Лікування коліту в Одесі
Коліт - це поширене запальне захворювання слизової оболонки товстої кишки, що діагностується у кожного другого пацієнта, які скаржаться на проблеми з шлунково-кишковим трактом. За характером перебігу захворювання виділяють гостру і хронічну форми. Вони відрізняються клінічною картиною, необхідною терапією і можливими ускладненнями.
Гострий коліт зазвичай виникає як реакція на зовнішній подразник, наприклад, інфекцію, токсин, механічне пошкодження (після травми, оперативного втручання). Він супроводжується:
- різким спазматичним болем в області живота;
- діареєю з можливими включеннями слизу і крові;
- блювотою;
- лихоманкою;
- підвищеним потовиділенням;
- слабкістю.
Хронічний коліт розвивається за тривалого негативного впливу на слизову кишки, наприклад, внаслідок інших захворювань шлунково-кишкового тракту, що викликають запалення епітелію. При цьому симптоми коліту мають невиражений характер: пацієнт рідко стикається з ріжучими болями. Хвороба проявляється інакше:
- постійне відчуття тяжкості внизу живота;
- переймоподібні позиви до дефекації, після якої настає тимчасове (на 2-3 години) полегшення;
- ослаблення апетиту і втрата ваги внаслідок порушення засвоюваності поживних речовин;
- гіповітаміноз.
Діагностика коліту проводиться на підставі скарг пацієнта. Гастроентеролог проводить первинний огляд, пальпацію абдомінальної області, збирає анамнез. Призначаються лабораторні дослідження, що дозволяють виявити загальні запальні процеси в організмі, досліджується кров, сеча і кал.
Отримані результати необхідні для встановлення етіології коліту і складання ефективного плану лікування. Під час терапії може бути призначена повторна здача аналізів для контролю процесу лікування.
Причини коліту
Найчастіше коліт кишечника спричинений одразу комплексом чинників:
- незбалансованою дієтою з недостатнім вмістом клітковини;
- малорухливим способом життя;
- зловживанням спиртними напоями;
- непролікованим дисбактеріозом;
- постійним психоемоційним напруженням;
- несприятливим екологічним середовищем або роботою на шкідливому виробництві;
- генетичною схильністю.
Але спровокувати коліт може й інфекційне, паразитарне, токсичне або радіаційне ураження. У ряді випадків хвороба перероджується у виразковий коліт - захворювання зі схожою симптоматикою, але за якого на епітелії кишки утворюються невеликі виразки.
Захворювання травної системи небезпечне тим, що швидко поширюється на сусідні відділи шлунково-кишкового тракту, зачіпаючи тонкий кишечник (з розвитком ентериту) і шлунок (з'являється гастрит). Це призводить до воного порушення процесу засвоєння їжі, і організм починає страждати на нестачу поживних речовин, з'являється гіповітаміноз.
Це позначається на роботі всіх систем органів. З боку серцево-судинної системи з'являються збої в роботі серця (аритмія, стрибки артеріального тиску), з боку ЦНС - слабкість, занепад сил, дратівливість. За запущеної форми можливі такі ускладнення коліту, як перфорація кишкової стінки, перитоніт, зменшення просвіту кишки через спайки та рубці, розвиток непрохідності.
Після відновлення функціонування шлунково-кишкового тракту потрібна профілактика коліту, яка зводиться до дотримання рекомендованої дієти та помірних фізичних навантажень.
Ефективне лікування коліту в Одесі можна пройти в медичному центрі «ОН Клінік Одеса». Тут працюють кваліфіковані гастроентерологи, які швидко поставлять діагноз і встановлять причину запалення, підберуть сучасні методи терапії та відновлять ваше здоров'я.
Название | Цена |
Консультація гастроентеролога | 650 грн |
Консультація гастроентеролога (кандидат медичних наук) | 900 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога (кандидат медичних наук) | 900 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон | 650 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога КМН за кордон | 900 грн |