Кінезіотейпування в Одесі
Кінезіологічне тейпування – методика, що передбачає накладання на тіло еластичних пластирів (кінезіотейпів). Застосовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату і відновлення після травм. Тейпи допомагають зняти навантаження з пошкоджених ділянок тіла та прискорити їхнє відновлення.
Пройти процедуру тейпування в Одесі можна в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Запис на прийом до травматолога ведеться цілодобово.
Види і форми тейпів
Обрана лікарем техніка накладання кінезіолент залежить від мети процедури. Основні види тейпування:
- медичне кінезіотейпування – спрямоване на зниження навантаження на уражені суглоби, м'язи, сухожилля і зв'язки, запобігання деформації кістково-хрящових і м'язових структур;
- реабілітаційне кінезіотейпування – використовується для нормалізації кровообігу, зняття болю і набряклості, поліпшення роботи суглобів, м'язів після травм і хірургічних втручань;
- функціональне кінезіотейпування – застосовується в професійному спорті для підвищення витривалості, запобігання травмуванню (тейпи накладають на ноги, плечі, лікті, спину перед тренуванням і знімають після його завершення).
У разі неправильного положення суглоба пацієнту показано корекційне терапевтичне кінезіотейпування. Для нормалізації відтоку лімфи застосовується лімфатичне, а для зміцнення м'язів і зняття перенапруги – м'язове тейпування. У разі проблем зі зв'язково-сухожильним апаратом призначається зв'язкове кінезіотейпування.
Різновиди кінезіологічних тейпів | |
Вид | Характеристика |
X-подібні | Дають змогу покривати кілька суглобів. Найчастіше Х-подібні тейпи накладають на спину для реабілітації після травм і лікування захворювань хребта. |
Y-подібні | Допомагають зафіксувати положення колінної чашки. Використовуються для тейпування колінного суглоба з метою усунення наслідків травм і зняття напруги під час тренувань. |
I-подібні | Мають форму прямих смужок. Застосовуються для підтримки м'язів, зв'язок, сухожиль на всіх ділянках тіла. |
Лімфа-тейпи | Виготовлені у вигляді плоских прямокутних пластирів із множинною перфорацією (дрібними отворами). Накладаються в напрямку лімфотоку. |
«Китайські ліхтарики» | Сприяють поліпшенню лімфотоку, циркуляції крові, зняттю набряклості та запалення. Найчастіше використовуються для тейпування плеча, ліктя, коліна. |
За рівнем еластичності кінезіологічні стрічки наближені до епідермісу, тому не обмежують рухів. Пластирі не відклеюються після контакту з водою і швидко висихають. Їх можна залишати на тілі до двох тижнів.
Показання до накладання тейпів
Тейпування може бути призначено як самостійний або допоміжний метод лікування. Показання до кінезіотейпування:
- витончення кістково-хрящових тканин суглобів (остеохондроз хребта);
- запалення суглобів (артрит);
- руйнування суглобової капсули (артроз);
- запалення скелетної мускулатури (міозит);
- гострий больовий синдром у попереку (люмбаго);
- патологічне розростання п'яткової кістки (плантарний фасциїт);
- защемлення серединного нерва в зап'ясті (тунельний синдром);
- запалення м'яза, що відповідає за згинання зап'ястя (латеральний епікондиліт або «лікоть тенісиста»);
- руйнування суглобового хряща, який вистилає поверхню надколінка (хондромаляція);
- больовий синдром у шиї та спині (дорсопатія);
- удари м'яких тканин;
- больовий синдром у суглобах;
- розтягнення зв'язок і підвивихи суглобів;
- травми хребта і суглобів.
Показаннями до тейпування гомілкостопа є порушення м'язового тонусу, нестабільність суглоба і запалення суглобової сумки (бурсит). Аплікація кінезіологічних пластирів рекомендована в разі удару гомілкостопа і надмірної гнучкості (гіпермобільності) ступні.
Тейпування лопаток показано пацієнтам зі сколіозом (S-подібним викривленням хребта) і дискінезією (раптовими мимовільними рухами в лопатках). Тейпи для грудей дають змогу підняти і зміцнити м'язи, позбутися міжреберної невралгії.
Тейпування плеча потрібне в разі болю в дельтоподібному і трапецієподібному м'язах, запалення сухожиль і зв'язок (тендиніт). Тейпування литкового м'яза призначають як допоміжний метод лікування в разі розтягнення і надриву зв'язок. Тейпування ліктя може бути рекомендовано пацієнтам із «ліктем гольфіста» (медіальним епікондилітом), за якого запалені м'язи, що відповідають за згинання ліктьового суглоба.
Підготовка до кінезіотейпування в Одесі
Процедура кінезіотейпування проводиться тільки після попереднього фізикального огляду. На консультації травматолог вивчає анамнез і скарги пацієнта, оцінює стан шкірного покриву і ступінь рухливості суглобів. У разі травм для виключення закритих переломів лікар направляє на УЗД суглобів.
Тривала спеціальна підготовка до кінезіотейпування не потрібна. Тейпи накладаються на очищені, знежирені та знезаражені ділянки тіла після попереднього видалення волосяного покриву.
Процедура кінезіологічного тейпування в Одесі
Схему тейпування підбирає лікар залежно від типу порушень. Пластирі накладаються у напрямку сухожиль і м'язів. Травматолог просить пацієнта зафіксувати уражену частину тіла в потрібному положенні, а потім наклеює на неї тейп, акуратно розгладжуючи долонями по всій довжині.
Не рекомендується накладати пластирі самостійно – через недотримання техніки їх фіксації методика не принесе бажаного результату. Травматолог знає, як правильно наклеювати тейп і який ступінь натягу стрічки використовувати для запобігання дискомфорту і забезпечення лікувального ефекту.
Результати кінезіотейпування
Тейпування суглобів дає змогу знизити навантаження на пошкоджені суглоби, зв'язки та сухожилля і стабілізувати їх під час руху. Інші результати кінезіотейпування:
- прискорення циркуляції крові та лімфотоку;
- зменшення набряклості м'яких тканин;
- усунення больових відчуттів у зоні ураження;
- прискорення відновлювальних процесів у тканинах;
- підтяжка шкірного покриву і м'язів.
Тейпування допомагає усунути гіпертонус м'язів. Завдяки носінню еластичних пластирів вдається позбутися спазмів гладкої мускулатури.
Протипоказання до кінезіотейпування
Кінезіотейпування не проводять пацієнтам з алергічною реакцією на матеріал, з якого виготовлена стрічка. Інші протипоказання до тейпування:
- дерматологічні захворювання (екзема, лишай, стрептодермія);
- патології лімфатичної системи (запалення лімфатичних вузлів і судин);
- важка стадія цукрового діабету;
- тромбоз кровоносних судин;
- гостра серцева недостатність;
- психічні захворювання (шизофренія, посттравматичний стресовий розлад);
- пошкодження шкірного покриву (обмороження, опіки, порізи, садна);
- захворювання ЛОР-органів (отит, гайморит, синусит, фарингіт).
Накладання кінезіологічних пластирів не проводять пацієнтам із підвищеною температурою тіла. Про появу субфебрильної температури (37-38°С) напередодні процедури необхідно повідомити лікаря.
Записатися на консультацію травматолога і кінезіотейпування в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість тейпування в Одесі можна також на сайті або за телефоном.
Название | Цена |
Виклик лікаря травматолога додому | 1800 грн |
Консультація травматолога-ортопеда | 580 грн |
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда | 580 грн |
ОНЛАЙН Консультація травматолога-ортопеда за кордон | 580 грн |
Вартість кінезіотейпування у Одесі
Адреса: Одеса, вул. Корольова, 33б
- По мапі