Лікування дерматиту в Білій Церкві

Дерматит — це група захворювань різної (інфекційної, алергічної, травматичної) природи, загальною ознакою яких є запалення шкіри. Діагностикою, лікуванням і профілактикою дерматиту займається дерматолог.

Ознаки розвитку дерматиту

Дерматит виникає як у дорослих, так і в дітей, може мати як гострий, так і хронічний перебіг. За хронічного перебігу дерматиту періоди без шкірних порушень чергуються з періодами загострення.

Запалення в шкірі проявляється змінами на шкірі (почервонінням, лущенням, мокнуттям, висипом, набряком), які можуть супроводжуватися свербінням і больовими відчуттями. Дерматологи виділяють кілька видів дерматиту:

 • атопічний дерматит (проявляється почервонінням, дрібним висипом, лущенням і вираженим свербінням);
 • контактний дерматит (почервоніння і набряк виникають у місці контакту з подразником або алергенною речовиною);
 • себорейний дерматит (проявляється у вигляді жовтих кірочок або пластівців на обличчі, волосистій частині голови);
 • дерматит кистей і стоп (висипання вражає долоні та стопи);
 • ексфоліативний дерматит (шкіра схильна облазити);
 • герпетиформний дерматит (висипання у вигляді дрібних бульбашок);
 • бульозний дерматит (висипання у вигляді великих бульбашок).

Дерматит також є основним проявом псоріазу — хронічного захворювання, яке характеризується появою на шкірі специфічних бляшок. Виділяють також варикозний дерматит — шкірні зміни у вигляді висипання, лущення, виразок, які з’являються над варикозно розширеною веною (найчастіше на гомілках) внаслідок порушення живлення шкіри через венозний застій.

Дерматит може виникнути на будь-якій ділянці шкіри: на обличчі, волосистій частині голови, тулубі, руках, ногах. Періоральний дерматит — це запальні висипання навколо рота, які найчастіше з'являються на тлі захворювання акне (хвороба шкіри, за якої спостерігається надлишкова продукція шкірного сала і закупорка сальних залоз). Висипання в області паху, статевих органів і заднього проходу можуть бути ознакою захворювань, що передаються статевим шляхом.

Причини появи дерматиту

Єдиної причини розвитку дерматиту не існує. Усі запальні захворювання шкіри можна розділити на алергічні та неалергічні. Алергічну природу можуть мати атопічний, контактний і бульозний (за важкої алергічної реакції — токсикодермії) дерматит.

Найбільш поширеним видом дерматиту є атопічний дерматит. Розвитку атопічного дерматиту сприяють:

 • генетична схильність;
 • зниження захисних властивостей шкіри (внаслідок травматизації, пересушування, використання подразнювальних засобів);
 • наявність алергії (супутній алергічний риніт, бронхіальна астма).

Причиною дерматиту також може бути стрес або психічне напруження. Нервовий дерматит (нейродерміт) є різновидом атопічного дерматиту.

Дерматит також може мати інфекційну природу (вірусний, бактеріальний, грибковий дерматит). Причиною розвитку себорейного дерматиту є умовно-патогенна грибкова інфекція. Дерматит долонь і стоп може провокуватися ентеровірусною інфекцією. Бактеріальні інфекції шкіри можуть протікати у вигляді бульозних дерматитів.

Лікування дерматиту в Білій Церкві

Для того, щоб позбутися дерматиту, за перших ознак захворювання шкіри необхідно записатися на консультацію до дерматолога. Лікування дерматиту народними засобами неефективне і може погіршити запальний процес у шкірі. Тільки на підставі огляду шкіри та обстеження дерматолог зможе зрозуміти причину розвитку дерматиту, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

Консультація дерматолога починається з візуального огляду шкірних покривів. Після візуального огляду шкіри проводиться дерматоскопія — огляд шкіри за допомогою інструменту зі збільшувальним склом (дерматоскопа). У разі необхідності можуть бути рекомендовані аналізи (загальноклінічний аналіз крові, зішкріб зі шкіри для визначення інфекційних збудників, алергопроби).

Для того, щоб вилікувати дерматит, необхідно не тільки приймати призначені медичні препарати, але також дотримуватися дієти та правил регулярного догляду за шкірою. За наявності алергії на харчові продукти, з харчування за дерматиту необхідно прибрати рибу, морепродукти, яйця, горіхи та ті компоненти, до яких спостерігається індивідуальна чутливість.

Медикаментозне лікування дерматитів включає місцеві гормональні мазі, протиалергічні препарати, у разі потреби — антибактеріальні засоби. За лікування себорейного дерматиту застосовуються протигрибкові препарати. Наслідками дерматиту можуть стати пігментація і лущення шкіри, які можна усунути за допомогою косметологічних процедур. Косметологічні процедури за дерматитів призначаються і проводяться дерматологом.

Записатися на консультацію дерматолога і на лікування дерматиту в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном або через форму запису на прийом, розміщену на сайті. Дізнатися вартість прийому дерматолога можна також на сайті або за телефоном.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення дерматології

Вартість прийому лікарів у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Білій Церкві

Після консультації залишились надзвичайно не приємні відчуття. Звернулася в клініку on klinik лікаря дерматолога Скакун з питанням висипання на шкірі. Виявилося, що платна консультація за 320 грн в даній клініці взагалі не потрібна справа, після секундного огляду відразу сказала робити в неї процедури за 6800 на три дні без визначеного...
Ніна , 26.05.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Youtube OnClinic

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі