Logo
0 800 30 17 33

Питання та відповіді

Добрий день, у мене гострий біль у животі, який посилюється під час натискання, здуття живота, нудота, блювота, а також підвищене газоутворення. Спочатку я записалася на прийом до сімейного лікаря, який після аналізу симптомів та історії хвороби направив мене на консультацію до гастроентеролога та ультразвукову діагностику черевної порожнини. Підкажіть, які є рекомендації перед УЗД черевної порожнини? Від яких продуктів і напоїв слід відмовити? Що не можна робити напередодні обстеження?
Відповідь: 17.05.2024

Добрий день Перед ультразвуковим дослідженням черевної порожнини рекомендується уникати вживання газованих напоїв, бобових, капусти, бо вони можуть спричиняти посилення газоутворення та здуття в шлунку й кишківнику, що може утруднити якість зображення органів під час проведення дослідження, також відмовитися від алкоголю та нікотину. Також важливо не переїдати й уникати вживання важкої та жирної їжі перед обстеженням.

Стегній Станіслав Анатолійович
Лiкар ультразвукової діагностики.
Здрастуйте, близько тижня тому в мене з'явилися дивні симптоми: біль і печіння в лівій молочній залозі, схожі на сукровицю виділення, а також невелика вм'ятина в ділянці грудей. Я звернулася до мамолога, який після пальпації призначив ультразвукову діагностику. Лікар каже, що виходячи із симптомів у мене може бути фіброаденома. У мене таке запитання: чи можна побачити фіброаденому молочних залоз на УЗД?
Відповідь: 17.05.2024

Добрий день. Фіброаденому молочних залоз можна виявити під час ультразвукового дослідження (УЗД). УЗД дає змогу візуалізувати пухлину, визначати її розміри, форму та інші характеристики. Також УЗД допомагає оцінити щільність тканини молочної залози, що важливо для виявлення фіброаденоми. Цей метод діагностики безпечний, не вимагає втручання в організм і ефективний для виявлення різних патологій молочних залоз, включно з фіброаденомою.

Стегній Станіслав Анатолійович
Лiкар ультразвукової діагностики.
Доброго дня, я звернулася до ендокринолога через невелике ущільнення в ділянці горла, зниження статевого потягу, порушення менструального циклу, постійну тривожність і дратівливість, сухість шкіри та ламкість нігтів. Після збору анамнезу лікар призначив аналізи на гормони та ультразвукову діагностику щитоподібної залози. На УЗД щитовидки видно невелике затемнення, що це може бути?
Відповідь: 17.05.2024

Добрий день. Невелике затемнення, виявлене на ультразвуковому дослідженні щитоподібної залози, може мати різні причини. Це може бути пов'язано з утворенням вузлів, кіст, запальних процесів або інших змін у тканині щитоподібної залози. Для точного визначення причини та подальшого лікування рекомендується проконсультуватися з ендокринологом, який проаналізує результати УЗД і проведе необхідні додаткові обстеження.

Стегній Станіслав Анатолійович
Лiкар ультразвукової діагностики.
Добрий день. У мене на шкірі обличчя, особливо над губами і в ділянці носа, постійно з'являються чорні цятки. Вони завдають мені естетичного дискомфорту, тому я хотіла б позбутися їх. Чи можна давити чорні цятки і як правильно це робити? Чи потрібно розпарювати обличчя або іншим чином готувати шкірні покриви до процедури? І чи є якийсь спосіб запобігти появі чорних цяток?
Відповідь: 22.04.2024

Добрий день! Чорні цятки — це в одному випадку звичайні сальні нитки, в іншому – це один із різновидів вугрової хвороби, коли відбувається закупорка сальних і потових залоз. Для того, щоб позбутися чорних цяток, необхідно насамперед звернутися до лікаря дерматолога для встановлення саме вашого типу чорних цяток, якщо це сальні нитки у звичайному їхньому прояві, то чіпати їх не треба, якщо це вже йде як прояв вугрової хвороби — видавлювати їх в жодному разі самостійно не можна, потрібно скоригувати лікування та догляд у лікарів дерматологів і косметологів.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Здрастуйте, тижнів півтора тому я виявила невеликі болючі вузликові ущільнення та ерозії на шкірі. Коли я звернулася до дерматолога, він оглянув шкіру і взяв зішкріб на аналіз. За результатами досліджень мені діагностували вузликовий дерматит. Скажіть, що це таке? Чим небезпечний вузликовий дерматит для людини?
Відповідь: 22.04.2024

Вітаю! Вузловий дерматит або вузловата еритема — це запальне захворювання, що впливає на дрібні судини шкіри і підшкірної жирової тканини. Це один із видів панікуліту, яке розвивається у зв'язку з іншими захворюваннями. Причини появи цього захворювання ще не повністю з'ясовані, але вважається, що імунна система може бути основною причиною. Сама вузловата еритема або вузловий дерматит не є небезпечним захворюванням, але рекомендується проконсультуватися з лікарем-ревматологом, оскільки вона може бути раннім проявом захворювання сполучної тканини.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, у мене через гормональний збій на обличчі з'явилося багато пустул, які я відразу видавлювала. Більшість ранок після видавлювання загоїлися, проте на місці глибоких прищів залишилися невеликі рубці. Як прибрати рубці від акне? Можливо, є якась дієва процедура, яка допоможе швидко позбутися постакне?
Відповідь: 22.04.2024

Лікування постакне може бути за допомогою медичних препаратів, лазерного шліфування шкіри та мезотерапією. Рекомендуємо звернутися за медичною допомогою до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, у сина статеве дозрівання, на обличчі та грудях багато прищів, деякі з яких мають гнійні шапки. Син намагається не видавлювати вугрі, але найбільші з них сверблять. Розкажіть, як прибрати вугрі на обличчі в підлітка в домашніх умовах? Можливо, є якась мазь або інструкція з правильного видавлювання?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. В домашніх умовах самолікування акне може призвести до погіршення стану шкіри. Видавлювання гнійників може призвести до ускладнень та поширення гнійної інфекції по всій шкірі. Дитина в пубертаті переживає гормональний стрес, тому потрібно звернутися до фахівця, обстежитися та отримати фахову допомогу та лікування.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, коли в мене з'явився висип на шкірі, який супроводжувався свербінням і печінням, то я звернулася до дерматолога. Після огляду уражених шкірних покривів лікар діагностував контактний дерматит. Я вже близько тижня проходжу курс терапії, але висип пройшов не повністю. Підкажіть, чи можна робити перманент за дерматиту? Чи потрібно почекати поки всі плями зникнуть?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. При наявності висипу не можна робити перманент. Потрібно долікуватися та повторно звернутися на консультацію до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, близько місяця тому в мене почався тупий біль у грудній клітці, який посилюється під час виконання фізичних вправ. Також у мене регулярно скаче артеріальний тиск, відчуваються слабкість і втома, з'являються набряки нижніх кінцівок. Я б хотіла зрозуміти причину своїх симптомів. Підкажіть, чим відрізняється холтер від УЗД серця? Яке дослідження мені потрібно пройти?
Відповідь: 22.04.2024

Добрий день! Причиною ваших скарг, а саме болю в грудній клітці тупого характеру, який посилюється під час фізичних навантажень, може бути ішемічна хвороба серця, напади стенокардії. Факторами ризику розвитку стенокардії є паління, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надмірна вага. Підвищення холестерину, розвиток атеросклерозу в коронарних судинах може бути причиною виникнення ІХС. Якщо у вас є слабкість, швидко втомлюєтеся, набрякають ноги треба виключити розвиток серцевої недостатності! Серцева недостатність може розвиватися і за ІХС, вроджених та набутих вад серця, запальних процесів у міокарді та перикарді! Нестабільний артеріальний тиск призводить до гіпертрофії стінок серця, розширення камер, а це, своєю чергою, до розвитку серцевої недостатності. Тож щоб правильно поставити діагноз, чи є ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, чи це симптоми інших захворювань, не пов'язаних із серцем, я б порекомендувала провести насамперед такі обстеження: ЕКГ та ЕХОКГ. Якщо за ЕКГ немає жодних відхилень від норми тоді краще зробити добовий моніторинг — Холтер ЕКГ. ЕКГ дає одномоментну картину діяльності серця в спокої. Холтер ЕКГ веде безперервний запис і може фіксувати зміни в серці не тільки в спокої, а й під час фізичних навантажень! Холтер ЕКГ дає можливість провести ЕКГ протягом 24-48 годин. При цьому пацієнт робить навантаження, не обмежує свою повсякденну активність. Холтер ЕКГ є найкращим методом діагностики при появі болю в серці при фізичних навантаженнях. Пацієнт веде протягом доби щоденник, пише які навантаження він робить, а Холтер фіксує ЕКГ у моменти навантажень і появи болю. Холтер ЕКГ призначають для діагностики ІХС, оцінки ефективності лікування, визначення порушень ритму і провідності серця. ЕХОКГ — це метод УЗД, який дає змогу вивчити: структуру серця, розміри камер; стан клапанів; вроджені вади серця; скорочувальну здатність міокарда; наявність зон гіпокінезу стінок; товщину та структуру стінок; наявність тромбів, аневризм, пухлин серця; визначення тиску в камерах серця, аорті та легеневій артерії. Якщо у пацієнта присутні такі скарги як больові відчуття, слабкість, нестабільність артеріального тиску, набряки, треба обов'язково провести УЗД серця. ЕХОКГ є вірним помічником у постановці діагнозу та правильності лікування. УЗД дає змогу виключити наявність серцевої недостатності, простежити чи є вже гіпертонічні зміни в серці, визначити товщину та кінез стінок, скоротливу здатність міокарда. За ЕХОКГ можна виявити, чи є причини в серці, які дають тиск, чи вже є зміни внаслідок тиску. Холтер ЕКГ і УЗД серця мають різну спрямованість і показання. Ці два методи не замінюють один одного, а навпаки доповнюють. Вони допомагають лікарю правильно поставити діагноз, призначити лікування і простежити за його ефективністю. І холтер ЕКГ, і ЕХОКГ — це нешкідливі та безболісні методи обстеження, які не потребують жодної спеціальної підготовки. Тому в даному випадку, за наявності вище перерахованих скарг я б призначала і Холтер ЕКГ, і ЕХОКГ. Вони допоможуть достовірно поставити діагноз і правильно призначити лікування!

Кузьомінська Ганна Олександрівна
Лікар ультразвукової діагностики. Вища категорія.
Доброго дня, я звернулася до невролога через сильні мігрені (напад головного болю триває три-чотири дні). Нападам мігрені завжди передують слабкість, перепади настрою, позіхання, підвищений тонус м'язів, нудота, які не дають мені виконувати навіть повсякденні справи. Невролог каже, що потрібно зробити доплерографію. Підкажіть, як роблять УЗД шиї та голови? Чи боляче це?
Відповідь: 22.04.2024

Лікар накладає тонкий шар гелю на зону, де буде проводити УЗД. Гель забезпечує хороший контакт між датчиком і шкірою. Як наслідок, звукові хвилі краще проникають у тканини. Лікар УЗД накладає ультразвуковий датчик на шкіру, після чого переміщує датчик по досліджуваній області, застосовуючи легкий тиск. Обстеження безболісне, без дискомфорту для пацієнта. Дає об’єктивний стан кровоплину в судинах шиї та голови.

Корчака Олег Леонтійович
Лікар ультразвукової діагностики. Вища категорія.
Добрий вечір, у мене гострий біль у животі, який посилюється при глибоких вдихах і різких поворотах, нудота, блювота, лихоманка (38,2 градуса за Цельсієм), дратівливість і часте дихання. Гастроентеролог призначив ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Скажіть, а який вигляд має перитоніт на УЗД?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. Перитоніт зазвичай розвивається дуже швидко, супроводжуючись гострим болем, ознобом, лихоманкою, відчуттям розпирання в животі, здуттям, напруженням м'язів черевної порожнини, тахікардією і задишкою. Зовнішні ознаки перитоніту можуть виявлятися різноманітно на УЗД, тому краще не зволікати та звернутися до лікаря-гастроентеролога для консультації та проведення УЗД черевної порожнини.

Корчака Олег Леонтійович
Лікар ультразвукової діагностики. Вища категорія.
Доброго дня, гінеколог каже, що потрібно зробити ще одне УЗД у третьому триместрі для оцінки стану і положення плода. Підкажіть, на якому тижні краще робити третє УЗД? Чи немає ризиків для дитини?
Відповідь: 22.04.2024

Згідно наказу МОЗ України від 09.08.2022 року Nº1437 Стандарти медичної допомоги «Нормальна вігітність» третє ультразвукове дослідження необхідно проводити на 33-36 тижні вагітності (необхідний тиждень вказує гінеколог). Дане обстеження дозволяє оцінити передлежання плода, фетоплацентарний комплекс (стан плаценти, розміри, розвиток та зрілість органів плоду), стан навколоплідних вод, оцінити фетоплацентарну недостатність, відсутність обвивання плода пуповиною. Результати допомагають гінекологу визначити тактику пологової допомоги. Ультразвукове обстеження при різних термінах вагітності не є шкідливим для плода.

Сас Андрій Михайлович
Лікар ультразвукової діагностики.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.