Лікування пошкодженого меніска в Одесі
Меніск – це хрящовий прошарок, який стабілізує колінний суглоб і виконує амортизуючу функцію. У разі розриву меніска колінного суглоба відбувається ушкодження хряща і деформація суглоба, що підвищує ймовірність розвитку синовіту та остеоартрозу (гонартрозу).
Пройти лікування пошкодженого меніска можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до травматолога ведеться цілодобово.
Причини та види пошкодженого меніска
Пошкодження меніска може розвинутися на тлі подагри, ревматичних хвороб (ревматоїдного артриту, ревматизму) через стоншення хрящового прошарку. Інші причини пошкодження меніска:
- надмірна вага;
- травма (переломи, вивихи);
- розтягнення зв'язок;
- тривале запалення;
- дегенеративні зміни;
- патології структури колінного суглоба (артрози, артрити).
До надриву меніска можуть призвести фізичні навантаження, скручування і різкі повороти коліна. Надмірне згинання і розгинання коліна, піднімання важких предметів із положення «навпочіпки» можуть призводити до перенапруження меніска і пошкодження колінного хряща.
У будові меніска виділяють передню частину (передній ріг), середню (тіло) і задню (задній ріг) і залежно від частини травмованого хряща визначають різні види травми меніска.
Види пошкодженого меніска | |
Види за формою розриву | Характеристика |
Поздовжній (горизонтальний, вертикальний) | Розподіляється по колу всього меніска і виникає через травми передньої хрестоподібної зв'язки. Поздовжній вертикальний розрив («ручки лійки») йде вздовж волокон меніска, трапляється у внутрішньому меніску і призводить до різкого виникнення «блоку» в суглобі. У разі поздовжнього горизонтального розриву ушкодження відбувається вздовж колатеральних зв'язок суглоба. Найчастіше спостерігається розрив заднього рогу медіального меніска і може супроводжуватися пошкодженням капсули, жирового тіла і зв'язок. |
Радіально-поперечний | Розрив на кшталт «дзьоба папуги», виникає на стику заднього рогу і тіла, супроводжується подразненням синовіальної оболонки, капсули і периферичного меніска. |
Клаптевий | Горизонтальний розрив зі зміщенням фрагментів клаптя в медіальний або латеральний заворот може супроводжуватися утиском у суглобовій щілині та пальпуватися в бічних заворотах або під меніском. Клапті з передніми і задніми основами можуть формуватися в результаті розриву фрагмента «ручки лійки» і клаптевого розриву. |
За видом меніски ділять на зовнішній (медіальний) і внутрішній (латеральний), які між собою пов'язані зв'язками. Колатеральна зв'язка, що з'єднує медіальний меніск із великогомілковою кісткою, на відміну від латерального, знижує його рухливість і призводить до частих розривів меніска.
Симптоми травми меніска
Часті травми коліна можуть призводити до руйнування суглобового хряща (артрозу). Симптоми розриву меніска:
- біль у коліні;
- набряклість і почервоніння;
- гематома (крововилив у порожнині суглоба).
У разі защемлення меніска в коліні заклинює суглоб, спостерігаються клацання під час згинання і розгинання коліна. Фрагменти меніска подразнюють синовіальну оболонку, викликаючи його запалення. Несвоєчасне звернення до травматолога може призвести до повної блокади колінного суглоба, появи кіст і збільшення деформації суглоба через скупчення внутрішньосуглобової рідини.
Діагностика та лікування пошкодження меніска в Одесі
Діагностику та лікування травми меніска здійснює травматолог. Діагностика пошкодження меніска включає:
- збір анамнезу;
- проведення візуального огляду;
- оцінку діапазону руху коліна;
- УЗД суглобів (для комплексного обстеження станів хрящів, зв'язок, навколосуглобових м'яких тканин, виявлення ураження суглобів).
За результатами обстеження травматолог призначає медикаментозне лікування з урахуванням ступеня пошкодження меніска. Якщо меніск порваний частково або надірваний у кровопостачальній зоні, призначають прийом протизапальних, знеболювальних препаратів, хондропротекторів для поліпшення обміну речовин у хрящах, вітамінів. Для зменшення болю і дискомфорту в разі тривалого запалення меніска і защемлення хряща проводять блокаду колінного суглоба. Уколи, що містять кортикостероїди, анестетики та гормональні препарати, швидко знімають запалення меніска і набряк.
У разі пошкодження колінного хряща можуть призначити PRP-терапію (плазмотерапію). Процедура дає змогу відновити суглоб, зняти запалення, поліпшити кровопостачання шляхом введення ін'єкцій плазми, збагаченої тромбоцитами, в травмований меніск коліна.
Зняти м'язову напругу, набряклість тканин і скоротити відновлювальний період допоможе кінезіотейпування, що полягає у фіксації пошкоджених суглобів, м'язів, зв'язок за допомогою спеціальної клейкої стрічки (тейпа). Тейп дає змогу зменшити болі в колінах при меніску, перерозподілити м'язове навантаження, поліпшити кровообіг. У відновлювальний період лікар може порекомендувати носіння бандажа на коліно в разі меніска для зниження навантаження і ризику травмування суглоба.
Записатися на консультацію до травматолога і лікування пошкодженого меніска в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації травматолога можна також на сайті або за телефоном.
Название | Цена |
Виклик лікаря травматолога додому | 1800 грн |
Консультація травматолога-ортопеда | 580 грн |
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда | 580 грн |
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон | 580 грн |
Вартість лікування пошкодженого меніска у Одесі
Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б
- По мапі