Лікування дакриоцистита в Харкові

Запалення слізного мішка називають дакріоциститом. Це захворювання розвивається внаслідок закупорки або звуження слізно-носового каналу й здатне швидко переходити в хронічну форму. Призвести до закупорки каналу можуть інфекційні захворювання очей, запалення в області носа (носових пазух), застуда, травми обличчя, а також уроджені патології. Непрохідність слізного каналу викликає проблеми з відтоком слізної рідини, що призводить до потрапляння в слізний мішок патогенної мікрофлори (провокує запальний процес).

Симптоми дакріоциститу

До ознак розвитку дакріоциститу відносять появу болісних відчуттів і різей в області ока, а також гною та сльозотечі, набряку навколишніх тканин. Хвороба може виникати в дітей і дорослих. Часто лікарі діагностують цю патологію в немовлят.

За відсутності лікування можуть виникати ускладнення, наприклад, флегмона (запалення орбітальної клітковини, що може призвести до некрозу її тканин). Як правило, ігнорування лікування запалення слізного мішка рано або пізно вимагатиме хірургічного втручання.

Дакріоцистит – діагностика та лікування

У відділенні офтальмології медичного центру «ОН Клінік Харків» лікарі-офтальмологи ведуть прийом дітей і дорослих. Лікар проведе комплексне обстеження зору пацієнта, підтвердить або спростує діагноз дакріоцистит, а також розповість про те, як лікувати дакріоцистит (у випадку його виявлення). Для діагностики використовують пальпаторне обстеження області біля очей, дослідження зорового органа (колірну пробу Веста, зондування слізного каналу, слізно-носову пробу, контрастну рентгенографію очниць, бактеріологічний посів гнійного секрету). У дітей посів можна робити за узгодженням з лабораторією.

Після підтвердження діагнозу лікар підбирає програму лікування. Як правило, призначають:

  • медикаментозну терапію (антибактеріальні та протизапальні препарати);
  • розріз гнійного мішка (за необхідності);
  • масаж слізного мішка (у дітей: цьому навчають батьків);
  • вітамінотерапію й УВЧ-терапію дорослим (вплив електричним полем певної частоти).

У період реабілітації пацієнтам заборонено носити контактну корекцію, накладати пов'язки на область ураженого ока без рекомендації офтальмолога, а також доторкатися руками до області рогівки. Усе це допомагає запобігти виникненню ускладнень.

Дакріоцистит у дітей

Дакріоцистит у дитини може бути первинним (уродженим) і вторинним. Перший виникає внаслідок аномалії розвитку носослізної протоки. Другий може з'явитися в малюка після перенесених ГРВІ, риніту або синуситу. Іноді хвороба розвивається через наявність поліпів в області носа.

Лікувати дакріоцистит у медичному центрі «ОН Клінік Харків» у дітей потрібно починати тільки після проходження офтальмологічного обстеження. При підтвердженні діагнозу терапія спрямована на відновлення прохідності каналу, усунення інфекції та запалення, а також запобігання ускладнень.

Запишіться на прийом до лікаря-офтальмолога по телефону або за допомогою розміщеної на сайті форми запису на прийом.

Вартість лікування дакриоцистита у Харкові

Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
Визначення рефракції за допомогою КРФ
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Вимірювання внутрішньоочного тиску

Відгуки про офтальмологів ОН Клінік у Харкові

Висловлюю велику подяку Литвиновій Лілії Володимирівні. Лікар-офтальмолог, дуже уважний фахівець та професіонал своєї справи! Спасибі Вам, за швидку допомогу, лікування та правильно підібрану терапію для моїх очей. Радий, що потрапив до Вас! Рекомендую!
Євген , 30.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, Московський проспект, 257

ОН Клінік Харків Палац Спорту
Приймаємо: Пн - Сб: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 30 11 77 цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама