Лікування облисіння в Білій Церкві

Облисіння (або алопеція) — захворювання, за якого волосся надмірно випадає. Часто облисіння відбувається на волосистій частині голови, але може зачіпати й інших частин тіла: вії, брови, волосся на руках і ногах.

Види облисіння

Облисіння може розвиватися через вплив низки зовнішніх і внутрішніх факторів. Залежно від причин та особливостей зовнішнього прояву, виділяють кілька видів облисіння:

  • вогнищеве;
  • андрогенне;
  • рубцеве.

Вогнищеве облисіння є аутоімунним захворюванням, за якого імунітет помилково атакує волосяні фолікули, перешкоджаючи росту волосся. Андрогенне облисіння виникає через підвищення андрогенів (дигідротестостерону) у волосяних фолікулах, внаслідок чого цикл росту волосся скорочується, пасма стають більш короткими та тонкими. Рубцеве облисіння може виникати через генетичну схильність до пошкодження волосяних фолікулів у поєднанні з надмірним використанням засобів для укладки (гарячі гребені, хімічні випрямлячі).

Причиною чоловічого облисіння найчастіше є генетична схильність, через яку підвищується чутливість волосяних фолікул до дії дигідротестостерону. Жіноче та чоловіче облисіння можуть провокуватися дефіцитом вітамінів у раціоні харчування, різким зниженням ваги, хронічним стресом, частим вириванням волосся (трихотіломанією). Причиною жіночого облисіння також може бути часте носіння тугих зачісок, через які пошкоджуються волосяні фолікули.

Причинами швидкого облисіння у чоловіків і жінок можуть бути прийом певних препаратів (хіміотерапія, антикоагулянти), наявність захворювань щитоподібної залози (гіпотиреоз і гіпертиреоз) та кишечника, які призводять до порушення всмоктування поживних речовин. На тлі дії перерахованих факторів облисіння може виникати як у молодих, так і у зрілих людей. Раннє облисіння може настати у дитинстві або підлітковому віці (10-17 років), але частіше втрата волосся відбувається після 40 років.

Виділяють сім ступенів облисіння: на першій (легкій) стадії випадіння волосся малопомітне, а на останній стадії відзначається практично повна відсутність волосся на голові або інших ділянках тіла. Визначення стадії облисіння проводиться трихологом.

Ознаки облисіння у жінок та чоловіків

Випадання волосся часто є зовнішнім проявом системних порушень організму в роботі імунітету, ендокринної, травної систем. Симптоми облисіння включають такі прояви:

  • поява невеликих залисин на шкірі голови чи інших частинах тіла;
  • волосся відростає в одному місці та випадає в іншому;
  • випадання волосся посилюється в холодну пору року.

Першими симптомами облисіння також може бути порідіння лінії волосся, збільшення кількості випалих волосків на гребінці внаслідок розчісування, стоншення вій, брів, бороди. Залисини на початку облисіння можуть поступово з'являтися.

Гормональне випадання волосся у чоловіків і жінок може проявлятися по-різному. Облисіння чоловічого типу має М-подібну форму: випадання волосся спостерігається на маківці та на передній частині голови. Жіноча форма облисіння відрізняється тим, що волосся випадає на маківці голови, а лобова лінія росту волосся зберігається.

Лікування облисіння в Білій Церкві

Щоб призначити правильну схему лікування, трихолог встановлює причини випадання волосся та ступінь тяжкості захворювання. Від облисіння лікар може призначити препарати, що регулюють гормональний фон, заповнюють дефіцит мікроелементів (заліза, цинку). Зупинити генетичне облисіння, яке пов'язане з руйнуванням волосяних фолікулів клітинами імунітету, можливо з використанням кортикостероїдів. Повністю вилікувати генетично зумовлене випадання волосся неможливо.

Для того щоб зупинити облисіння, лікар може призначити проведення мезотерапії. Мезотерапія — процедура введення лікарських препаратів у мікродозах, що покращує кровообіг шкіри голови та сприяє зростанню волосся.

Профілактика облисіння

Оскільки випадання волосся часто спричинене генетичними особливостями організму, запобігти облисінню практично неможливо, але стимулювати зростання нових волосяних фолікулів можливо за допомогою медикаментів і процедур, призначених трихологом. Щоб не допустити випадання волосся на тлі стресу або нестачі поживних речовин, рекомендується збалансувати раціон харчування та знизити рівень стресу.

Для запису на консультацію до трихолога та лікування облисіння в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером, вказаним на сайті.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення трихології

Вартість лікування облисіння у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-трихолога
Трихоскопія
Повторний прийом лікаря-трихолога
Повторний прийом лікаря-трихолога після регламентованого періоду

Лікарі відділення трихології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про трихологів ОН Клінік у Білій Церкві

Скакун Тетяна Миколаївна – лікар до якого з великим задоволенням я звертаюсь. Професійний підхід до всіх і бажання допомогти відчувається одразу. Лікування дає свої результати і це заслуга лікаря. Дякую.
Ольга , 26.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з трихології

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі