Logo
0 800 30 11 77

Лікування бронхіальної астми в Харкові

Бронхіальна астма — це хронічне захворювання дихальних шляхів, що спричиняє напади задухи через звуження просвіту бронхів. За відсутності лікування ускладнення бронхіальної астми можуть включати дихальну і серцеву недостатність, тому за перших симптомів хвороби необхідно звернутися до пульмонолога. 

Причини бронхіальної астми

Патогенез бронхіальної астми включає алергічні та неалергічні чинники. Атопічна (алергічна) бронхіальна астма спричинена впливом різних алергенів (пилку, пилу, диму, шерсті тварин) на органи дихання. Інші причини бронхіальної астми:

 • генетична схильність;
 • часті респіраторні інфекції;
 • імунні порушення;
 • патології нервової та ендокринної системи;
 • проживання в екологічно несприятливому регіоні;
 • робота на виробництві з викидами хімічних речовин;
 • приймання деяких медикаментів (наприклад, аспірину та інших нестероїдних протизапальних препаратів).

Спровокувати спазми дихальних шляхів можуть високе фізичне навантаження і стрес. Напади бронхіальної астми також можуть виникати через низьку температуру та вологість повітря. 

Симптоми бронхіальної астми

Основними ознаками бронхіальної астми є утруднене дихання та відчуття нестачі повітря. Задишка при бронхіальній астмі може розвиватися навіть у стані спокою і супроводжуватися труднощами під час видиху.

Симптоми бронхіальної астми

Симптоми бронхіальної астми

Інші симптоми бронхіальної астми:

 • плутане дихання;
 • кашель і хрипи;
 • свистяче дихання під час вдиху;
 • відчуття здавлювання в грудях;
 • проблеми зі сном, спричинені кашлем і задишкою.

Для астматичного кашлю характерна наявність хрипів і свисту через звуження проходів у спазмованих бронхах. Кашель за астми може бути сухим або супроводжуватися виділенням прозорого слизового мокротиння з бронхів. Жовте або зелене мокротиння при бронхіальній астмі може вказувати на приєднання інфекції.

Частота та інтенсивність нападів астми залежить від тяжкості захворювання. Ступені бронхіальної астми:

 1. Імітуюча астма — напади захворювання виникають не частіше 2-3 разів на місяць.
 2. Легка персистувальна бронхіальна астма — ознаки хвороби виникають кілька разів на тиждень, розвиваються нічні напади задухи.
 3. Персистувальна астма середньої тяжкості — супроводжується щоденними нападами, у хворого погіршується самопочуття і знижується активність.
 4. Важка персистувальна астма — симптоми проявляються кілька разів на день, нічні напади задухи стають регулярними та не минають без інгаляцій.

Неконтрольована бронхіальна астма може швидко прогресувати, що призводить до погіршення якості життя і зниження фізичної активності. Знизити частоту нападів астми допоможе спостереження у пульмонолога і дотримання його рекомендацій.

Лікування бронхіальної астми в Харкові

Пульмонологи медичного центру «ОН Клінік Харків» займаються діагностикою та лікуванням бронхіальної астми. На первинному прийомі лікар проводить огляд, розпитує про симптоми і час їхньої появи та направляє на додаткове обстеження, за результатами якого призначається лікування. Діагностика бронхіальної астми включає:

 • лабораторні аналізи крові та мокротиння;
 • спірометрію;
 • УЗД легенів.

Спірометрія за бронхіальної астми дає змогу оцінити об'єм повітря, що вдихається і видихається. УЗД легенів призначають для візуалізації змін в органі, визначення його розміру та структури. Також пульмонолог може призначити рентген грудної клітки для виключення інших захворювань дихальних шляхів, що мають схожі симптоми (хронічна обструктивна хвороба легень, емболія легеневої артерії).

Лікування бронхіальної астми спрямоване на зняття спазмів бронхів і запобігання нападам. Пульмонолог може призначити інгаляції спазмолітиків, а також антигістамінні, гормональні та муколітичні препарати.

Профілактика бронхіальної астми включає відмову від шкідливих звичок, виключення контакту з алергенами, помірне фізичне навантаження і виконання дихальних вправ. Також рекомендується щодня провітрювати приміщення і регулярно робити вологе прибирання.

Профілактичний огляд у пульмонолога при бронхіальній астмі необхідно проходити не рідше, ніж один раз на рік. Записатися на прийом пульмонолога і лікування бронхіальної астми в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна за контактним номером, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Рогожин Антон Вікторович
Рогожин Антон Вікторович
Лікар відділення пульмонології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому пульмонологів у Харкові

Виклик лікаря пульмонолога додому
1500 грн
Консультація пульмонолога
ОНЛАЙН Консультація пульмонолога
ОНЛАЙН Консультація пульмонолога за кордон

Лікарі відділення пульмонології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-пульмонологів у Харкові

Сьогодні були на прийомі в пульмонолога Рогожина Антона Вікторовича, заплативши за прийом 500 грн, лікар не провів ніяких досліджень, тільки послухав легені та...
Юлія , 03.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Уважний, доброзичливий лікар. Лікар проконсультувала, заспокоїла, дала багато інформації та зробила призначення від яких полегшало.
Анна , 07.09.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Були дуже хорошої думки про цю клініку, але після того, що не можу потрапити до лікаря на прийом, дуже обурена. Записалася, перенесли, знову перенесли, дзвонять...
Олена , 14.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день, поясніть , будь ласка, як маючи запис на 29.01 до пульмонолога в Онклінік, прийшовши до клініки мені повідомили, що запис був на 28.01??? Хочу зазн...
Піскун Світлана , 29.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Були на прийомі у пульмонолога Стороженка Вікторії Ігорівни, чудовий фахівець, грамотно вилікувала мене та чоловіка від ковіда максимально без ускладнень, контр...
Кристина , 08.12.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу подякувати лікарю-пульмонологу Стороженко В. І. За її майстерність у її роботі, за чуйність доброту та людяність, я у багатьох лікарів була і деякі загнали...
Галина , 08.12.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня. Хочу висловити величезну подяку Стороженко Вікторії Ігорівні лікарю-пульмонологу за грамотність та професіоналізм, чуйне розуміння проблеми. Продов...
Тетяна Нікітіна , 08.12.2021. Показати відповідь
Оцінка:
Мила, добра, уважна оператор контактного центру Гоменюк Аліна Ростиславівна! Небайдужість і бажання допомогти присутні в цій людині повною мірою. Звернувшись до...
Тетяна , 31.10.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
7-103 — виклик швидкої допомоги «ОН Клінік Харків»
Виклик бригади швидкої допомоги та медичне транспортування
Детальніше