Logo
0 800 30 07 00

Лікування анорексії в Білій Церкві

Анорексія є розладом харчової поведінки (РХП), за якого у пацієнта спостерігається повна відсутність апетиту. Захворювання виникає через генетичну схильність, порушення рівня гормонів, психологічні травми.

У медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» психіатри займаються діагностикою та лікуванням анорексії у дорослих. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Причини розвитку анорексії

Анорексія — це захворювання, яке супроводжується відсутністю апетиту. Стан може бути спричинений біологічними, психічними та нервовими факторами, залежно від типу захворювання. Психічна анорексія виникає на тлі шизофренії, параної або депресії. Причини анорексії:

  • порушення рівня гормонів (серотоніну, кортизолу);
  • зловживання антидепресантами і транквілізаторами;
  • порушення харчової поведінки в ранньому дитинстві;
  • генетична схильність;
  • прагнення відповідати вимогам навколишнього світу;
  • психологічна травма.

Анорексія з'являється в будь-якому віці, починаючи з підліткового. Анорексія може виникнути в разі онкології, цукрового діабету і тиреотоксикозу (надлишку гормонів щитоподібної залози).

Анорексія і булімія є розладами харчової поведінки. За булімії пацієнт переїдає, після чого відчуває потребу позбутися їжі. 

Симптоми анорексії

Ознаки анорексії можуть мати фізіологічний і психічний характер. Психічні симптоми анорексії:

  • обмеження вживання їжі;
  • надмірні фізичні навантаження;
  • використання проносних засобів;
  • вживання продуктів із низьким вмістом калорій;
  • нав'язливий страх набрати вагу;
  • соціальна ізольованість.

Фізичні симптоми включають надмірне зниження ваги. У разі анорексії у чоловіків і жінок спостерігається відсутність апетиту і загальна слабкість.

Ознаки захворювання можуть включати сплутану свідомість і погіршення пам'яті. Інші фізичні симптоми анорексії:

  • запаморочення і непритомність;
  • сухість і пожовтіння шкірного покриву;
  • випадання волосся;
  • відсутність менструації;
  • больові відчуття в животі та суглобах;
  • порушення серцевого ритму, низький артеріальний тиск;
  • нудота і блювання.

Пацієнт з анорексією може відчувати надзвичайну чутливість до холоду. Симптомами захворювання також є стоншення кісток (остеопороз) і виснаження м'язів.

Види анорексії

Різновиди анорексії виділяють залежно від причин виникнення. Види анорексії:

  • нервова анорексія. Проявляється усвідомленим обмеженням або повною відмовою від прийому їжі. Неврологічна анорексія викликає хворобливий страх ожиріння і спотворений образ тіла;
  • психологічна анорексія. Розвивається на тлі психічних захворювань (синдромах нав'язливих станів, шизофренії, важкої депресії);
  • лікарська анорексія. Форма захворювання може виникнути через приймання антидепресантів, психостимуляторів.

Виходячи із симптоматики, виділяється атипова нервова анорексія. За атипової анорексії також спостерігається відмова від їжі, зі збереженням нормального індексу маси тіла.

Також може розвинутися стареча анорексія, яка супроводжується зниженням імунітету. Анорексія в літньому віці виникає через зменшення чутливості смакових рецепторів, депресивного розладу, гормональних порушень і труднощів із пережовуванням їжі.

Найчастіше анорексія розвивається у жінок і чоловіків. Чоловіча анорексія діагностується на пізніх стадіях через спортивну статуру і потребує інтенсивнішого лікування.

Стадії анорексії

Анорексія протікає тривалий час і має три стадії за ступенем вираженості симптомів. Стадії анорексії:

  1. Преданоректична стадія. Анорексія починається з пошуку пацієнтом шляхів зниження ваги і рішення дотримуватися суворої дієти.
  2. Аноректична стадія. Пацієнт голодує, маса тіла стрімко знижується, спостерігається посилення режиму прийому їжі.
  3. Критична анорексія. Анорексія 3 ступеня може призвести до незворотної дистрофії внутрішніх органів.

Анорексія може призвести до зневоднення, нестачі білка, вітамінів і мінералів. Також наслідками анорексії є судоми, низький рівень калію та ослаблення кісток.

Діагностика та лікування нервової анорексії в Білій Церкві

Нервова анорексія — це психосоматична РХП, яка супроводжується постійним прагненням знижувати вагу. Діагностика нервової анорексії починається зі збору анамнезу та візуального огляду. Психіатр збирає дані про обмеження в харчуванні, фізичні навантаження, харчові звички, сімейний анамнез РХП, історію прийому ліків. Додатково лікар може призначити аналіз крові та сечі.

Після встановлення діагнозу нервової анорексії лікар призначає пацієнтові психотерапію, антипсихотичні препарати. Також у разі нейрогенної анорексії психіатр дає рекомендації щодо харчування.

Діагностика та лікування первинної анорексії в Білій Церкві

Первинна анорексія є наслідком неврології, порушення вироблення гормонів і злоякісних пухлин. Лікар збирає анамнез і оглядає пацієнта. Додатково психіатр може призначити аналізи крові та сечі, гормональні тести.

Медикаментозне лікування первинної анорексії полягає в усуненні її причини та нормалізації харчового режиму. Психіатр може направити пацієнта до невролога.

Діагностика та лікування психічної анорексії в Білій Церкві

Захворювання виникає внаслідок прийому психоактивних препаратів або психічних захворювань (шизофренії, депресії). Діагностика психічної анорексії починається зі збору анамнезу та візуального огляду. Анорексія лікується за допомогою психотерапії, індивідуального раціону харчування та медикаментозної терапії (нейролептиків, антидепресантів).

Діагностика та лікування лікарської анорексії в Білій Церкві

Діагностика лікарської анорексії здійснюється шляхом збору анамнезу та візуального огляду. Додатково лікар може призначити аналізи крові та сечі, а також гормональні тести, щоб виключити інші типи анорексії. 

Записатися на консультацію психіатра і лікування хвороби анорексії в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Зарецька Анастасія Олексіївна
Зарецька Анастасія Олексіївна
Лікар відділення психотерапії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Лікарі відділення психотерапії ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.