Лікування хронічного обструктивного захворювання легень у Харкові
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) — це запальне захворювання органів дихання, яке призводить до блокування вхідного і вихідного повітряного потоку. До типів ХОЗЛ належать емфізема — розширення альвеолярної частини легень і хронічний бронхіт — запалення слизової оболонки дихальних шляхів. За появи симптомів обструкції легень необхідно звернутися до пульмонолога.
Причини обструктивного захворювання легень
Найпоширенішою причиною захворювань легень є активне або пасивне паління, оскільки тютюновий дим подразнює слизову оболонку дихальних шляхів і спричиняє її звуження та пошкодження. Інші причини обструктивного захворювання легень:
- часті респіраторні інфекції;
- робота на шкідливому виробництві з вдиханням хімічних речовин або пилу;
- проживання в екологічно несприятливих регіонах.
- генетична схильність.
ХОЗЛ може розвиватися через вроджені патології. Також хронічне обструктивне захворювання легень може з'явитися після перенесеної астми.
Симптоми обструктивного захворювання легень
Ознаки хронічного обструктивного захворювання легень виражаються в хронічному кашлі з виділенням мокротиння. Інші симптоми ХОЗЛ:
- задишка, яка посилюється під час фізичної активності;
- напади задухи;
- тяжкість у грудях;
- утруднений вдих;
- слабкість;
- свисти при диханні.
Симптоми ХОЗЛ у літніх можуть бути сильніше виражені через легеневу та серцеву недостатність. Можуть спостерігатися втрата ваги, набряклість кінцівок, синюшність нігтів. Ознаки ХОЗЛ залежать від ступеня тяжкості захворювання. Пульмонологи виділяють чотири стадії ХОЗЛ:
- Легка — характеризується слабо вираженою симптоматикою та епізодичними нападами кашлю.
- Середня — з'являється задишка і частішають напади кашлю.
- Важка — характеризується збільшенням обмеження кисневого потоку, постійними нападами задухи.
- Дуже важка — пацієнту складно дихати, його мучать постійні загострення захворювання, може настати кисневе голодування.
Зняти напад задухи при ХОЗЛ можна за допомогою інгаляторів і стероїдних препаратів, які повинен призначити лікар. При появі ознак задухи необхідно прийти на прийом до пульмонолога.
Лікування хронічного обструктивного захворювання легень у Харкові
На первинному прийомі пульмонолог проведе огляд, вислухає скарги, збере анамнез і призначить додаткові методи дослідження. Діагностика ХОЗЛ включає:
- аускультацію легенів і серця;
- спірометрію;
- УЗД легень.
За результатами обстеження лікар призначає лікування ХОЗЛ, яке може включати інгалятори, бронхолітики, антибіотики, оральні стероїди. Вилікувати ХОЗЛ назавжди неможливо через хронічну форму протікання захворювання, але можна домогтися стійкої ремісії. Реабілітація при ХОЗЛ спрямована на збільшення періодів ремісії хвороби, зменшення кількості нападів ядухи і може включати дихальні вправи та психотерапію. При хронічному обструктивному захворюванні легень необхідно проходити плановий огляд у пульмонолога не рідше ніж один раз на рік.
Записатися на консультацію пульмонолога і на лікування ХОЗЛ у Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Виклик лікаря пульмонолога додому | 1800 грн |
Консультація пульмонолога | 500 грн |
ОНЛАЙН Консультація пульмонолога | 500 грн |