Лікування глаукоми в Харкові

Порушення внутрішньоочного тиску призводить до поступової атрофії зорового нерва. Згодом людина починає помічати зниження гостроти зору, підвищену стомлюваність очей. Це може вказувати на розвиток глаукоми.

Що таке глаукома?

Глаукомою називають прогресуюче захворювання, викликане порушенням циркуляції внутрішньоочної рідини й атрофією очного нерва. Через погіршення відтоку рідина накопичується та створює надлишковий тиск на очні тканини. Це призводить до поступового руйнування зорового нерва, сітківки й таких наслідків, як:

 • звуження полів зору;
 • поява «білого туману» перед очима;
 • втрата зору аж до сліпоти.

Атрофія нервової тканини незворотна, тому необхідна рання діагностика та лікування цього захворювання. Але на початкових стадіях захворювання часто протікає безсимптомно. Тому важливо щорічно звертатися в клініку з метою діагностики та лікування глаукоми.

Особливо актуальні обстеження для людей, що перебувають у групі підвищеного ризику:

 • старше 45 років;
 • страждаючих від офтальмологічних захворювань (сильна короткозорість або далекозорість);
 • з серцево-судинними або ендокринними розладами в анамнезі.

Незважаючи на те, що вікові зміни – часта причина розвитку хвороби, глаукома в дитини не рідкість. Спровокувати її може вроджена патологія, спадковість, травми ока, перенесені операції.

Консервативне лікування глаукоми

Схема терапії розробляється лікарем-офтальмологом і залежить від показників внутрішньоочного тиску, їх динаміки протягом періоду спостереження. Зазвичай медикаментозна терапія передбачає приймання:

 • препаратів (таблетки, краплі), що нормалізують внутрішньоочний тиск;
 • медикаментів, спрямованих на покращення місцевого кровообігу та живлення тканин;
 • ліків, що стимулюють метаболізм для зниження ризику та профілактики атрофічних змін в очах.

Якщо медикаментозна терапія дає гарний результат, то до хірургічного лікування не вдаються. Своєчасне звернення до офтальмолога та правильний вибір препаратів дозволяє купірувати напад глаукоми.

План обстеження під час гострого нападу глаукоми передбачає вимірювання внутрішньоочного тиску, спостереження за станом пацієнта протягом 24 годин. Негайно призначаються препарати, що нормалізують внутрішньоочний тиск. Якщо їх приймання не дає результату – показана операція.

Пройти діагностику та лікування глаукоми в Харкові пропонує медичний центр «ОН Клінік Харків». Ми приймаємо і дорослих, і дітей. Записатися на консультацію до офтальмолога можна через сайт або за контактним телефоном.

Вартість лікування глаукоми у Харкові

Повне обстеження лікаря-офтальмолога (візіометрія, офтальмоскопія, обстеження переднього відрізка, визначення рефракції за допомогою КРФ)
550 грн / 523 грн
Визначення рефракції за допомогою КРФ
250 грн / 238 грн
Консультація офтальмолога (без діагностики)
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Харків

Відгуки про офтальмологів ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, Московський проспект, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама