Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Питання та відповіді


Дитяча дерматовенерологія
Прищики на нозі нижче коліна, при натисканні біль, на початку були червоні і при торканні викликали дискомфорт, зараз в деяких прищах в центрі видно синява. Що це може бути?
Ответ:

Добрий день! Важко оцінити ситуацію - не побачивши елементів! Те, що люди розуміють під прищами на ногах, часто є станом, таким як - укуси комах, фолікуліт, кератоз, екзема або червоний плоский лишай. Акне Inversa з'являються як на ногах, так і в області паху і стегон. Найбільш поширеним станом є звичайні прищі, вони можуть бути болючими, краще, звичайно, подивитися пацієнта і докладно розпитати.

Біньковська Марина Михайлівна
Лікар-дерматовенеролог, педіатр. Вища категорія. Стаж роботи більше 25 років.
Урологія
У моїй партнерки було виявлено запалення яєчників, тобто потрапила якась інфекція! Чи могла ця інфекція передатися мені? І що мені робити?
Ответ:

Якщо в ході обстеження партнера була виявлена ​​інфекція (бактеріальна, венерична, вірусна), як причина запалення, то обстеження партнера у уролога ОБОВ'ЯЗКОВЕ, щоб виключити захворювання/носійство, а також призначити адекватні способи профілактики/лікування.

Шаруда Пилип Пилипович
Лікар-уролог. Друга кваліфікаційна категорія. Досвід роботи - 12 років.
Офтальмологія
Підкажіть, будь ласка, що мені робити? У мене набрякли повіки та з'явилося печіння. Я здала аналізи на алергію і нічого не було виявлено. Які потрібно здати аналізи? Як зняти набряк і печіння?
Ответ:

При появі набряку повік і печінні необхідно здати аналіз на демодекс і посів з кон'юнктиви на флору. Якщо аналізи негативні це може бути Дисфункція мейбомієвих залоз. Тоді необхідно призначити масаж повік і обробляти повіки антисептиками (серветки Блефаклін), протирати повіки, краплі для зволоження очей - Видисик гель, Супер оптик компліт.

Літвінова Лілія Володимирівна
Лікар-офтальмолог. Вища категорія, доцент, кандидат медичних наук. Стаж роботи 20 років.
Офтальмологія
У мене проблеми із зором і я чула про лінзи, які можна носити тільки вночі, а вдень знімати, тобто в нічний час вони будуть коригувати сітківку. Зацікавилася такими лінзами та хотіла б дізнатися які обстеження потрібно пройти та чи можна мені носити такі лінзи?
Ответ:

Крім контактних денних лінз є ще лінзи нічні жорсткі. Їх одягають на ніч, вони повинні знаходитися на рогівці не менше 8 годин. Для того що б розуміти чи можна вам носити такі лінзи потрібно звернутися до офтальмолога на обстеження - визначити рефракцію, обстежити очне дно, а також обстежити передній відрізок (біомікроскопію) для виявлення синдрому сухого ока. І обов'язкове обстеження - топографія рогівки на визначення кератоконуса. Якщо немає протипоказань можна носити нічні лінзи.

Літвінова Лілія Володимирівна
Лікар-офтальмолог. Вища категорія, доцент, кандидат медичних наук. Стаж роботи 20 років.
Офтальмологія
Якщо я буду їсти багато моркви та чорниці у мене не погіршиться зір з часом? Які ще продукти порадите для того, щоб не падав зір? І в якій кількості їх потрібно їсти?
Ответ:

Морква і чорниця це продукти, які покращують зір і їх можна вживати у великій кількості. Ще можна вживати такі продукти як: виноград, шпинат, червона риба, броколі, цвітна капуста, кедрові горіхи, фрукти та овочі жовтого, червоного і зеленого кольору.

Літвінова Лілія Володимирівна
Лікар-офтальмолог. Вища категорія, доцент, кандидат медичних наук. Стаж роботи 20 років.
Офтальмологія
У моєї десятирічної дитини болять очі та важко дивитися в далечінь. Що робити і з чого почати, які обстеження потрібно пройти?
Ответ:

Причин зниження зору вдалину і пов'язаних з цим неприємних відчуттів може бути кілька: зорова стомлюваність, тривалий вплив гаджетів, а також деякі загальні стани організму. Обстеження у офтальмолога починається з перевірки гостроти зору і рефракції дитини. За об'єктивними даними буде визначено обсяг подальшого обстеження. Діти дуже рідко скаржаться на дискомфорт і погіршення зору, а якщо вже з'явилися подібні скарги, то це може свідчити про зрив адаптаційних механізмів і необхідності найближчим часом відвідати дитячого офтальмолога.

Захарчук Ірина МиколаЇвна
Дитячий лікар-офтальмолог. Вища категорія. Стаж роботи 25 років. Стаж роботи в дитячій оптиці 11 років.
Офтальмологія
До кінця робочого дня, починають боліти очі, справа в тому що я працюю за комп'ютером по 10 годин на день. Що робити, щоб зняти напругу з очей? Може вправи якісь потрібні або краплі? Роботу змінити не вийде.
Ответ:

Необхідно дотримуватися зорове навантаження. Безперервна робота за комп'ютером не повинна перевищувати 1 - 1.5 год. Щогодини необхідно відпочивати 10-15 хвилин, так як виникає спазм циліарних м'язів, відбувається порушення акомодації (спазм). Відпочинок повинен полягати в розслабленні м'язів, тобто телефон - це не є відпочинок.  Існують краплі, які призначать для зняття спазму циліарних м'язів (мидриатики), тільки доцільність застосування даних препаратів повинен вирішувати вузький фахівець, так як може існувати кілька причин втоми очей. Так само при постійній роботі за комп'ютером виникає патологія, яка в сучасному світі називається «Комп'ютерний синдром», необхідне застосування слізозамінники, краплі, які знімають подразнення і втому очей.

Літвінова Лілія Володимирівна
Лікар-офтальмолог. Вища категорія, доцент, кандидат медичних наук. Стаж роботи 20 років.
Гінекологія
Добрий день, відчуваю біль при статевому акті. Постійного партнера немає, трапляється раз на півроку. Зараз перебуваю в стосунках і боюся цього болю, що партнер не зрозуміє. Що робити, з чого почати? Допоможіть, будь ласка.
Ответ:

Необхідно з'ясувати чому саме ви відчуваєте біль при статевому акті. Це можуть бути як структурні патології органів малого тазу, так і запальні захворювання. В цьому випадку говорити про діагноз без огляду лікаря гінеколога та УЗД органів малого тазу - неможливо. Так само зверну вашу увагу, що даний симптом не є нормою, вам не потрібно терпіти дискомфорт, а необхідно розібратися з причиною такого болю і позбутися від неї раз і назавжди.

Ющенко Тетяна Олександрівна
Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог. Вища категорія. Стаж роботи 20 років.
Урологія
Добрий день, мені 18 років і у мене не виділяється сперма. Веду здоровий спосіб життя, не курю, не п'ю, займаюся спортом. Що це може бути?
Ответ:

В першу чергу необхідно з'ясувати чи дійсно сперма не виділяється (ретроградна еякуляція) або відбувається її виділення в просвіт сечового міхура. Для визначення діагнозу необхідно зробити УЗД мошонки та передміхурової залози, здати аналізи на гормональний профіль і пройти консультацію у лікаря.

Грейліх Денис Андрійович
Лікар-уролог, андролог. Вища категорія. Стаж 20 років.
Урологія
Добрий день, помітив на члені невеликий прищик, за гігієною стежу, мию кожен день, статевих стосунках не було, до лікаря не ходив, так як тільки недавно проблему. Що це може бути?
Ответ:

Описані симптоми можуть бути ознакою ВПЛ або якоїсь бактеріальної інфекції. Для постановки точного діагнозу необхідно пройти обстеження в уролога, а так же здати лабораторні дослідження для визначення збудника захворювання. Так само, хочу звернути вашу увагу, що займатися самолікуванням в даному випадку небезпечно, тому що воно може привести до зміни картини симптоматики, що поведе лікаря по хибному шляху при подальших обстеженнях. Подібні захворювання мають схожу картину симптомів, проте абсолютно різні методи лікування.

Грейліх Денис Андрійович
Лікар-уролог, андролог. Вища категорія. Стаж 20 років.
Гастроентерологія
Постійна відрижка повітрям. Що це може бути?
Ответ:

Причиною повітряної відрижки може бути швидка їжа, розмови під час їжі, переїдання, часте вживання газованих напоїв, скупчення газів в кишечнику, неврози. Якщо відрижка супроводжується печією, болем в шлунку, утрудненим проходженням їжі по стравоходу, почуттям кома в горлі - це може бути причиною захворювань стравоходу, шлунка, щитоподібної залози. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Брезицька Ірина Вікторівна
Лікар-гастроентеролог. Перша категорія. Стаж роботи 32 роки.
Кардіологія
Скажіть, будь ласка, чому болить у грудях коли лежиш на спині? Буває так болить, що зітхнути боляче.
Ответ:

Найчастіше це може бути проявом утиску нервових закінчень грудного відділу хребта. Але може бути і нетиповим проявом захворювання. Тому необхідно звернутися до лікаря, який призначить дообстеження, встановить діагноз і дасть необхідні рекомендації.

Лучінін Михайло Якович
Лікар-кардіолог. Вища категорія, кандидат медичних наук. Досвід роботи 31 рік.

Останні статті у блозі

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік