Як проводяться пластичні операції на грудях?

Мамопластика включає заміну та видалення грудних імплантатів, а також проводиться для корекції капсулярної контрактури. Капсулярна контрактура є ускладненням пластичної операції на грудях, що виникає через формування навколо імпланта щільної сполучнотканинної капсули. Причиною появи капсулярної контрактури можуть бути неправильно зроблена пластична операція або недотримання рекомендацій хірурга щодо реабілітаційного періоду.
Редукційна мамопластика — це операція зі зменшення розміру грудей, що проводиться для жінок з макромастією (надмірно великими грудьми). Жінки вдаються до редукційної мамопластики через ряд причин фізичного та естетичного характеру:
Редукційна мамопластика проводиться під загальною анестезією. Під час проведення операції на грудях хірург видаляє частину тканини, шкіри та жирових відкладень, завдяки чому зменшується розмір молочних залоз і змінюється їхня форма.
Аугментаційна мамопластика (або ендопротезування молочних залоз) — це операція зі збільшення розміру грудей. Жінки наважуються на аугментаційну мамопластику з кількох причин:
Також до аугментаційної мамопластики часто вдаються жінки, які пережили мастектомію (видалення молочних залоз). За аугментаційної мамопластики виконується встановлення імплантів у тканину грудей або під грудний м'яз. Грудний імплант — це спеціальна оболонка, заповнена стерильною солоною водою (фізіологічний розчин), силіконом або гідрогелем. В «ОН Клінік Харків Гагаріна» пластичний хірург використовує імпланти виробництва фірм Polytech (Німеччина) і Mentor (США).
Для того, щоб правильно підібрати розмір імпланту, у нашому медичному центрі передбачена примірка сайзерів (зовнішніх імітаторів імплантів). Завдяки сайзерам пацієнтка може відчути вагу грудей після аугментаційної мамопластики, побачити, як зміняться контури власної фігури – внаслідок цього вибір бажаного об'єму відбувається легше та більш усвідомлено. Сайзери приміряються під футболку, без використання медичної білизни, що дозволяє передати природну форму грудей і вже на цьому етапі відчути їх як власні.
Мастопексія — це пластична операція, спрямована на підтяжку грудей. Мастопексію проводять для корекції обвислих грудей, що розвивається внаслідок ряду чинників:
Також хірургічну підтяжку грудей проводять за птозу грудей — стану, за якого відбувається опущення молочних залоз, втрата еластичності шкіри. Підтяжка грудей можлива з імплантатами або без них.
Грудні імпланти розрізняються за типом використовуваного наповнювача і формою. За типом наповнювача імпланти для грудей можуть бути:
Пластичні хірурги нашого медичного центру допоможуть визначитися з типом грудних імплантів на консультації перед пластикою грудей. Лікар також допоможе підібрати грудні імпланти необхідного розміру.
Друга важлива відмінність грудних імплантів — за їх формою. За формою імпланти для молочних залоз можуть бути двох видів:
Форму грудних імплантів також підбирає пластичний хірург. Виділяють різні способи встановлення грудних імплантів: через розріз у нижній частині молочної залози, через розріз під рукою або виконаний по краю ареоли (пігментованої області навколо соска). Фахівці з пластичної хірургії вибирають методику проведення мамопластики в індивідуальному порядку.
Пластика сосків і ареоли спрямована на поліпшення їх форми та розмірів. Зменшення ареол виконується для корекції великих пігментованих областей навколо сосків. Зменшення сосків часто проводиться жінками після завершення лактаційного періоду внаслідок їх збільшення під час грудного вигодовування.
Також пластика грудей використовується для корекції втягнутих сосків (аномалії розвитку молочних залоз, за якої соски не підносяться над ареолою, а знаходяться на одному рівні з нею або всередині молочних залоз). Втягнуті соски завдають фізичний і естетичний дискомфорт жінці, ускладнюють процес грудного вигодовування.
Протипоказання до проведення мамопластики можуть бути абсолютними (коли пластика суворо заборонена) та відносними (коли мамопластику не можна робити зараз, але можна в майбутньому). До абсолютних протипоказань до проведення пластики грудей належать:
До відносних протипоказань до мамопластики належить вагітність і період лактації, зайва вага (якщо ви збираєтеся худнути — щоб уникнути зміни форми грудей після зниження ваги). Також пластичні операції на молочних залозах не проводять дівчатам до 18 років. Перед проведенням мамопластики пластичний хірург призначає обстеження, зокрема УЗД молочних залоз.
Реабілітація після мамопластики може зайняти до двох місяців. Відразу після операції до грудей можуть бути прикріплені дренажні трубки для виведення рідини або крові, яка може накопичуватися в ранах. Дренажні трубки будуть вилучені протягом декількох днів. Протягом відновного періоду вам буде потрібно дотримуватися деяких обмежень:
Під час відновлення після мамопластики необхідно дотримуватися вказівок свого лікаря. Потрібно буде показуватися хірургу для контролю стану, зняття швів.
Біль після пластичної операції на грудях повинен зменшитися за кілька тижнів. Для зниження больових відчуттів у реабілітаційному періоді призначають знеболювальні препарати. Також лікарем можуть бути призначені спеціальні вправи та техніки масажу грудей для поліпшення кровообігу і прискорення загоєння.
Протягом відновного періоду, що займає до двох місяців, після пластики грудей слід обмежити фізичні навантаження (щоб не розтягувати місця розрізів, не підвищувати кров'яний тиск і не викликати кровотечу). Суворо забороняється підняття важких предметів, виконання фізичних вправ або надмірне розтягування м'язів рук протягом 3-6 тижнів (точний час визначає лікар).
Через кілька днів після операції рекомендовано починати робити короткі прогулянки на свіжому повітрі. Прогулянки покращують кровообіг, сприяють швидкому загоєнню ран.
У переважній більшості випадків жінки, які перенесли мамопластику, не мають проблем з грудним вигодовуванням. У них виробляється достатня кількість грудного молока.
Але проблеми з лактацією можуть спостерігатися після періареолярної мамопластики, за якої розріз робиться по краю ареоли (у разі пошкодження нервових закінчень молочних залоз, відповідальних за вироблення грудного молока). Також годувати грудьми може бути складно після пластики зі зменшення молочних залоз з переміщенням соска (в разі пошкодження нервових закінчень). За збільшення грудей проблем із грудним вигодовуванням зазвичай немає, оскільки сучасні методики дозволяють розташовувати імпланти, не зачіпаючи тканини та нерви молочних залоз.
У середньому термін служби сучасних грудних імплантів варіюється від 10 до 15 років, після чого рекомендована повторна коригувальна операція. Це пов'язано з рядом факторів: віковими змінами, зміною співвідношення жирової та м'язової маси в області імпланта. Також на стан грудей впливають вагітність і лактація. У випадку з силіконовими імплантами рекомендовано періодично робити ультразвукове дослідження або магнітно-резонансну томографію грудей (для виявлення розривів імплантів, які рідко, але трапляються).
Спати на боці після мамопластики можна через 2-3 тижні з моменту операції, а на животі — через 1-2 місяці. Але зазначені терміни актуальні тільки в разі відсутності ускладнень. Точні рекомендації може дати тільки пластичний хірург, який контролює стан жінки в післяопераційному періоді.
Носити компресійну білизну після мамопластики може знадобитися від кількох днів до кількох тижнів. У більшості випадків достатньо одного місяця, але термін може бути скоректований лікарем залежно від того, як проходить процес реабілітації.
Біль після мамопластики в нормі повинен зменшитися протягом декількох тижнів після операції. Якщо больові відчуття після закінчення декількох тижнів не зменшилися або навіть збільшилися, важливо звернутися до пластичного хірурга для виявлення причини.