Лікування себореї та себорейного дерматиту в Білій Церкві

Себорейний дерматит — це хронічне запальне захворювання шкіри, що розвивається на тих ділянках тіла, де знаходиться багато сальних залоз. Себорейний дерматит виникає внаслідок розвитку себореї — хвороби шкіри, що характеризується збоєм у роботі сальних залоз і зміною складу шкірного сала. Позбутися себореї та себорейного дерматиту в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква».

Причини та симптоми розвитку себореї

Себорею може спричинити гіперфункція сальних залоз або патологічні зміни в їх роботі. Спровокувати розвиток себореї на голові може неправильний догляд за волоссям. Крім того, себорея передається за спадковістю.

До причин себореї також належать:

  • хвороби нервової системи (параліч черепних нервів, хвороба Паркінсона);
  • тривале емоційне та фізичне перенавантаження;
  • зміна гормонального фону (пубертатний період, вагітність, клімакс);
  • серцево-судинні захворювання (інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця);
  • ослаблений імунітет;
  • зловживання алкогольними напоями.

Початкова стадія себореї характеризується появою лупи. Симптомами себореї також є лущення шкіри, запалення та свербіж шкірного покриву. Залежно від виду захворювання, шкіра може бути занадто жирною або сухою. За запущеної стадії захворювання і несвоєчасного початку лікування за себореї випадає волосся. Випадання волосся пов'язане з активізацією роботи сальних залоз, що призводить до появи численних пробок, що позбавляють волосяні цибулини повноцінного живлення.

Види та ускладнення себореї

За місцем локалізації розрізняють себорею волосистої частини голови, себорею на шкірі, на обличчі, за вухами, між лопатками, в зоні декольте та на віях. За симптоматикою виділяють жирну (рідку), суху та змішану себорею.

За жирної себореї гіперфункція сальних залоз призводить до рясного утворення великої лупи. Для рідкої себореї характерне витончення та надмірна жирність волосся. Суха себорея проявляється яскраво вираженим свербінням, ламкістю волосся та пересушеністю шкіри. За змішаної себореї різних ділянок шкіри можуть виявлятися симптоми, характерні для обох видів захворювання.

Визначити вид себореї голови та відрізнити її від псоріазу волосистої частини голови може лише трихолог. Вилікувати себорею вдома неможливо. Самолікування може призвести до розвитку таких ускладнень, як піодермія (гнійне ураження шкіри), еритродермія (запальне ураження шкірного покриву) та облисіння.

Лікування та профілактика себореї в Білій Церкві

Для діагностики себореї необхідно записатися на консультацію трихолога. Лікар проведе огляд, вивчить історію хвороби таза потреби призначить додаткові аналізи.

До досліджень для визначення себореї належать:

  • біохімічний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • трихоскопія (комп'ютерна діагностика волосистої частини голови).

Після проведення діагностики трихолог призначить індивідуальну схему лікування себореї на волоссі, яка може включати застосування лікарських препаратів місцевої та системної дії. Для зовнішнього застосування, як правило, використовуються протигрибкові, протизапальні та відлущувальні засоби, а як системна терапія — полівітамінні комплекси, антигістамінні препарати та лікарські засоби, що покращують мікрофлору кишечника. Застосування народних засобів для лікування себореї допускається лише за рекомендацією лікаря у складі комплексної терапії.

Крім того, трихолог дає рекомендації щодо догляду за волоссям та шкірою голови за себореї. Так, лікувати жирну себорею необхідно із застосуванням косметичних засобів від жирності шкіри голови, а лікувати суху себорею слід із використанням косметики для надмірно сухого волосся.

Харчування за себореї має бути правильним і збалансованим. У раціон слід включити зелені овочі, картоплю, оливкову олію, мигдаль, цитрусові та ягоди (вишню, полуницю, чорницю). Відмовитись необхідно від вживання жирних, копчених і смажених страв, а також кондитерських виробів.

Для профілактики себореї слід правильно доглядати за волоссям і шкірою голови, вести здоровий спосіб життя, уникати фізичної перевтоми та стресу. Крім того, з метою запобігання себореї та іншим хворобам волосся необхідно проходити щорічні профілактичні огляди у трихолога.

Для запису на консультацію трихолога та лікування себореї та себорейного дерматиту в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» зателефонуйте за вказаними на сайті номерами або заповніть форму запису на прийом. Заявки на консультацію лікаря приймаються цілодобово. Дізнатись вартість прийому трихолога можна на сайті або за телефоном.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення трихології

Вартість лікування себореї та себорейного дерматиту у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-трихолога
Трихоскопія
Повторний прийом лікаря-трихолога
Повторний прийом лікаря-трихолога після регламентованого періоду

Лікарі відділення трихології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про трихологів ОН Клінік у Білій Церкві

Скакун Тетяна Миколаївна – лікар до якого з великим задоволенням я звертаюсь. Професійний підхід до всіх і бажання допомогти відчувається одразу. Лікування дає свої результати і це заслуга лікаря. Дякую.
Ольга , 26.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з трихології

Youtube OnClinic

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі