Лікування екземи в Білій Церкві

Екзема — хронічне запальне подразнення шкіри. Тривалі або хронічні прояви екземи називають дерматитом.

Ознаки розвитку екземи

Залежно від того, чим викликане запальне подразнення шкіри та як воно проявляється на шкірі, виділяють кілька видів екземи. Основними видами екземи є:

  • атопічна (кровоточить за розчісування висипання);
  • контактна (печіння, поява пухирів);
  • дисгідротична (сверблячі пухирі на руках і ногах);
  • нумулярна (монетоподібне запалення на кистях рук, ногах);
  • себорейна (лускаті плями на шкірі голови);
  • варикозна (суха і луската шкіра на ногах);
  • істинна (симетричні висипання).

Окремо виділяють мокнучу екзему — різновид шкірних подразнень, за яких виникають бульбашки. Особливість мокнучих підвидів екземи проявляється в тому, що за травмування бульбашок вони лопаються і залишають на шкірі ерозії.

Розвиток шкірного запалення можна розділити на три стадії: гостру, підгостру і хронічну. Гостра стадія екземи характеризується вираженим свербінням шкірних покривів, яке виникає ще до появи висипань. Під час підгострої стадії на шкірі утворюються тріщини, лусочки, знижується інтенсивність свербіння. Хронічна фаза характеризується потовщенням і знебарвлення шкіри.

На тілі одночасно можуть бути присутні кілька типів подразнення. Тому перед призначенням лікування дерматолог проводить огляд шкіри за допомогою оптичного приладу зі збільшувальним склом (дерматоскопію).

Причини появи екземи

В основі розвитку всіх видів екземи лежить реакція імунної системи на подразник: хімічні речовини мийних засобів, синтетичні тканини, їжа тощо. Атопічна екзема проявляється вже в дитячому віці та часто виникає на тлі астми та алергії на пилок (полінозу).

Контактна екзема виникає через тривалий контакт шкіри з речовинами-алергенами. Контактна форма екземи проявляється тільки в місцях взаємодії алергену зі шкірою.

Дисгідротична екзема (помфолікс) часто проявляється у віці 20-40 років і провокується сезонною алергією (поліноз) і спекотною вологою погодою. Загострення екземи також можуть спровокувати стрес, контакт шкіри рук і ніг з металами (переважно з нікелем).

Провокуючими факторами нумулярної екземи є суха і чутлива шкіра, травми шкіри після укусів комах, подряпин, хімічних опіків. Часто нумулярна екзема проявляється на кистях рук.

Себорейна екзема проявляється на шкірі голови та є відповіддю імунітету на надмірний ріст дріжджів роду Маласеза. Себорея (захворювання, що виникає через надмірну активність сальних залоз) може спровокувати розвиток себорейної екземи. Крім того, запалення шкіри голови може виникнути на тлі стресу, гормональних змін, псоріазу, порушень у роботі імунної системи (включаючи СНІД).

Варикозна (застійна) екзема розвивається на тлі порушення венозного кровообігу ніг. Додатковими факторами ризику для розвитку застійної екземи є ниркова недостатність, низька фізична активність, ожиріння, перенесені операції на венах.

Справжня екзема провокується збоями в роботі шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи. Загострення екземи часто відбувається на нервовому тлі.

Лікування екземи в Білій Церкві

Позбутися екземи повністю неможливо, оскільки запалення шкіри має вроджений характер. Тому дерматолог індивідуально призначає препарати, які допомагають знизити дискомфортні відчуття, скоротити кількість рецидивів, зменшити прояви захворювання тощо. Медикаментозне лікування екземи включає застосування кортикостероїдних кремів і мазей, які зменшують набряк і почервоніння шкіри.

Якщо подразнення шкіри викликано харчовою алергією, то для його профілактики рекомендується виключити з раціону харчування продукти-алергени. Для підтримки нормального функціонування імунітету раціон харчування за екземи повинен бути збалансованим. Щоб зменшити частоту рецидивів екземи, рекомендується регулярно зволожувати шкіру, обмежувати час прийому ванн до 10-15 хвилин і використовувати гіпоалергенне мило.

Щоб записатися на консультацію до дерматолога і вилікувати екзему в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква», заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення дерматології

Вартість прийому лікарів у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-дерматовенеролога за кордон

Лікарі відділення дерматології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про дерматологів ОН Клінік у Білій Церкві

Після консультації залишились надзвичайно не приємні відчуття. Звернулася в клініку on klinik лікаря дерматолога Скакун з питанням висипання на шкірі. Виявилося, що платна консультація за 320 грн в даній клініці взагалі не потрібна справа, після секундного огляду відразу сказала робити в неї процедури за 6800 на три дні без визначеного...
Ніна , 26.05.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з дерматології

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі