сонячним впливом в здорових клітинах шкіри виробляється меланін, при цьому уражені клітини залишаються світлими, тому що вони не пропускають сонячне світло. Самостійно лишай не зникає. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря-дерматолога.
Висівкоподібний лишай - поверхневе захворювання шкіри, викликане дріжджоподібними грибами. Переважно зустрічається у дорослих, на ділянках шкіри грудної клітини з'являються блідо-рожеві та брудно-жовті плями, які схильні до росту і злиття. Поверхневий шар плям лущиться, а під дією УФ-опромінення на їх місці залишаються білі ділянки (псевдолейкодерма).
Збудником висівкового лишаю є умовно патогенні різновиди дріжджів, які постійно присутні на шкірі людини та є частиною її природної мікрофлори.
Розвиток кольорового лишаю відбувається лише за сприятливих умов:
Найчастіше висівковий лишай проявляється у молодих людей, як в чоловіків, так і в жінок, але у дітей зі слабким імунітетом, діабетом, вегетоневрозом також зустрічається. Окрема група ризику — це підлітки, у яких в пубертатний період підвищена пітливість. Вірогідність розвитку різнобарвного лишаю збільшують і сонячна радіація, важкі метали, одяг з синтетичних матеріалів.
Не у всіх інфікованих людей виникають клінічні ознаки кольорового лишаю, тому його і відносять до групи умовно-заразних захворювань. Лишай передається через: одяг, рушники, постільну білизну. Висівковий лишай не загрожує життю людини, але при перших його проявах потрібно звернутися до лікаря-дерматолога. Якщо не придати значення симптомам і проявам хвороби та не почати лікування, то плями на шкірі залишаться надовго.
Під час лікування не варто відвідувати пляжі, басейни та лазні. Реабілітація передбачає загальні та індивідуальні заходи для лікування та профілактики висівкового лишаю, які передбачені для хворих, та людей, які можуть з ними контактувати.
Загальні заходи профілактики кольорового лишаю:
Індивідуальні заходи лікування та профілактики кольорового лишаю:
Займатися самолікуванням небезпечно для здоров'я, не варто самому собі призначати ліки або використовувати народні методи лікування - це може погіршити стан шкіри. Лише лікар-дерматолог може встановити точний вид інфекції та її характер, допоможе підібрати лікування для усунення симптомів.
Якщо відчуваєте дискомфорт в області рук, ніг чи грудної клітини - необхідно звернутися до дерматолога. При чіткому дотриманні вказівок ви переконаєтесь, що грибок на шкірі піддається лікуванню.
Висівковий лишай виліковний, але зустрічаються і часті рецидиви хвороби, які трапляються декілька разів на рік. Зараження може відбутися через нерегулярну санобробку житла та засобів особливої гігієни.
Крім призначеного курсу лікування, потрібно прокип’ятити постільну білизну, одяг і рушники, які використовував хворий. Також речі рекомендовано попрасувати з двох сторін. Предмети гігієни, які можливо замінити на нові — необхідно знищити, інші — дезінфікувати, провести вологе прибирання, провітрювання, ретельно вимити підлогу. Комплексний підхід у боротьбі з кольоровим лишаєм допоможе уникнути рецидиву.
За псоріазу може з'являтися висип, що має відтінки від фіолетового до сірого на коричневій або чорній шкірі та рожевого або червоного кольору зі сріблястими лусочками на білій шкірі. Також псоріаз супроводжується утворенням сухих потрісканих ділянок шкіри, які можуть кровоточити. Крім того, псоріаз може вражати тулуб, нижні та верхні кінцівки, складки паху, сідниць і грудей, а також нігті, тоді як висівкоподібний лишай зазвичай виникає на грудях, верхній частині спини, плечах, шиї або животі. При появі плям і висипань на шкірі необхідна консультація дерматолога.
Під час загоєння різнобарвного лишаю плями поступово освітлюються, зникають лущення та свербіж шкіри. Висип минає протягом шести-дев'яти тижнів за дотримання всіх рекомендацій дерматолога, проте ледь помітні сліди можуть залишатися на шкірі протягом кількох тижнів після завершення лікування.
За рожевого лишаю з'являються бляшки і папули рожевого або жовтувато-коричневого кольору, а висип має підняті, лускаті краї. Різнобарвний лишай характеризується круглими і плоскими плямами блідо-коричневого, червоного і рожевого кольору. Відрізнити рожевий лишай від різнобарвного і підібрати курс терапії зможе дерматолог після збору анамнезу та огляду уражених покривів шкіри.
За різнобарвного лишаю з'являються плями рожевого, червоного або блідо-коричневого кольору, які зазвичай локалізуються на грудях, верхній частині спини, плечах, шиї або животі. Плями є плоскими та круглими, можуть з'єднуватися, утворюючи великі ділянки. Уражені ділянки тіла можуть виглядати лускатими та свербіти.
За висівкоподібного лишаю засмагати не рекомендується, оскільки плями стають більш вираженими на темній після засмаги шкірі. У разі виявлення білих плям на спині необхідно проконсультуватися з дерматологом.