Лікування тонзиліту у дітей у Харкові
Якщо дитина скаржиться на біль у горлі, що підсилюється під час ковтання, у неї піднялася температура, і вона стала млявою і апатичною, необхідно звернутися до педіатра або дитячого отоларинголога – можливо, малюк занедужав тонзилітом.
Що таке тонзиліт у дітей?
Тонзилітом називають інфекційне захворювання, що уражає піднебінні мигдалини (гланди). Вони являють собою скупчення лімфоїдної тканини, що виконує захисну функцію. У дітей мигдалини розвинені мало, тому в немовлят рідко діагностується ця хвороба. Але до 5-7 років лімфоїдна тканина розростається, і діти можуть заразитися тонзилітом.
Факторами ризику є:
- грип, ГРВІ та інші респіраторні інфекції;
- місцеве або загальне переохолодження;
- карієс або інші захворювання порожнини рота;
- гіповітаміноз.
Отоларингологи виділяють дві форми тонзиліту:
- гострий тонзиліт у дітей (ангіна). Виникає при гострому перебігу інфекції, що супроводжуються лихоманкою, сильним болем у горлі. Піднебінні мигдалики набрякають, червоніють, на них можуть з'явитися ранки або згустки гною;
- хронічний тонзиліт у дітей. Розвивається під час неправильного лікування гострої форми або на фоні частих респіраторних патологій. Характеризується сухістю в горлі, охриплістю голосу, втратою апетиту. Захворювання схильне до частих рецидивів.
Хвороба носить вірусну або бактеріальну природу. Тактика лікування залежить від збудника, віку пацієнта, його самопочуття.
Чим небезпечний тонзиліт у дітей?
Основні симптоми тонзиліту це:
- сухість і печіння в горлі, які потім перетворюються в біль, що підсилюється під час ковтання;
- підвищення температури;
- охриплість голосу.
Самостійно діагностувати хворобу неможливо: її легко переплутати зі звичайною застудою, фарингітом, ларингітом та іншими респіраторними інфекціями. Тому при перших ознаках захворювання необхідно викликати педіатра або записатися на прийом до дитячого отоларинголога.
Основна небезпека гострої стадії полягає в тому, що за відсутності належного лікування вона може призвести до хронізації процесу. Також ангіна викликає таке ускладнення, як паратонзилярний абсцес (скупчення гною). При поширенні патогена на сусідні органи й тканини, розвиваються хвороби серця (ендокардит) і нирок (пієлонефрит).
Скільки тримається температура при тонзиліті в дитини?
Незважаючи на те, що один із симптомів ангіни – це лихоманка, значного підвищення температури може не спостерігатися: вона тримається в межах від 37 до 38℃. Тому під час лікування захворювання лікар може не прописувати жарознижуючі засоби: температура нормалізується сама в міру того, як імунітет разом з антибактеріальними або противірусними препаратами борються з патогенами. Як правило, температура тримається не більше 2-3 днів з початку лікування.
Як вилікувати тонзиліт у дитини?
Схему лікування хронічного тонзиліту в дітей або хвороби в гострій формі повинен визначати й контролювати досвідчений педіатр або отоларинголог. Препарати підбираються залежно від того, який патоген – бактерія або вірус – викликає інфекцію. У першому випадку прописуються антибіотики, у другому – ефективні противірусні препарати.
Додатково можуть бути призначені:
- місцеві анестетики (таблетки, спреї);
- імуномодулятори;
- вітамінні комплекси.
Лікування тонзиліту в дітей народними засобами (відвари, полоскання) може завдати шкоди пацієнтові, призвести до посилення запалення й зараження навколишніх тканин. Самолікування неприпустиме! При перших ознаках захворювання необхідно показати дитину компетентному лікареві.
Зробити це можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків ». Записуйтеся на прийом по телефону або за допомогою онлайн-форми на сайті, також ви можете викликати педіатра додому.
Название | Цена |
Виклик лікаря-педіатра додому | 1800 грн |
Консультація лікаря педіатра | 550 грн |
ОНЛАЙН Консультація педіатра | 550 грн |
ОНЛАЙН Консультація педіатра по декларації | 550 грн |
Онлайн-укладення декларації | 0 грн |
Офлайн укладення декларації | 0 грн |
Вартість прийому педіатрів у Харкові
Педіатр у Харкові за адресою:
Харків, пр. Героїв Харкова, 257
- По мапі
- Аеропанорама