Читати 6 хвилин
Коли потрібен небулайзер (інгалятор)?
1. Що таке інгалятор?
2. Для чого потрібен інгалятор?
3. Які є види інгаляторів?
4. Чим небулайзер відрізняється від інгалятора?
5. Які бувають види небулайзерів?
6. Як працює небулайзер?
7. Як користуватись небулайзером?
8. Що можна заливати у небулайзер?
9. Що не можна заливати у небулайзер?
10. Як заправляти інгалятор?
11. Як дихати через небулайзер?
12. Чи допомагає інгалятор при нежитю?
13. Чим дихати через інгалятор при кашлі?
14. Чи можна використовувати небулайзер при гаймориті?
15. Чи можна використовувати небулайзер при ларингіті?
16. Чи можна дихати через інгалятор за наявності температури?
17. Коли не можна робити інгаляцію?
18. З якого віку можна робити інгаляцію дітям?
19. Чи можна робити інгаляції під час вагітності?
20. Чи можна інгаляцію перед сном?
21. Скільки разів в день можна робити інгаляції?
22. Через скільки після їжі можна робити інгаляцію?
23. Скільки часу роблять інгаляції?
24. Як дезінфікувати небулайзер?
25. Як зробити інгаляцію без інгалятора?
1
Що таке інгалятор?
Інгалятор — це пристрій для інгаляції (вдихання лікарського препарату, перетвореного в пару або аерозоль), за допомогою якого проводиться лікування органів носоглотки та дихальної системи. Прилад можна використовувати у складі комплексного лікувального курсу для полегшення та усунення симптомів при системних захворюваннях та нервових розладах, порушеннях імунного захисту.
Чвертка Ольга Олександрівна, педіатр у дитячому відділенні медичного центру «ОН Клінік Полтава», розповідає:
«Основне завдання небулайзера полягає в тому, щоб доставити ліки в легені. Небулайзерна терапія безпосередньо не є лікуванням, як багато хто звик думати. Це лише спосіб ввести ліки в нижні дихальні шляхи, такий же, як укол або краплі. А от лікування — це безпосередньо ті ліки, які вводиться за допомогою пристрою».
2
Для чого потрібен інгалятор?
Інгалятор застосовується при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (синуситі, фарингіті, ангіні). Пристрій може використовуватися при бактеріальних, вірусних, грибкових ураженнях (наприклад, мікозі) носоглотки, хворобах нижніх дихальних шляхів (наприклад, бронхіті). Інші показання до застосування інгалятора:
- алергічний риніт;
- безсоння, нервові розлади;
- часті головні болі;
- рани, порізи та тріщини в носоглотці.
Михайленко Людмила Іванівна, дитячий пульмонолог у медичному центрі «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту), говорить про показання до небулайзеротерапії наступне:
«Небулайзер використовується для лікування захворювань нижніх дихальних шляхів. До них нвлежить бронхіальна астма, круп, муковісцидоз, пневмонія, бронхіт. Також пристрої ефективні для боротьби з такими рідкісними захворюваннями, як епіглотит і респіраторно-синцитіальний вірус».
При нестачі вітамінів, мікроелементів, мінералів та інших поживних речовин унаслідок недоїдання, психічних чи фізичних навантажень лікар може призначити інгалятори з вітамінами. Застосовувати небулайзери можна також у лікуванні алергії.
Яцишена Вікторія Анатоліївна, дитячий алерголог у медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв» каже:
«Небулайзеротерапія справді показана за наявності сильних алергічних реакцій. Наприклад, у випадку бронхіальної астми алергічної природи. Проте небулайзер не ефективний за наявності легкої алергії, оскільки доставляє діючі речовини в легені, коли алергени насправді осідають у верхніх дихальних шляхах».
При постійних ринітах можна носити з собою інгалятор-олівець для носа — невеликий пристрій, призначений для вдихання ефірних олій, що полегшують дихання.
При ослабленому імунітеті внаслідок хронічних захворювань або нещодавно перенесених хвороб, реабілітаційного періоду після операції або хіміотерапії, за призначенням лікаря використовуються імуномодулюючі препарати для інгалятора. Внаслідок дії шкідливих факторів (екології, куріння, промислового виробництва) ризик астматичного нападу та захворювань дихальної системи підвищується, тому лікар також може призначити інгалятор для астматика.
