Лікування кон’юнктивіту в Харкові

Кон’юнктивіт – очна інфекція, що призводить до запалення слизової оболонки очей – кон'юнктиви. Офтальмологічне захворювання може уражати як одне око, так і обидва, з однаковою частотою зустрічається серед дорослих і дітей. Швидке лікування кон’юнктивіту неможливе без визначення причини, що викликала захворювання. За перших ознак дискомфорту в області очей рекомендується записатися на прийом до офтальмолога.

Чи заразний кон’юнктивіт?

Запалення кон'юнктиви можуть викликати віруси, бактерії й алергени. Залежно від цього змінюється ступінь заразності. Наприклад, як передається кон’юнктивіт, викликуваний вірусами? Повітряно-крапельним шляхом. Це найбільш заразний тип захворювання, що призводить до спалахів хвороби в замкнених колективах (наприклад, у дитячому садку або на роботі).

Бактеріальна форма менш заразна – збудник передається контактно-побутовим шляхом, дотримуючись правил особистої гігієни, ризик зараження мінімальний. Зовсім не небезпечний для навколишніх алергічний тип хвороби. Тому сказати, як довго заразний кон’юнктивіт, може лише офтальмолог після визначення причини захворювання.

Як лікувати кон’юнктивіт?

Схема терапії захворювання розробляється лікарем-офтальмологом і може містити в собі:

  • при вірусному – противірусна, протиалергічна терапія;
  • при бактеріальному – антибактеріальні, антисептичні краплі;

Лікування кон’юнктивіту під час вагітності відбувається за тією ж схемою, але підбираються медикаменти, безпечні для майбутньої матері та плода.

Не варто лікувати кон’юнктивіт самостійно – високий ризик переходу захворювання в хронічну стадію. Вона складніше піддається терапії та призводить до ускладнень: виразок, запалення рогівки.

Лікування кон’юнктивіту в дітей

Терапія зводиться до усунення патогенів і підвищення імунітету дитини. Для цього призначаються краплі та мазі, які необхідно закладати за повіку, також ефективні регулярні промивання антисептичними розчинами.

Для усунення неприємних симптомів (свербежу, печіння) можуть бути призначені зволожуючі краплі. Якщо правильно лікувати кон’юнктивіт у дитини, дотримуючись усіх вказівок лікаря, захворювання проходить через 5-7 днів.

Профілактика кон’юнктивіту

Профілактика захворювання зводиться до дотримання правил особистої гігієни. Не слід торкатися обличчя або повік брудними руками. Рекомендується використовувати персональний рушник, замінити текстильні носові хустинки на паперові одноразові.

Пройти діагностику та терапію офтальмологічних порушень пропонує медичний центр «ОН Клінік Харків». Ведеться прийом і дорослих, і дітей.

Записатися на консультацію офтальмолога можна за контактним телефоном або через сайт.

Вартість кон'юнктивіту у Харкові

Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
550грн. / 523грн.
Визначення рефракції за допомогою КРФ
250грн. / 238грн.
Консультація офтальмолога (без діагностики)
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон

Відгуки про офтальмологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, Московський проспект, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 цiлодобово.
  • По мапі