Лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в Одесі
Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки характеризується хронічним перебігом із періодами загострення і ремісії. Найчастіше починається з шлунка: під дією кислоти на його стінці з'являється одна або декілька виразок. Потім захворювання поширюється на кишечник, викликаючи порушення в діяльності шлунково-кишкового тракту.
Симптоми виразки шлунка
Симптоми виразки шлунка і дванадцятипалої кишки наступні:
- періодичне виникнення болю в області живота, залежно від локалізації виразки болючість може віддавати в підребер'я або поперек;
- відчуття важкості та нудоти після їжі, може виникнути позив до блювоти;
- втрата апетиту і зниження маси тіла через порушення обмінних процесів.
Болі за виразки шлунка нерегулярні та часто слабко виражені, через що пацієнти не надають їм значення, вважаючи безпечним розладом травлення або дисбактеріозом. Через це розвивається загострення виразки шлунка, що викликає різке загострення симптоматики. Людина може відчувати:
- різкий ріжучий біль;
- нудоту і блювоту (можливе включення крові);
- позиви до дефекації.
Якщо почалася шлункова кровотеча, кал буде пофарбований в чорний колір. Щоб не допустити погіршення стану, потрібна діагностика виразки шлунка за виникнення перших проблем зі шлунково-кишковим трактом. Гастроентеролог проводить первинний огляд і збирає анамнез пацієнта, направляє його на лабораторні аналізи (дослідження крові, сечі, калу).
Також призначається ендоскопічне обстеження, що дозволяє виявити виразки, встановити їх розмір і локалізацію. Залежно від зібраної інформації складається план лікування. Зазвичай воно передбачає прийом медикаментів, що знижують концентрацію сірчаної кислоти в шлунковому соку. Проте вид препарату і його дозування підбирається індивідуально і зазвичай поєднується з іншими засобами, спрямованими на відновлення нормальної діяльності шлунково-кишкового тракту.
Причини виразки шлунка
Спровокувати появу виразкових уражень можуть різні фактори. Найчастіше хронічна виразка шлунка розвивається внаслідок:
- незбалансованої дієти;
- малорухливого способу життя;
- зловживання сигаретами та алкоголем;
- регулярного психоемоційного навантаження без повноцінного відпочинку;
- інфекційного зараження;
- вживання медикаментів, що впливають на секрецію шлункового соку;
- генетичної схильності.
Поняття «гостра виразка шлунка» передбачає загострення хронічного процесу, викликаного зовнішніми або внутрішніми факторами. За появи різкого сильного болю не можна виключати ускладнення виразки шлунка: перфорацію його стінки або пошкодження судин. У такому випадку виникає внутрішня кровотеча і необхідна термінова госпіталізація пацієнта.
Запобігти подібному сценарію досить просто: необхідно суворо дотримуватися рекомендацій, складених гастроентерологом. Зазвичай вони стосуються не тільки прийому медикаментів, а й дотримання спеціальної дієти. Пацієнтам варто відмовитися від вживання гострої та копченої їжі, урізноманітнити раціон зеленню.
Але слід пам'ятати, що за порушення секреторної функції шлунка, деякі фрукти та овочі не можна їсти в сирому вигляді - це може спровокувати підвищення кислотності, що призводить до загострення захворювання. Помірність у їжі - хороша профілактика виразки шлунка. Також варто знизити рівень стресу, регулярно виконувати фізичні вправи, відмовитися від сигарет і надмірного вживання алкоголю.
Ефективне лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки в Одесі проводиться в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Великий досвід лікарів дозволяє їм швидко і точно встановити діагноз і розробити план терапії на основі сучасних методик і препаратів. Записатися на прийом можна на цьому сайті або за контактними телефонами медичного центру.
Название | Цена |
Консультація гастроентеролога | 650 грн |
Консультація гастроентеролога (кандидат медичних наук) | 900 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога (кандидат медичних наук) | 900 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога КМН за кордон | 900 грн |