Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді

Добрий день, як полегшити спазми за виразкового коліту? Призначені лікарем препарати перестали допомагати. Чому медикаментозна терапія може бути неефективною?
Відповідь: 04.03.2024

Добрий день! Полегшити спазми в животі при виразковому коліті можна за допомогою спазмолітиків (метеоспазміл, спазмомен, мебеверин). Медикаментозна терапія може бути неефективною, якщо неправильно призначена доза препаратів. За тяжких форм виразкового коліту може бути резистентність до стандартної терапії, тоді використовують альтернативну терапію (гормони, імуносупресори, моноклональні антитіла). За ускладнень виразкового коліту застосовують оперативне лікування.

Брезицька Ірина Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Вища категорія. Стаж роботи 32 роки.
Здрастуйте, близько місяця тому мені діагностували атрофічний гастрит, який проявляється метеоризмом, відрижкою з гнилим запахом, густим білим нальотом на язиці та сильним болем у животі. Підкажіть, які ферменти приймати в разі атрофічного гастриту?
Відповідь: 29.02.2024

Доброго дня! Атрофічний гастрит, як правило супроводжується зниженням секреторної функції шлунку, при цьому порушуються процеси травлення та знижується ендокринна функція підшлункової залози. В якості симптоматичної терапії вживають фестал до якого входять жовчні кислоти та геміцелюлоза, вони покращують моторику шлунково-кишкового тракту та перетравлення ліпідів та покращують функцію жовчного міхура та підшлункової залози. Також можна вживати ферментні препарати у вигляді мінімікросфер – креон, ерміталь, панзинорм. Також ефективні сік подорожника, плантаглюцид.

Брезицька Ірина Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Вища категорія. Стаж роботи 32 роки.
Добрий день, я звернувся до гастроентеролога через біль і відчуття тяжкості в животі, печію, слабкість і періодичну пітливість. Після проведення УЗД лікар діагностував дуоденіт і призначив курс медикаментозної терапії. Однак мене хвилює одне питання: що не можна за дуоденіту? Від яких продуктів слід відмовитися?
Відповідь: 29.02.2024

Доброго дня! Хочу звернути вашу увагу на те, що цей діагноз встановлюється після гастроскопії, а не ультразвукового дослідження органів черевної порожнини. Дуоденіт – це запалення слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Під час загострення рекомендується виключати з раціону смажене м'ясо та рибу, гострі страви, маринади, кислі фрукти, прянощі, каву, алкоголь, соки та фреші, газовані напої. Також важливо обмежити споживання солодких мучних страв. Їжу рекомендується споживати в теплому вигляді 3-4 рази на день невеликими порціями. Допускається вживання овочів у відвареному та тушкованому вигляді, нежирних кисломолочних продуктів, овочевих супів з додаванням круп та макаронних виробів, відвареного та тушкованого м'яса яловичини, курки, індички, риби нежирних сортів, а також кисілів та компотів.

Брезицька Ірина Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Вища категорія. Стаж роботи 32 роки.
Добрий день, три дні тому мені видалили гемороїдальні вузли радіохвильовим методом. Однак лікар не розповів про відновлювальний період. Скажіть, як зняти набряк після видалення геморою? І чи нормально, що набряклість навколо заднього проходу зберігається протягом кількох днів після малоінвазивної операції? Заздалегідь дякую.
Відповідь: 29.02.2024

Доброго дня! Після процедури з видалення зовнішніх гемороїдальних вузлів радіохвильовим методом або за допомогою лазерного випромінювання (лазерна вапоризація) доволі часто відмічається післяопераційний набряк. Це розповсюджене явище і не являється ускладненням. При дотриманні всіх рекомендацій, які надає лікар в післяопераційному періоді набряк поступово проходить за кілька діб. Наявність набряку залежить від вираженості гемороїдальних вузлів, тобто чим більший ступінь гемороїдальної хвороби, тим більше може бути набряк, оскільки лікарю доводиться збільшувати теплове випромінювання на апараті, щоб прибрати гемороїдальні вузли. Тому раджу своєчасно звертатись до лікаря-проктолога, для того, щоб вирішувати питання на ранній стадії хвороби.

Прасол Олександр Михайлович
Лікар-проктолог, хірург. Перша категорія. Стаж роботи 20 років.
Здрастуйте, у мене печіння і свербіж в анусі, які посилюються під час підмивання, під час дефекації. Я не відчуваю будь-яких наростів або ущільнень. Підкажіть, як зрозуміти, що в тебе папілома або анальна тріщина? І які ще захворювання ануса і прямої кишки можуть бути причиною моїх симптомів?
Відповідь: 29.02.2024

Добрий день. Описані симптоми можуть свідчити про низку проктологічних захворювань: анальна тріщина, проктит, анальні папіломи. Також анальний свербіж може викликати періанальний дерматит, глистова інвазія, порушення обміну речовин, цукровий діабет. Для постановки коректного діагнозу Вам необхідна консультація проктолога для проведення огляду та діагностики. За необхідності будуть призначені консультації інших фахівців.

Подпорінов Сергій Дмитрович
Лікар-проктолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 40 років.
Добрий день, приблизно місяць у мене в задньому проході з'являється періодичний свербіж і печіння, а також дискомфорт під час дефекації. Я нарешті зважився звернутися до проктолога. Після збору анамнезу та проведення ректоскопії лікар діагностував поліп. Чому поліпи в прямій кишці? Що могло спровокувати їхню появу?
Відповідь: 26.02.2024

Доброго дня. Поліпи анального каналу – це доброякісні новоутворення прямої кишки, що локалізуються в анальному каналі. Причини виникнення поліпів достовірно не відомі. Як утворення поліп формується в результаті гіперплазії епітеліальної тканини та розглядаються як попередники ворсинчастих пухлин прямої кишки. При огляді можуть виникати ситуації, коли фіброзним поліпом анального каналу лікар називає так званий проксимальний або дистальний сторожовий горбок. Це формулювання не зовсім коректне, тому що сторожові горбки є фіброзно зміненими тканинами анального каналу, які виникають на тлі тривалої хронічної анальної тріщини. У такому разі в діагноз лікар обов'язково має виносити не лише поліп, а й хронічну анальну тріщину.

Ватаманіца Ксенія Валеріївна
Лікар-хірург, проктолог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Доброго дня, у мене геморой третього ступеня, який я боюся видаляти. Лікар допомагає зменшити симптоми, але наполягає на проведенні операції. Підкажіть, як зменшити біль під час дефекації за геморою? І чи справді потрібно видаляти гемороїдальні вузли? Чи може допомогти медикаментозна терапія?
Відповідь: 26.02.2024

Доброго дня. Біль під час дефекації при геморої виникає в періоди загострення хвороби або розвитку ускладнень (наприклад, тромбоз гемороїдальних вузлів). Для усунення симптомів необхідно обов'язково звернутися до проктолога. Симптоматична терапія у вигляді лікарських форм для місцевого застосування (свічки, мазі) може дійсно полегшити біль в анальному каналі. Але це лише симптоматична терапія, яка ніяк не може вплинути на гемороїдальні вузли, їх розмір та ступінь пролапсу. Також для зменшення хворобливих відчуттів при дефекації ми рекомендуємо приділити увагу нормалізації дефекації. Рекомендована дієта з підвищеним вмістом клітковини, рідини. При геморої 3 стадії дійсно рекомендовано оперативне лікування (обсяг і метод лікування підбирає проктолог індивідуально після огляду), бо це єдиний радикальний метод лікування геморою. Відкладення оперативного лікування в такому разі призведе до посилення захворювання, частого рецидиву ускладнень геморою та значного погіршення якості життя пацієнта.

Ватаманіца Ксенія Валеріївна
Лікар-хірург, проктолог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Добрий день, я звернулася до проктолога через хворобливі відчуття в анальній ділянці та дискомфорт у животі. Після пальцевого ректального обстеження лікар діагностував геморой другого ступеня і порекомендував видалення, на яке я погодилася. Операція пройшла швидко, але вже два дні є неприємний побічний ефект. Скажіть, чому після операції на геморой іде кров? Чи небезпечно це?
Відповідь: 26.02.2024

Доброго дня! Особливості післяопераційного періоду суттєво залежать від виду та об'єму оперативного втручання, який було застосовано у вашому конкретному випадку. Якщо узагальнити, то можна сказати, що у всіх варіантах оперативного лікування, які призводять до формування ран в анальному каналі серозно-геморагічні виділення (тобто сукровичні) або кров у невеликій кількості є варіантом норми. Слід зауважити, що в тій чи іншій кількості ми можемо спостерігати виділення весь період загоєння ран. Зазвичай виділення крові спостерігається після дефекації, тому ми завжди рекомендуємо пацієнтам режим харчування та вживання рідини, який дає змогу відбуватися дефекації менш травматично. Не слід забувати, що кровотеча в післяопераційному періоді належить до небезпечних ускладнень, що за статистикою може відбуватися протягом перших 20 днів після операції! Тому, якщо ви помічаєте виділення великої кількості крові, необхідно терміново проконсультуватися з лікарем, а за відсутності такої можливості, звернутися до чергового стаціонару. Значна крововтрата може бути небезпечною. Хочу зазначити, що максимально уважне та відповідальне виконання рекомендацій лікаря щодо режиму, харчування, місцевого лікування може вберегти вас від небажаних ускладнень! Слід додати, що якщо ви відзначите збереження болю в животі та періодичне виділення крові, буде доречним пройти дообстеження в об'ємі колоноскопія, УЗД діагностика (коли буде така можливість з боку ран в анальному каналі). До речі, фахівці нашої клініки стежать за всебічним обстеженням пацієнтів під час передопераційної підготовки. Бажаю здоров'я!

Ватаманіца Ксенія Валеріївна
Лікар-хірург, проктолог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.
Добрий день, у мене почалися нудота, блювота, здуття живота і закрепи. Гастроентеролог направив на УЗД черевної порожнини і копрограму, каже, що за симптомами схоже на панкреатит. Підкажіть, що показує копрограма за панкреатиту?
Відповідь: 22.02.2024

Здрастуйте, підшлункова залоза виробляє в дванадцятипалу кишку ферменти, необхідні для перетравлення білків, жирів і вуглеводів у їжі, такі як амілаза, ліпаза, трипсин і хімотрипсин. У разі захворювань підшлункової залози виникає порушення процесу перетравлення харчових речовин, що проявляється в аналізі калу у вигляді зменшеного вмісту стеркобіліну (ахолічний кал), наявності неперетравлених м'язових волокон, сполучних тканин, крохмалю, рослинної клітковини, а також підвищеного вмісту нейтрального жиру та жирних кислот.

Борисенко Тетяна Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Кандидат медичних наук. Стаж роботи 17 років.
Здрастуйте, я прийшла до гінеколога через рясні місячні, болісні статеві акти і нездатність зачати дитину протягом року (чоловік здоровий, він пройшов повне обстеження). Лікар провів кольпоскопію, але нічого не виявив, направив на УЗД. Розкажіть, чи можна перед УЗД матки пити алкоголь? Чи потрібно дотримуватися дієти?
Відповідь: 22.02.2024

Прийом алкогольних напоїв не впливає на результат ультразвукового дослідження (УЗД). УЗД органів малого тазу (ОМТ) може бути трансабдомінальним або трансвагінальним, і відмінності в підготовці до нього залежать від вибраного методу. У випадку трансабдомінального дослідження рекомендується дотримуватись дієти кілька днів перед процедурою, уникаючи газованих напоїв, бобових, сирих овочів і фруктів, молочних продуктів, виробів із дріжджового тіста та чіпсів. Також за певний час слід випити приблизно 1 літр води. Трансвагінальне УЗД не вимагає спеціальної підготовки, але у випадку алергії на латекс слід попередити лікаря та перед процедурою спорожнити сечовий міхур.

Удовиченко Олена Олександрівна
Лікар-гінеколог. Лікар ультразвукової діагностики. Перша категорія. Стаж роботи 17 років.
Доброго дня, я звернувся до уролога через гострий біль у статевому члені під час сечовипускання, а також неприємний запах сечі. Лікар призначив здачу аналізу сечі за Зимницьким. Розкажіть, як збирати аналіз сечі за Зимницьким? Чи потрібна якась підготовка до обстеження?
Відповідь: 20.02.2024

Доброго дня. Потрібно приготувати 8 баночок для сечі. Перша баночка сечі о 6 ранку. Друга з 6:00 до 9:00. Третя з 9:00 до 12:00. Четверта з 12:00 до 15:00. П'ята з 15:00 до 18:00. Шоста з 18:00 до 21:00. Сьома з 21:00 до 24:00. Восьма до 6:00 ранку наступного дня. Якщо в якийсь проміжок часу немає випорожнень, то баночка залишається порожньою. Кожна ємність має бути з ярликом, де вказано час збору. Зберігати в прохолодному місці. Не допускати замерзання.

Коваленко Марина Олександрівна
Медична сестра. Вища кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 19 років.
Добрий вечір, мені 45 років, я ніколи не стикався із запаленням передміхурової залози, і хотілося б уникнути цього захворювання в майбутньому. Підкажіть, що робити, щоб не було простатиту? Які профілактичні методи найефективніші?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день! Є різні хвороби передміхурової залози, які не обмежуються одним простатитом. У вашій віковій категорії (після 40 років) можливий розвиток доброякісної гіперплазії передміхурової залози, яку треба обов'язково диференціювати з пухлинними процесами простати (онко-скринінг бажано проводити раз на рік, для цього проводять ультразвукове дослідження і здають кров на онкомаркери та інші біохімічні показники крові, які призначить лікар-уролог). Виходячи з причин простатиту, а це, як правило, наявність інфекцій у тканині передміхурової залози (а є такі мікроорганізми, які можуть з вами жити довгі роки, ніяк себе не проявляючи), головна профілактика простатиту полягає в тому, щоб не внести зайвих мікробів собі у статеву систему, які потрапляють до неї здебільшого під час статевих контактів (найчастіше випадкових і без запобіжних засобів). Для цього бажано, щоб у вас був постійний, коханий, надійний статевий партнер, регулярні статеві стосунки – для того, щоб не було застою в статевій системі, що може створювати умови для розвитку мікрофлори. Бажана фізична активність, піша ходьба поліпшує кровопостачання тазових органів (до яких належить передміхурова залоза). Більше фруктів, овочів, фруктів. Обмежити вживання спиртних напоїв. Переохолодження можуть провокувати активізацію мікробів, що живуть у простаті, тому рекомендується за можливості їх уникати. Для впевненості у відсутності мікробів у передміхуровій залозі та в усій статевій системі потрібно обом статевим партнерам обстежитися на уро-генітальні інфекції, які часто бувають у прихованому вигляді та ніяк себе не проявляють до моменту загострення. У разі виявлення інфекцій їх обов'язково потрібно усунути в обох партнерів – і це буде найефективніша профілактика простатиту. Для цього бажано відвідати уролога, він вам усе організує.

Трубеко Сергій Миколайович
Лікар-уролог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.