Поставте своє питання Педіатру «ОН Клінік»
3
Які є види інгаляторів?
Інгалятори призначені для постачання лікарських препаратів безпосередньо в органи дихання, проте механізми дії кожного виду пристрою є різними. Види інгаляторів:
- паровий. Працює за рахунок перетворення рідини у водяну пару. Тепла пара температурою 57–63ºС чинить відхаркувальну дію та стимулює приплив крові до органів дихання. Недоліком парових (теплових) інгаляцій є вузький спектр їх застосування через руйнування більшої частини лікарських препаратів під впливом високих температур;
- небулайзер ультразвуковий. Діє за принципом «розгойдування» лікарської речовини ультразвуковими коливаннями. Впливає як на верхні, так і на нижні відділи дихальної системи, може використовуватися для грудних і маленьких дітей. Недоліком ультразвукового інгалятора є неможливість застосування з муколітичними (розріджуючими мокротиння), гормональними та антибактеріальними засобами, ефірними оліями;
- компресорний небулайзер. Виробляє холодний аерозоль за рахунок стисненого повітря, що подається до камери під тиском. Компресорний інгалятор не руйнує діючі речовини препаратів, а за рахунок створення дрібнодисперсних частинок використовується для лікування нижніх відділів дихальної системи.
Небулайзери можуть бути стаціонарними, які працюють від електромережі, або портативними (заздалегідь заряджаються або потребують батарейки). Небулайзери на батарейках забезпечують у середньому близько чотирьох годин безперервної роботи. На відміну від стаціонарних, ручні небулайзери мають менший обсяг камери (до двох-трьох мілілітрів), що може скоротити час інгаляції та вимагати дозаправки. Кишенькового інгалятора при астмі чи алергії вистачить на весь день, тому його можна давати дитині до школи чи брати на роботу.
4
Чим небулайзер відрізняється від інгалятора?
Небулайзер є різновидом інгалятора. Основна відмінність — у способі подачі ліків: інгалятор перетворює лікарські розчини на пару, небулайзер — на аерозоль. Небулайзер відрізняється від інгалятора також рівнем впливу: перший торкається верхніх і нижніх дихальних шляхів, другий — тільки верхніх. Відмінності в принципі дії обумовлюються станом речовини — інгалятор утворює пару, яка до нижніх відділів дихальної системи не доходить.
5
Які бувають види небулайзерів?
Небулайзери поділяються на види залежно від способу розпилення препарату, типу та ступеня збереження концентрації використовуваної лікарської речовини. Види небулайзерів:
- струменевий (компресорний). За допомогою потужного струменя повітря компресорний небулайзер перетворює лікарські розчини на аерозоль. Застосовується для лікування верхніх та нижніх дихальних шляхів;
- ультразвуковий. Розщеплює лікарські засоби на дрібні дисперсні частки за допомогою ультразвукової хвилі високої частоти. Ультразвуковий небулайзер використовується для всіх відділів дихальної системи, може застосовуватися в лежачому положенні;
- мембранний (міш-небулайзер). Перетворює інгаляційні препарати на аерозоль через вібруючу мембранну сітку, зберігаючи максимальну концентрацію діючої речовини. Конструкція меш-небулайзера дозволяє користуватися приладом у лежачому або напівлежачому положенні.
У комплектації небулайзера є насадки для рота (мундштуки) та лицьові маски різних розмірів, призначені для дорослих та дітей. Дитячі інгалятори-небулайзер можуть мати малюнки або форму іграшки.
6
Як працює небулайзер?
Небулайзер працює за допомогою перетворення рідких ліків на холодний аерозоль — зіштовхуючись з повітряним потоком, що виробляється компресором, рідина розбивається на дрібні частинки розміром 15-500 мкм. Частинки просуваються до заслінки приладу та досягають розмірів 0,5-10 мкм, які вдихаються людиною. Первинні, більші частинки залишаються на стінках камери, повторно подрібнюючись.
Щодрібніші частинки, то у більш глибокі відділи дихальної системи вони потраплять. Наприклад, частинки розміром 8–10 мкм осідають на порожнини носоглотки, п’ять–вісім мкм досягають трахеї, три–п‘ять мкм — пайових бронх. Глибоко у легені потрапляють частки розміром менше 3 мкм.
7
Як користуватись небулайзером?
Щоб уникнути виходу з ладу приладу або заподіяння шкоди організму, необхідно користуватися небулайзером відповідно до інструкції виробника. Послідовність дій під час застосування небулайзера:
- Відкрити прилад та залити препарат (у портативний небулайзер — від двох до трьох мілілітрів, у стаціонарний — від трьох до шести) у ємність.
- Закрити апарат, приєднати насадку на небулайзер (мундштук чи маску) до вихідного клапана.
- Включити прилад та розпочати інгаляцію.
Залежно від кількості залитого препарату процес інгаляції триває від п'яти до 15–20 хвилин. Після завершення процедури небулайзер необхідно розібрати, промити і обробити гарячою водою з дезинфікуючим розчином, просушити сухими серветками.
8
Що можна заливати у небулайзер?
Небулайзер заливається засобами для інгаляцій — готовими аптечними розчинами або розведеними у фізрозчині препаратами, призначеними лікарем. Заливати в небулайзер можна:
- бронхолітики та глюкокортикостероїди;
- гормональні препарати;
- протизапальні засоби;
- анестетики та анальгетики;
- антибактеріальні та противірусні препарати;
- протикашльові препарати та муколітики;
- імуномодулятори, вітаміни та мінеральні добавки;
- антигістамінні ліки для інгалятора;
- заспокійливі чи снодійні препарати.
За призначенням лікаря можна заправляти небулайзер ліками на основі трав. Для зволоження дихальних шляхів та зняття подразнення можна також заливати фізрозчин для інгалятора або морську воду. Для прискорення виведення секрету носових пазух, слизу з легенів і бронхів використовують також соди.
9
Що не можна заливати у небулайзер?
У небулайзер не можна заливати речовини, що утворюють тверді частинки (осад розведених сухих препаратів). Також не підходять самостійно приготовані відвари трав — домогтися їхньої стерильності в домашніх умовах неможливо. Інші речовини, які не призначені для небулайзера:
- ефірні олії та масловмісні есенції;
- спиртовмісні розчини;
- наркотичні речовини.
Непридатні для заправки небулайзера субстанції можуть не тільки нашкодити здоров'ю та погіршити стан хворого, а й спричинити вихід з ладу апарату. Деякі препарати, наприклад, антигістаміни, спазмолітики та бронхолітики, випускаються в пероральній та інгаляційній формі — заливати в небулайзер необхідно засоби призначені саме для інгаляцій.
10
Як заправляти інгалятор?
Перед кожним використанням інгалятор-небулайзер потрібно обробити антисептичним розчином або антибактеріальним гіпоалергенним милом і протерти насухо. Щоб правильно заправляти інгалятор необхідно:
- відкрутити кришку резервувара проти годинникової стрілки у вертикальному положенні;
- залити готові ліки, орієнтуючись на позначки для відстеження залитого об'єму рідини;
- закрити кришку та приєднати маску або мундштук.
Деякі препарати потрібно розвести фізрозчином у вказаній лікарем пропорції. Для використання всього влитого в небулайзер розчину прилад можна злегка погойдувати під час процедури, але тримати горизонтально.
11
Як дихати через небулайзер?
Щоб уникнути нападів кашлю і зниження ефективності процедури, дихати через небулайзер, потрібно спокійно, не розмовляючи і не здійснюючи різких рухів, вдихів і видихів. При прикладанні маски або використанні мундштука аерозоль потрібно вдихати через рот, затримуючи дихання до 10 секунд, і плавно видихати через ніс. Для отримання максимального ефекту від інгаляцій рекомендується:
- за годину-півтори до процедури не приймати гарячу їжу та рідину;
- одягнути вільний одяг, що не стискає тіло і горло;
- під час процедури прийняти сидяче або напівлежаче положення, залежно від типу небулайзера;
- злегка похитувати прилад для повного використання розчину.
При вдиханні стероїдних або антибактеріальних препаратів, наприклад, використовуючи небулайзер при бронхіті або ангіні, після процедури рекомендується прополоскати рот кип'яченою водою кімнатної температури. Протягом години після інгаляції не можна дратувати горло гарячою їжею, курінням.
Під час інгалювання може паморочитися голова — при запамороченні процедуру припиняють, лягають і починають повільно дихати до полегшення стану (відновлення може піти 5-10 хвилин). При повторному погіршенні самопочуття під час інгалювання потрібно звернутися за консультацією до лікаря.
12
Чи допомагає інгалятор при нежитю?
При риніті (інфекційному запаленні слизової оболонки носа) користуватися інгалятором можна для прочищення, зняття набряку та запалення, зволоження носа та назальних пазух. Але у разі запальних гнійних процесів (синуситу, гаймориту) для уникнення погіршення стану використовувати інгалятор при нежитю не рекомендується.
У складі комплексної терапії в небулайзер при нежитю можна додавати фізрозчин, розчин морської солі або симптоматичні та імуностимулюючі препарати, який призначить лікар. Для усунення симптомів риніту можна використовувати портативний інгалятор для носа, призначений безпосередньо для локального впорскування.
13
Чим дихати через інгалятор при кашлі?
При кашлі дихати через небулайзер потрібно препаратами, які призначає лікар на підставі діагнозу — лікування при застуді, захворюваннях бактеріальної, вірусної або грибкової природи здійснюється різними препаратами. В інгалятор від кашлю можна заливати:
- фізрозчин (0,9% розчин хлориду натрію) або розчин морської солі. Додавання м'яких сумішей в інгалятор при сухому кашлі допоможе зняти почервоніння та подразнення при диханні, усунути першіння та позиви до кашлю;
- муколітичні засоби. В інгалятор при кашлі з мокротами додаються відхаркувальні препарати, що розріджують слиз і прискорюють qjuj виведення;
- антибіотики, противірусні або протигрибкові препарати при бактеріальних (фарингіті, ангіні), інфекційних (ГРВІ, бронхіті, грипі) або грибкових (аспергільозі, мікозі, муковісцидозі) ураженнях носоглотки.
Використовувати інгалятор при бронхіті можна, але не під час гострої стадії захворювання, — інгаляції допоможуть зняти запалення та спазм бронхів, зменшити набряк та покращити циркуляцію крові. Небулайзер при ангіні можна використовувати за наявності невисокої температури та відсутності ускладнень (абсцесів, гострої інтоксикації організму, системних уражень).
Для зниження ризику рецидивів захворювання в інгалятор від кашлю за призначенням лікаря можна заливати імуномодулятори. Лікар також може дозволити вітаміни та мікроелементи, дефіцит яких здатен провокувати рецидиви респіраторних захворювань.
14
Чи можна використовувати небулайзер при гаймориті?
У складі комплексної терапії небулайзер при гайморит на ранніх стадіях захворювання може покращити стан, полегшити носове дихання за рахунок виведення слизу з носових пазух. Проте паровий інгалятор при гаймориті використовувати не можна — під впливом високих температур стінки гайморових пазух розширюються, що стимулює розмноження бактерій та прогресування хвороби, розвиток ускладнень (менінгіту, фронтиту, остеомієліту).
15
Чи можна використовувати небулайзер при ларингіті?
Застосування небулайзера при ларингіті (запаленні гортані) допоможе зняти набряк голосового апарату, зменшити першіння та біль у горлі. Для підбору інгаляційних препаратів при ларингіті потрібно звернутися за консультацією до отоларинголога, який проведе огляд та виключити протипоказання (підвищену температуру, гнійне ураження, бактеріальну флору).
16
Чи можна дихати через інгалятор за наявності температури?
Інгаляції можна робити при нормальній та субфебрильній (у межах 37–37,9°С) температурі тіла. При температурі 38°С і вище від застосування інгалятора необхідно відмовитися. У разі парових інгаляцій навіть нетривале місцеве підвищення температури може спровокувати лихоманку та посилити перебіг хвороби. Використовувати небулайзер при температурі можна після її зниження до субфебрильних показників.
17
Коли не можна робити інгаляцію?
Терапія небулайзером не рекомендується при рясному нежитю, підвищеній температурі тіла та слабкості, а також гострих бактеріальних захворюваннях носоглотки. Інші протипоказання для небулайзера:
- хвороби серця та кровоносної системи (серцева недостатність, аритмія, гіпертонія);
- гострі захворювання дихальної системи (грип, пневмонія, кашлюк);
- доброякісні новоутворення носоглотки (аденоїди, фіброми, поліпи);
- несвідомий стан;
- психічні розлади.
Не рекомендується використовувати небулайзер при схильності до носових кровотеч, що виникають на тлі анемії, індивідуальної непереносимості нестероїдних протизапальних препаратів, дефіциту вітамінів С та К.
18
З якого віку можна робити інгаляцію дітям?
Застосовувати інгалятор або небулайзер немовлятам та дітям до одного-двох років не рекомендується через відсутність у них механізму відхаркування та виведення мокротиння. Перелигіна Тетяна Сергіївна, педіатр дитячого відділення медичного центру «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого), каже:
«Небулайзер — варіант для дітей із захворюваннями нижніх дихальних шляхів. При правильному використанні він допомагає істотно полегшити дитині дихання та усунути закладеність носа. Важливо використовувати для небулайзеротерапії ті препарати, які прописав пульмонолог або педіатр. Але при всій ефективності пристрою він також може завдати шкоди. Наприклад, коли батьки недостатньо добре миють небулайзер при наступному використанні в легені дитини потрапляє забруднений туман».
До п'ятирічного віку інгаляції дітям проводяться через щільно прилягаючу маску, після досягнення п'яти-шості років — через мундштук або маску. Батькам необхідно підібрати насадки відповідного розміру, тому що просвіти між обличчям та мундштуком чи маскою можуть знизити ефективність інгаляцій.
Поради щодо проведення інгаляцій немовляті від Сирбу Тетяни Володимирівни, педіатра дитячого відділення медичного центру «ОН Клінік Харків» (м. Ярослава Мудрого):
- Бажано проводити процедуру, коли дитина сонна: так вона легше переносить інгаляції і менше крутиться під час використання небулайзера.
- Якщо малюк лякає звук приладу, встановіть його на рушник або килимок, щоб зменшити шум вібрації. Також може допомогти використання довших трубок — шумна частина небулайзера розташовуватиметься далеко від дитини.
- Під час процедури потрібно тримати дитину прямо. Пряме розташування сприяє глибшому дихання — більше ліків потрапить у дихальні шляхи.
При проблемах з дихальними шляхами у немовлят потрбіно звернутися за консультацією до педіатра або дитячого пульмонолога, який врахує ризики і при необхідності призначить інгаляції.
19
Чи можна робити інгаляції під час вагітності?
Інгаляції при вагітності та під час лактації дозволені за відсутності протипоказань у матері або індивідуальної непереносимості лікарських препаратів. Але варто звернутися за консультацією до лікаря, якщо небулайзер планується використовувати для вдихання бронхолітиків, застосування яких можливе залежно від триместру вагітності.
Фізрозчин, стерильні мінеральні води, розчини морської солі та дозволені вагітним симптоматичні та терапевтичні засоби для інгалятора за наявності наявних захворювань за призначенням лікаря можна використовувати протягом усієї вагітності. Уточнити всі нюанси використання небулайзера під час вагітності можна, записавшись на прийом до сімейного лікаря.
20
Чи можна інгаляцію перед сном?
Робити інгаляції перед сном можна за умови використання заспокійливих, снодійних чи протиалергічних засобів. При захворюваннях дихальних шляхів від застосування небулайзера потрібно відмовитися щонайменше за три-чотири години до сну — для відходження слизу та мокротинню потрібен час.
Інгалятори для сну із заспокійливими препаратами або мелатоніном допоможуть полегшити засинання та нормалізувати режим. Проте не можна робити інгаляції безпосередньо під час спання — дихальні ритми періодів неспання та відпочинку відрізняються.
21
Скільки разів в день можна робити інгаляції?
Протягом дня допустимо робити не більше п'яти-шести інгаляцій із перервою у дві-три години. Дихальним шляхам необхідні перерви для відновлення і повноцінного засвоєння отриманого препарату. Використовувати інгалятор потрібно з дотриманням призначеного лікарем інтервалу та тривалості інгалювання.
22
Через скільки після їжі можна робити інгаляцію?
Проводити інгаляції рекомендується щонайменше через годину-півтори після останнього прийому їжі — щоменше наповнений шлунок, то легше вдихати. Особливості застосування небулайзера обумовлені підвищенням тиску всередині черевної порожнини та зменшенням об'єму вдихуваного повітря, відповідно, зниженням ефективності та проникності препарату.
23
Скільки часу роблять інгаляції?
Тривалість інгаляції становить 5-20 хвилин. На тривалість інгалювання впливає вік (небулайзер для дітей зазвичай використовується не більше п'яти-семи хвилин), вид захворювання та його тяжкість, тип та обсяг препарату, що використовується.
24
Як дезінфікувати небулайзер?
Щоб продезінфікувати небулайзер, резервуар від'єднують від компресора та розбирають на частини. Усі частини інгалятора, з якими контактував хворий, необхідно промити гарячою водою, обробити антисептичним розчином. При регулярному використанні складові приладу потрібно знезаражувати двічі на тиждень — резервуар небулайзера та насадки з твердої пластмаси кип'ятять протягом 10 хвилин, маску та повітряну трубку — замочують у холодному дезрозчині або розведеному оцті.
Після кожної обробки частини небулайзер необхідно насухо витерти. Щоб уникнути зниження ефективності інгаляцій, частини небулайзера не можна чистити механічним способом (губками, голками, щітками).
25
Як зробити інгаляцію без інгалятора?
Зробити інгаляцію без інгалятора можна шляхом вдихання пари від гарячої води. Для підготовки імпровізованого парового інгалятора в глибоку ємність необхідно налити гарячу воду температурою 45–60°С, додати препарат (ефірне масло, трав'яний відвар) та нахилитися над парою, накрившись рушником. Щоб уникнути опіків, парою дихають на комфортній від гарячої води відстані. Процедура триває протягом 10-15 хвилин або до остигання води.
У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.
Педіатрія в Дитячому відділенні «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Дитяче відділення «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
пр. Героїв Харкова, 257
м. Палац Спорту
Графік роботи:
Пн - Пт: 8:00 - 18:00
Сб: 8:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 14:00
Консультація лікаря-педіатра по лікуванню захворювань органів дихання
Інші статті на тему
Схожі статті:
Коментарі
Лариса
2 місяці тому
Добрий день, коли можна їсти після інгаляції?
Відповісти
Санжаревська Тетяна Олегівна
Лариса
2 місяці тому
Добрий день, тимчасове утримання від їжі та пиття дасть змогу препарату подіяти повною мірою. Дорослій людині приймати їжу після інгаляції можна вже через 30-60 хвилин. Якщо інгаляція проводилася маленькій дитині, то давати їжу або годувати грудьми можна через 10-15 хвилин.
Остап
2 місяці тому
Добрий день, через скільки після інгаляції можна пити ліки?
Відповісти
Санжаревська Тетяна Олегівна
Остап
2 місяці тому
Добрий день, приймання ліків у складі комплексної терапії з інгаляціями має обговорюватися з лікарем. Якщо лікар виписав інгаляції та пероральні або ін'єкційні ліки одночасно, то слід дотримуватися призначених годин прийому.
Катерина
2 місяці тому
Доброго дня, чи може бути алергія на інгаляції з фізрозчином?
Відповісти
Санжаревська Тетяна Олегівна
Катерина
2 місяці тому
Здрастуйте, зазвичай фізрозчин не викликає алергічних реакцій, через що його можна використовувати дітям, вагітним і жінкам, які годують груддю. Однак у разі неправильного розведення лікарського препарату у фізіологічному розчині можуть проявлятися специфічні реакції, властиві конкретній речовині.
Таїсія
2 місяці тому
Добрий день, чи можна робити інгаляції ромашкою?
Відповісти
Санжаревська Тетяна Олегівна
Таїсія
2 місяці тому
Здрастуйте, інгаляції лікувальними травами не рекомендуються через нестерильність непризначених для інгалятора розчинів — домашні відвари і настої трав можуть погіршити перебіг хвороби. Виняток становлять аптечні препарати, основою яких є екстракт ромашки, що сприяє очищенню назальних пазух і полегшенню симптомів у разі легких застудних захворювань.
Іван
2 місяці тому
Доброго дня, чому після інгаляції посилився кашель?
Відповісти
Санжаревська Тетяна Олегівна
Іван
2 місяці тому
Добрий день, посилення кашлю після інгаляцій може бути зумовлене відходженням мокротиння (якщо використовувати відхаркувальні або муколітичні засоби), а також використанням небулайзера за наявності протипоказань (захворювань дихальних шляхів у гострій стадії, новоутворень у горлі). Посилення кашлю після інгаляції може бути зумовлене неправильно підібраним препаратом або небулайзером, щоб уникнути чого лікування має призначати сімейний лікар або отоларинголог.