Logo
0 800 30 17 30

Лікування п'яткової шпори в Одесі

П'яткова шпора – кісткове розростання, яке утворюється на п'ятковій кістці внаслідок хронічного плантарного фасциїту. Під час фасциїту виникає запалення підошовної зв'язки (апоневрозу) – великої фасції, що проходить по нижній частині стопи та з'єднує п'яту з фалангами пальців. Запалення зазвичай розвивається в місці приєднання зв'язки до п'яти. 

Пройти діагностику та лікування п'яткової шпори в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Як виглядає п'яткова шпора

Як виглядає п'яткова шпора

Причини розвитку п'яткової шпори

У разі неправильного розташування кісток стопи відносно одна одної під час ходьби підошовна фасція надмірно розтягується, що призводить до її мікротравм, болю і набряклості. Внаслідок множинних розривів волокна зв'язки запалюються і коротшають, стають жорсткими та нееластичними.

Для захисту підошовного апоневроза від мікротравм відбувається зміцнення її волокон у зоні приєднання до п'яти. Поступово на п'яткових буграх формуються остеофіти, які під час ходьби відчуваються як шипи на п'ятах.

Появою наростів на кістці організм реагує на запалення підошовного апоневрозу. Причини п'яткової шпори:

  • ожиріння;
  • сколіоз і остеохондроз;
  • деформації стоп;
  • надмірні навантаження на ноги;
  • занадто низький або високий підйом стопи;
  • плоскостопість;
  • артрити та артрози суглобів ніг.

Не у всіх людей із плантарним фасциїтом обов'язково розвиваються шпори на стопах. Захворювання частіше діагностується у жінок старше 40 років, які регулярно ходять на високих підборах. Шпора на п'яті часто розвивається у людей, яким за родом діяльності доводиться носити важкі речі, довго стояти або ходити (вантажників, продавців, листонош), а також у танцюристів і легкоатлетів.

Ознаки п'яткової шпори

Характерною ознакою захворювання є біль, що виникає під час пальпації підошви в ділянці п'яти, а також під час натискання на п'ятковий горб, стискання п'яти з обох боків і розгинання великого пальця. Інші симптоми п'яткової шпори:

  • сильний біль у п'яті під час ходьби;
  • дискомфорт у ділянці перед п'ятою;
  • посилення болю вранці та наприкінці дня;
  • набряклість стопи;
  • загострення болю під час тривалого стояння.

Кісткові нарости бувають на одній або відразу на обох стопах. Біль зазвичай локалізується в центральній і передній частині п'яти, має гострий, пекучий, ниючий або пульсуючий характер. Інтенсивність може варіюватися від легкої до сильної, але найчастіше вона сильніша вранці після пробудження або тривалого сидіння. Протягом дня, під час ходьби, біль стихає.

Посилення болючості вранці пов'язане з розслабленням під час сну м'язів і зв'язок стопи, внаслідок чого кістковий шип чинить більший тиск на тканини. Увечері ж біль загострюється через втому і набряк, що накопичилися за день.

Лікування п'яткової шпори в Одесі

Основні завдання терапії при патологічних кісткових розростаннях на п'яті – купірувати запальний процес і зняти больовий синдром. Лікувальні заходи, які допоможуть швидко позбутися п'яткової шпори: 

  • носіння ортопедичного взуття, супінаторів, спеціальних устілок при п'ятковій шпорі та підп'яточників. Пристосування використовуються для повернення стопи у фізіологічне положення і зменшення тиску на п'яту;
  • лікувальна фізкультура і масаж. Підвищують рухливість суглобів, розтяжність і силу литкових м'язів, що знижує больові відчуття в стопі; 
  • кінезіотейпування. Методика лікування шпор на ногах, заснована на накладенні на проблемну ділянку еластичних пластирів, які розслаблюють м'язи, покращують кровообіг і лімфоток, зменшуючи біль і запалення;
  • медикаментозна терапія. Нестероїдні протизапальні препарати, міорелаксанти та кортикостероїди допоможуть зняти гострий біль при п'ятковій шпорі.

Додатково лікар може порекомендувати в домашніх умовах прикладати до болючої ділянки компреси від п'яткової шпори з льодом, які сприяють зняттю набряку. Комплексний підхід до лікування допоможе прибрати шпору на п'яті та запобігти її рецидивам.

Записатися на консультацію до травматолога і лікування п'яткової шпори в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Заявки на прийом приймаються цілодобово.

Лисий Сергій Васильович
Лисий Сергій Васильович
Лікар відділення травматології

Травматологи в Одесі «ОН Клінік»

Відгуки про травматологів у Одесі

Дуже задоволений консультацією лікаря травматолога Дворнікова Д.М. Лікар був ввічливим і уважним, все детально розпитав, провів огляд та доступно пояснив подаль...
Станіслав , 04.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже задоволена роботою лікаря Дворнікова Д.М. До пацієнтів ставиться з повагою, уважно вислуховує всі скарги на стан прохання захворювання, завдяки чому підбир...
Інга , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість лікування п'яткової шпори у Одесі

Виклик лікаря травматолога додому
1800 грн
Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б

ОН Клінік Одеса (Таїрова)
Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 цiлодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.