Лікування лупи та свербіння шкіри голови в Білій Церкві

Лупа — це стан шкіри голови, за якого відбувається лущення та відшарування верхнього шару епідермісу через його надмірну сухість або зайву жирність. Лупа та свербіж можуть виникати за порушення регенерації шкіри голови або живлення волосяних фолікулів і вказувати на розвиток дерматологічного захворювання (себореї, нейродерміту, алопеції, псоріазу). Також лупа і свербіж голови можуть бути спровоковані зовнішніми факторами (неправильно підібрані засоби для догляду за волоссям, порушення обміну речовин та авітаміноз, перепади температури) та не є симптомами захворювань.

Причини виникнення лупи та свербіння шкіри голови

За перших ознак лупи (сухість, лущення шкіри голови, поява на волоссі лусочок або скоринок) варто звернутися за консультацією до трихолога для виявлення її причин. Причини лупи та свербіння шкіри голови:

 • нестача вітамінів та мінералів (за незбалансованого харчування);
 • гормональні порушення (за захворювань щитоподібної залози, цукрового діабету, прийому гормональних препаратів у післяпологовому періоді);
 • стрес, невроз, депресія;
 • порушення роботи сальних залоз шкіри голови (за себорейного дерматиту або в період гормональної перебудови, наприклад, у пубертатний період, а також під час вагітності);
 • неправильний догляд за волоссям та шкірою голови (використання агресивних засобів для укладання волосся, невідповідного шампуню або бальзаму, механічне пошкодження шкіри голови, наприклад, часте носіння головних уборів, аксесуарів);
 • паразити (воші, кліщі), грибок шкіри голови;
 • порушення мікрофлори кишківника (дисбактеріоз);
 • захворювання шкіри голови (нейродерміт, псоріаз на голові).

Лупа та інтенсивний свербіж шкіри голови призводить до постійного розчісування та пошкодження волосяних фолікулів, внаслідок чого сильно випадає волосся. Тому діагностувати захворювання волосистої частини голови, відрізнити лупу від себореї та призначити відповідне лікування може трихолог після обстеження.

Лікування лупи та свербіння шкіри голови в Білій Церкві

Діагностику та лікування лупи та свербіння шкіри голови проводять лікарі відділення трихології медичного центру «ОН Клінік Біла Церква». Трихолог призначить лікування після обстеження, яке включає трихоскопію та лабораторні аналізи. Комп'ютерна трихоскопія — це метод дослідження волосся, шкіри голови, волосяних фолікулів за допомогою пристрою з відеокамерою та збільшувальною оптикою (трихоскопа).

В «ОН Клінік Біла Церква» трихологи застосовують комплексний підхід у лікуванні волосся та шкіри голови. Спосіб лікування лупи залежить від її виду. Види лупи:

 • жирна лупа (з'являється на надмірно жирній шкірі голови, за неправильно підібраних косметичних засобів);
 • суха лупа (проявляється білими сухими пластівцями через пересушену шкіру голови);
 • трубчаста лупа (є щільними білими лусочками на голові, як правило, з'являється в період гормональних перебудов, часто в підлітковому віці).

Трихолог може призначити лікарські препарати (гормональні, протигрибкові), фізіотерапевтичні процедури, мезотерапію (ін'єкції активних речовин у шкіру голови), також може призначити дієту та вітамінно-мінеральні комплекси. Вивести лупу в домашніх умовах можна за допомогою засобів для догляду за волоссям (мазей, шампунів, гелів), які підбере лікар індивідуально за результатами обстеження.

Профілактика появи лупи та свербіння шкіри голови

Як правило, лупа розвивається на тлі зовнішнього негативного впливу на волосся та шкіру голови. Щоб запобігти появі лупи та свербіння шкіри голови, варто дотримуватися деяких заходів профілактики:

 • правильно підбирати засоби для догляду за волоссям і шкірою голови, уникати алергічних реакцій (за невідповідного засобу після миття свербить голова);
 • мінімізувати агресивну дію на волосся та шкіру голови (завивки, випрямлення, укладання, фарбування);
 • уникати тривалих стресів;
 • вживати достатню кількість води.

Позбутися лупи та свербіння голови можна в короткий термін за допомогою терапії, підібраної трихологом. Записатися на лікування лупи та свербіння голови в «ОН Клінік Біла Церква» можна за допомогою форми запису на прийом або за телефоном, вказаним на нашому сайті.

Скакун Тетяна Миколаївна
Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар відділення трихології

Вартість лікування лупи та свербіння шкіри голови у Білій Церкві

Первинний прийом лікаря-трихолога
Трихоскопія
Повторний прийом лікаря-трихолога
Повторний прийом лікаря-трихолога після регламентованого періоду

Лікарі відділення трихології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про трихологів ОН Клінік у Білій Церкві

Скакун Тетяна Миколаївна – лікар до якого з великим задоволенням я звертаюсь. Професійний підхід до всіх і бажання допомогти відчувається одразу. Лікування дає свої результати і це заслуга лікаря. Дякую.
Ольга , 26.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Статті медичного довідника з трихології

Адреса: Біла Церква, б-р Олександрійський, 25/2

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 17:00, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі