Лікування міопії в Харкові

За статистикою ВОЗ одне з найпоширеніших офтальмологічних порушень – це короткозорість або міопія. Вона виявлена більше ніж в 1 млрд. людей, тобто практично в кожної 8 людини на Землі. Міопія – це нездатність людини чітко бачити об'єкти, розташовані вдалині. Чим сильніша короткозорість і чим далі знаходиться предмет, тим більш розмитим стає зображення.

Уроджена міопія в дітей зустрічається рідко.

Це може бути викликано двома причинами:

 • подовженням очного яблука, через що зображення формується не на сітківці, а перед нею;
 • збільшеною заломлюючою силою зорового апарата, через що точка фокусування зміщується.

Причини міопії

Розвитку короткозорості сприяють наступні фактори:

 • генетична схильність;
 • високі навантаження на зоровий апарат;
 • читання в умовах поганої освітленості;
 • тривале фокусування очей на близькій відстані (виникає під час роботи з гаджетами, перегляду ТВ, читання книг). Через це очні м'язи слабшають, що сприяє подовженню очного яблука;
 • несприятлива екологічна обстановка;
 • травми очей або невдалі хірургічні втручання.

Точно встановити причину захворювання може лише офтальмолог після діагностики.

Чи можна вилікувати міопію?

Короткозорість добре піддається корекції за допомогою контактних лінз або окулярів, можлива лазерна корекція з відновлення зору. Особливо небезпечна прогресуюча міопія, що посилюється з часом. У результаті цієї форми порушення хворий може практично повністю втратити зір.

Прогресування хвороби спостерігається через підвищене зорове навантаження та постійне збільшення очного яблука. Зазвичай це пов'язано з ростом організму (наприклад, короткозорість часто прогресує в дітей), у періоди гормональних коливань (спостерігається в підлітків). Пацієнтам з діагнозом «короткозорість» необхідно регулярно відвідувати офтальмолога для контролю над захворюванням і своєчасної терапії.

Лікування короткозорості в дітей

Досить часто офтальмологічні порушення проявляються в дитячому віці: це пов'язано з ростом організму (при якому збільшується й розмір очного яблука), гормональними змінами, високим навантаженням на очі під час роботи з гаджетами та у школі. Рекомендується звернутися в клініку з лікування міопії, якщо дитина почала:

 • жмуритися;
 • підносити предмети (підручники, зошити) близько до очей;
 • сутулитися над столом.

Офтальмолог обстежить дитину, призначить лікування, а за необхідності підбере засоби корекції. Міопія в дітей добре піддається апаратному лікуванню: за допомогою спеціальних тренажерів можна зміцнити очні м'язи та зупинити прогресування хвороби.

Лікування та профілактика короткозорості

Правильно підібрані засоби корекції дозволяють пацієнтам з короткозорістю вести звичайне життя без будь-якого дискомфорту. Якщо хвороба не прогресує, вона не являє небезпеки. Однак рекомендується дотримуватися простих профілактичних рекомендацій:

 • регулярно приймати вітамінні комплекси за призначенням лікаря;
 • виконувати гімнастику для очей;
 • давати очам відпочинок під час високих навантажень;
 • читати в умовах гарного освітлення.

Також рекомендується відвідувати офтальмолога з метою спостереження в динаміці. Пройти лікування короткозорості очей можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Ми ведемо прийом дорослих і дітей. Записатися можна за контактним номером телефону або на сайті.

Вартість діагностики міопії у Харкові

Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
Визначення рефракції за допомогою КРФ
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Вимірювання внутрішньоочного тиску

Відгуки про офтальмологів ОН Клінік у Харкові

Висловлюю велику подяку Литвиновій Лілії Володимирівні. Лікар-офтальмолог, дуже уважний фахівець та професіонал своєї справи! Спасибі Вам, за швидку допомогу, лікування та правильно підібрану терапію для моїх очей. Радий, що потрапив до Вас! Рекомендую!
Євген , 30.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, Московський проспект, 257

ОН Клінік Харків Палац Спорту
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама