Лікування міоми матки в Дніпрі
Міома матки — доброякісне пухлиноподібне утворення, що залежить від гормонального фону, формується з гладком'язової або сполучної тканини. Неоплазія може бути поодинокою або складатися з декількох вузлів, розташованих у різних ділянках органу. Розміри пухлин варіюються від дрібних вузликів до великих утворень вагою до кілограма, які можна виявити під час пальпації живота.
Пройти діагностику та лікування міоми матки в Дніпрі можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.
Причини розвитку міоми матки
Точні причини виникнення вузлової міоми матки до кінця не визначені, але лікарі вважають, що гормони естроген і прогестерон відіграють ключову роль. Вузли мають тенденцію до збільшення, коли рівень гормонів підвищується.
Після настання менопаузи зростання міоми матки зазвичай стабілізується або припиняється, оскільки рівень гормонів в організмі знижується, і разом з ним зменшуються симптоми захворювання. Вузлова міома під час клімаксу стає менш активною, але все одно потребує регулярного спостереження.
Існує кілька передумов, які можуть підвищувати ймовірність появи пухлини. Можливі причини міоми матки:
- ожиріння і підвищений індекс маси тіла;
- спадковість;
- відсутність пологів в анамнезі;
- ранні перші місячні (до 10 років);
- дефіцит вітаміну D;
- раціон із великою кількістю червоного м'яса і нестачею зелених овочів, фруктів і молочних продуктів;
- вживання алкоголю.
Більшість випадків захворювання діагностують у жінок репродуктивного віку. Міоми рідко виявляють у дівчат молодше 20 років.
Симптоми міоми матки
Прояви захворювання залежать від розташування, розміру та кількості вузлів. Симптоми міоми матки:
- рясні, затяжні або болісні менструації;
- міжменструальні кровотечі при міомі;
- часте або утруднене сечовипускання (якщо вузол тисне на сечовий міхур);
- збільшений живіт (при великій міомі матки);
- закреп або відчуття тиску на ректальну ділянку;
- дискомфорт під час статевого акту.
Невеликі пухлини протікають безсимптомно і виявляються випадково під час гінекологічного огляду. За наявності міоми часто болить низ живота, що супроводжується відчуттям тяжкості в ділянці малого таза. У рідкісних випадках пухлина може спричиняти раптовий сильний біль, якщо припиняється її кровопостачання і починається некроз вузла.
Можливе поєднання вузлової міоми матки з аденоміозом — формою ендометріозу, за якої клітини ендометрія (внутрішньої оболонки органу) проникають у м'язовий шар (міометрій) і починають там розростатися. Якщо у жінки обидва стани присутні одночасно, клінічна картина ускладнюється. Симптоми можуть бути більш вираженими, з сильними болями, рясними і тривалими менструаціями, збільшенням розмірів живота.
Симптоми міоми матки
Види та стадії міоми матки
Пухлини діляться на два основних типи: вузлові та дифузні. Вузлові міоми матки характеризуються утворенням чітко окреслених пухлиноподібних структур.
Вузли можуть поділятися на підвиди залежно від їхнього розташування. Види вузлових міом матки:
- інтерстиціальні (інтрамуральні) міоми матки. Розвиваються в міометрії. Інтрамуральний вузол — найпоширеніший тип, який часто призводить до збільшення розмірів органа і спричиняє сильні менструальні кровотечі та болі;
- субмукозні міоми матки. Ростуть під внутрішньою оболонкою матки (ендометрієм) всередину її порожнини. Субмукозна міома і вузли в матці спричиняють рясні кровотечі і можуть стати причиною безпліддя;
- інтерстиціально-субмукозна міома матки. Поєднує в собі два види росту: розвивається і в міометрії (інтерстиціальна частина), і під ендометрієм (субмукозна частина). Один сегмент міоми знаходиться в стінці матки, а інший — виступає в порожнину, деформуючи її. Субмукозна частина пухлини найчастіше спричиняє клінічні прояви і проблеми з імплантацією ембріона, навіть за невеликого розміру вузла;
- субсерозні міоми тіла матки. Розташовані на зовнішній поверхні органу під серозною оболонкою, рідко призводять до менструальних порушень. Субсерозна міома на задній стінці матки може створювати відчуття тиску на пряму кишку;
- субсерозні міоми матки на ніжці. Найменш поширений тип пухлин, які прикріплюються до репродуктивного органа за допомогою ніжки або стебла і зовні нагадують гриб.
Дифузна форма пухлини не утворює локальних вузлів, а поширюється всією м'язовою тканиною, спричиняючи збільшення її об'єму. Дифузна неоплазія може бути тільки інтрамуральною, оскільки вона розосереджується в товщі міометрія без формування чітко окреслених пухлиноподібних утворень. На відміну від вузлових варіантів, які бувають субмукозними або субсерозними залежно від розташування пухлини, дифузна форма вражає саме м'язову тканину і не формує окремі вузли на шийці або тілі матки, а рівномірно збільшує об'єм органу.
Різновид захворювання з множинними пухлинами називається міоматозом. Вузли розташовані в різних шарах органу (інтрамуральні, субсерозні, субмукозні), їхня кількість і розмір можуть варіюватися. Міоматоз матки характеризується більш вираженими симптомами, ніж одиночна пухлина.
Захворювання прогресує поступово, його етапи визначаються розміром пухлинних утворень, їхнім розташуванням, а також впливом на репродуктивну функцію і сусідні органи. Стадії розвитку міом матки вузлових типів:
- Перша (початкова). Пухлина зазвичай невелика. За міоми 2 см і менше симптоми відсутні, вузол виявляється випадково під час гінекологічного огляду або ультразвукового дослідження.
- Друга (прогресуюча). Міоматичний вузол матки збільшується і може досягати розміру від трьох до шести сантиметрів. З'являються симптоми, характерні для кожного типу пухлини.
- Третя (виражена). Вузли збільшуються понад шість сантиметрів у діаметрі, що призводить до яскравих клінічних симптомів — сильного болю, кровотеч, безпліддя, проблем із сечовипусканням або дефекацією.
- Четверта (запущена). Вузлова міома матки досягає великих розмірів, порівнянних з маткою на пізніх термінах вагітності. Вузли можуть бути поодинокими або множинними.
Стадії розвитку і симптоми дифузних новоутворень схожі з вузловими. Обидва типи пухлин ускладнюють функціонування тазових органів у міру прогресування. Запущена міома матки небезпечна ускладненнями — анемією через рясні кровотечі, компресією кишківника і сечового міхура, погіршенням загального стану жінки.
Діагностика міоми матки в Дніпрі
Перший етап діагностики — опитування пацієнтки. Лікар вислуховує скарги, аналізує симптоми, дізнається, чи були випадки захворювання в родині. Потім проводиться гінекологічний огляд. Під час пальпації лікар виявляє збільшену матку або виявляє наявність вузлів. Огляд дає гінекологу уявлення про розмір і стан репродуктивних органів, а також допомагає оцінити необхідність подальших досліджень.
Діагностика субмукозної міоми матки може включати ультразвукове дослідження. В «ОН Клінік Дніпро» практикується два методи УЗД:
- трансабдомінальне — проводиться через передню черевну стінку, дає змогу отримати загальну картину стану тазових органів, особливо в разі великих вузлів;
- трансвагінальне — виконується за допомогою вагінального датчика, дає можливість отримати деталізовані зображення тазових органів. Ефективне для виявлення вузлової міоми матки малих розмірів і її точної локалізації.
Додатково може бути проведена біопсія ендометрія. Метод полягає в заборі невеликого зразка тканини внутрішньої оболонки для лабораторного аналізу. Біопсія необхідна в разі підозр на злоякісні зміни ендометрія або в разі аномальних кровотеч.
кольпоскоп для діагностики міоми матки в медичному центрі ОН Клінік Дніпро
Лікування субсерозної міоми матки в Дніпрі
Якщо субсерозна пухлина має невеликий розмір і не завдає дискомфорту, лікарі можуть рекомендувати регулярне спостереження. Проводиться періодичне ультразвукове дослідження для контролю зростання неоплазії та оцінки її впливу на органи малого таза. Вичікувальна тактика застосовується, якщо вік пацієнтки наближається до клімактеричного, коли міоматозні утворення зменшуються самі собою.
Для полегшення симптомів або уповільнення росту пухлини лікар може призначити ліки. Медикаментозне лікування субсерозної міоми матки може включати:
- гормональні препарати. Агоністи гонадотропін-релізинг гормонів (ГнРГ) або антигестагени тимчасово зменшують розмір вузла, викликаючи «медикаментозну менопаузу». Під їхнім впливом кровотечі та біль минають, але пухлина може знову почати рости після припинення прийому препаратів;
- протизапальні та знеболювальні засоби. Застосовуються для зменшення болю і дискомфорту в разі великих вузлів, що чинять тиск на навколишні органи;
- препарати для розсмоктування міоми матки. У деяких випадках можуть призначатися ліки, спрямовані на зменшення вузлів.
Консервативне лікування субсерозної пухлини допомагає усунути дискомфорт і контролювати розмір вузлів. Ретельно підібрана терапія сприяє відновленню гормонального балансу в організмі.
Лікування вузлової міоми матки в Дніпрі
Допустимі розміри міоми матки для консервативного лікування визначаються індивідуально і залежать від симптомів, локалізації вузлів і загального стану пацієнтки. Для лікування невеликих пухлин лікар може призначити гормональні засоби, нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) і використання внутрішньоматкової системи з левоноргестрелом. Терапія спрямована на сповільнення росту вузлів і зменшення кровотеч та болю.
Лікування інтрамуральної міоми матки в Дніпрі
У нашій клініці лікування фіброміоми матки проводиться із застосуванням передових технологій і досвідчених лікарів, що дає змогу досягти позитивних результатів навіть у складних випадках. Консервативна терапія включає гормональні препарати для уповільнення росту міоми і НПЗП для зменшення болю.
Записатися на консультацію гінеколога для діагностики та лікування міоми матки в Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Відеокольпоскопія | 525 грн |
Індивідуальний підбір методів контрацепції | 705 грн |
Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога | 800 грн |
ОНЛАЙН Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога за кордон | 800 грн |
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога за кордон | 570 грн |
ОНЛАЙН-Консультативний прийом Second opinion за кордон | 690 грн |
ОНЛАЙН-Консультативний прийом лікаря гінеколога-ендокринолога | 800 грн |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 570 грн |
Первинний прийом гінеколога-ендокринолога без УЗД | 800 грн |
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД | 620 грн |
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД | 940 грн |
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога | 600 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 570 грн |
Вартість прийому гінекологів у Дніпрі
Гінеколог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама