Лікування гиперметропии в Харкові

Гіперопія або гіперметропія ока – одна з найпоширеніших офтальмологічних проблем, коли людина добре бачить віддалені об'єкти та погано розрізняє ті, які знаходяться поблизу, зображення стає нечітким, але це відбувається не завжди. Як правило, це можна виправити за допомогою підбору контактних лінз і окулярів. Якщо довгий час ігнорувати розвиток цього дефекту зору у дорослих і дітей, то може погіршитися працездатність, гострота зору, підвищиться стомлюваність і дратівливість. Також негативними наслідками ігнорування дефектів є розвиток амбліопії, косоокості, відкритокутової і закритокутової глаукоми.

Що значить діагноз гіперметропія?

Діагноз гіперметропія (далекозорість) лікарі ставлять лише на офтальмологічному огляді. Звичайна перевірка зору може не виявити проблему. Необхідно провести комплексну оцінку гостроти зору на різних відстанях. Далекозорість діагностують, коли рогівка неправильно заломлює світло або у випадку, коли відстань між передньою і задньою частинами ока дуже коротка.

Цей дефект зору не дозволяє якісно виконувати багато видів діяльності (наприклад, перешкоджає читанню, писанню, роботі за комп'ютером). Щоб роздивитися той або інший об'єкт, людина постійно напружує очі, що може призвести до появи головних болів, перевтоми, виникнення інших захворювань очей (косоокості, кон’юнктивіту, амбліопії).

Далекозорість – це плюс або мінус?

Далекозорість може бути лише вроджена. У випадку виявлення гіперметропії в дітей – це може бути виправлено, своєчасно виявивши проблеми в ранньому віці. У дорослих цей діагноз часто розвивається в зрілому та похилому віці на фоні надмірного стомлення очей, малорухливого способу життя, офтальмологічних захворювань.

Далекозорість іноді плутають із пресбіопією. Вона ускладнює фокусування на близьких об'єктах, тому що з віком кришталик стає менш гнучким.

Скорегувати зір у людей з таким діагнозом можна за допомогою оптики зі знаком «+». Підбір окулярів і лінз повинен здійснюватися лише за участі лікаря-офтальмолога, щоб не допустити погіршення зору.

Чи можна вилікувати далекозорість?

Корекція гіперметропії дозволяє покращити якість життя. Під наглядом лікаря підбирається комплекс терапії та профілактики гіперметропії в дитини та дорослого. Крім оптичних засобів корекції, офтальмологи радять приймати вітаміни, бувати на свіжому повітрі та виконувати гімнастику для очей. Комплекс спеціальних вправ допомагає зміцнити очні м'язи та підтримувати зорові функції.

Важливо регулювати інтенсивність зорових навантажень, використовувати якісне освітлення в нічний час, а також регулярно проходити планові офтальмологічні огляди.

Далекозорість у дітей

У дітей гіперопія може проявлятися в слабкій формі, й це вважається нормою. Як правило, така патологія є тимчасовою та не вимагає серйозного лікування через формування зорової системи. Якщо вона не проходить, а зір погіршується, необхідне постійне спостереження в офтальмолога, який підбере дитині контактні лінзи та окуляри, призначить методи підвищення зору.

Запишіться на прийом до лікаря-офтальмолога в медичний центр «ОН Клінік Харків» і пройдіть офтальмологічне обстеження. Виявивши захворювання очей, лікар-офтальмолог підбере ефективне лікування дітям і дорослим.

Вартість лікування гіперметропії у Харкові

Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
550 грн / 523 грн
Визначення рефракції за допомогою КРФ
250 грн / 238 грн
Консультація офтальмолога (без діагностики)
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Харків

Відгуки про офтальмологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, Московський проспект, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама