Лікування псоріазу в Білій Церкві

Псоріаз — це шкірне захворювання запального характеру. Запалення шкірного покриву за псоріазу викликане підвищеною активністю імунної системи, внаслідок якої прискорюється процес росту клітин шкіри, що призводить до їх накопичення і появи псоріазних бляшок, плям і лусочок. Залежно від характеру шкірних уражень виділяють кілька видів псоріазу:

 • вульгарний (звичайний) псоріаз — характеризується появою щільних плоских висипань рожевого кольору, вкритих лусочками, що легко спадають;
 • себорейний псоріаз — виникає на волосистій частині голови та в місцях підвищеної активності сальних залоз (на грудях, в носогубних складках, між лопатками). За себорейного псоріазу висипання на голові часто нагадують сильну лупу;
 • пустульозний псоріаз — з'являються жовті або білі бульбашки, заповнені гноєм (пустули), оточені подразненою червоною шкірою. Також за пустульозного псоріазу можуть підвищуватися температура тіла і збільшуватися кількість лейкоцитів у крові через серйозну інтоксикацію організму;
 • краплеподібний псоріаз — характеризується появою рожево-червоних плям невеликого розміру.

Залежно від причини розвитку псоріаз може бути алергічним (виникає внаслідок розчісування шкірних висипань) і нервовим (розвивається внаслідок сильного стресу). Незалежно від причини появи, псоріаз виникає на кистях рук і ніг (долонно-підошовний псоріаз), на тілі (на спині, животі, грудях, руках і ногах) може вражати не тільки шкіру, але й нігті. Псоріаз шкіри голови вражає шкірний покрив на голові, лоб, шию і шкіру у вухах.

Псоріаз легко сплутати з іншими шкірними патологіями, серед яких — дерматит (запальне захворювання шкіри, що проявляється висипаннями, почервонінням і лущенням шкірного покриву) і екзема (запальне захворювання шкіри, що супроводжується свербінням, висипаннями і почервонінням). Відрізнити їх може тільки дерматолог після проведення діагностики, лікар призначить необхідне лікування.

Ознаки розвитку псоріазу

У псоріазу є характерні симптоми. Ознаки розвитку псоріазу:

 • поява на шкірному покриві червоних плям і лусочок, що розшаровуються;
 • свербіння і печіння шкірних ушкоджень;
 • відчуття стягнутості шкіри;
 • зміна нігтів (потовщення, поява вм'ятин, зміна їх кольору з тілесного на жовто-коричневий).

Крім того, за псоріазу можуть розвиватися хворобливість і набряклість суглобів і сухожиль. У разі ураження шкіри голови нерідко виникає лупа.

Причини появи псоріазу

Дерматологи виділяють кілька факторів, що сприяють появі та розвитку псоріазу. До основних факторів ризику розвитку псоріазу належать:

 • генетична схильність;
 • перманентний стрес, який передбачає погіршення стану роботу імунної системи;
 • ушкодження шкіри (подряпини, сонячні опіки та укуси комах);
 • інфекційні захворювання вірусної або бактеріальної природи (ангіна, бронхіт, тонзиліт).

Також спровокувати розвиток псоріазу можуть деякі ліки (протималярійні препарати, бета-адреноблокатори, препарати літію). Псоріаз не є контагіозною хворобою (що передається за контакту або повітряно-крапельним шляхом), передача захворювання від однієї людини до іншої неможлива (навіть за близького контакту).

Лікування псоріазу в Білій Церкві

Лікуванням псоріазу займаються дерматологи медичного центру «ОН Клінік Біла Церква». Повністю позбутися псоріазу неможливо, оскільки він має хронічний характер і чергується періодами загострення і ремісії. Можна вилікувати активну стадію псоріазу, а також домогтися стійкої ремісії та мінімізувати осередки шкірних уражень стадії загострення. Важливо негайно звертатися до дерматолога за появи перших ознак псоріазу, щоб своєчасно почати лікування псоріазу в початковій формі та не допустити великого ураження шкірного покриву.

Діагностика псоріазу в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» починається з візуального огляду уражених ділянок шкіри дерматологом. Додатково може бути призначена дерматоскопія — апаратне дослідження шкірного покриву, за допомогою якого лікар може оцінити стан мікроструктур різних шарів шкіри.

За результатами обстежень дерматолог призначить коректне лікування псоріазу. Лікування псоріазу проводиться за допомогою засобів місцевої дії (лосьйонів, мазей, кремів і шампунів), також дерматологом призначаються таблетки або ін'єкції, що впливають на імунну відповідь організму (системне лікування).

За псоріазу не можна багато нервувати, необхідно мінімізувати стресові ситуації, виключити вплив прямих сонячних променів у години високої активності сонця. За псоріазу слід ретельно стежити за станом шкіри: не допускати пошкоджень і сухості, носити одяг з натуральних тканин (щоб уникнути подразнення шкіри).

Харчування за псоріазу має бути дієтичним: з раціону виключаються цитрусові, шоколад, яйця, мед, продукти, що містять червоний пігмент (полуниця, помідори, перець). За псоріазу можна їсти нежирне м'ясо і рибу, деякі фрукти (яблука, абрикоси, фініки, інжир), овочі (капусту, спаржу, гарбуз, огірки, морква), злакові, нежирну молочну продукцію.

Записуйтеся на консультацію дерматолога і на лікування псоріазу в «ОН Клінік Біла Церква» за номерами телефонів, вказаними на сайті, або через форму запису на прийом. Вам передзвонить наш оператор для уточнення комфортного часу для медичної консультації.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення дерматології

Вартість прийому лікарів у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Білій Церкві

Після консультації залишились надзвичайно не приємні відчуття. Звернулася в клініку on klinik лікаря дерматолога Скакун з питанням висипання на шкірі. Виявилося, що платна консультація за 320 грн в даній клініці взагалі не потрібна справа, після секундного огляду відразу сказала робити в неї процедури за 6800 на три дні без визначеного...
Ніна , 26.05.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з дерматології

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі